Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Практичне заняття2-3.doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
30.04.2019
Размер:
1.28 Mб
Скачать

Практичне заняття №3. Використання формул та функцій в електронних таблицях. Уведення формул

В електронній таблиці кожна комірка має своє ім’я. Імена комірок можуть використовуватись як аргументи формул при проведенні обчислень. Уведення формули починається із знака “=”.

Створити формулу можна декількома шляхами:

  1. Увести текст формули в комірку або ж в рядок формул вручну. Наприклад: у комірку С6 введемо формулу =А1+К4*К5. Зауваження: Всі символи формули повинні набиратись англійською мовою.

  2. Використати майстер функцій при побудові формули з функцією.

Для ефективнішої роботи з формулами пропонується такий варіант уведення:

  • встановити курсор в комірку;

  • натиснути дорівнює;

  • навести курсор і натиснути ліву кнопку миші на комірці, ім’я якої потрібно записати (при цьому у формулі автоматично буде указане ім’я комірки чи діапазону);

  • натиснути знак математичної дії для продовження формули або Enter для завершення формули.

Указаний спосіб адресації враховується при копіюванні комірок, що містять формули з адресами комірок. За замовченням в Excel усі адреси типу А1, С16 вважаються відносними – вираховується їх зсув за рядками та стовпцями стосовно поточної комірки. Тому копіювання комірки Е3 з формулою =В3+С3+D3 до комірки Е4 автоматично викличе зміну формули на =В4+С4+D4. Така автоматична зміна пришвидшує проведення розрахунків в електронних таблицях. Для вказання абсолютної адреси (така адреса не змінюється при копіюванні) використовується запис $А$1 замість А1. Знак $ є символом абсолютної адресації. Запис $А1 означає, що при копіюванні (переміщенні) буде змінюватися тільки адреса рядка комірки, а при позначенні А$1 – тільки стовпця. Адреси $А1, А$1 називають мішаними. Для використання посилання на інший лист перед адресою комірки вказується назва листа!, наприклад: =січень!D7+лютий!D7+березень!D7

Автозаповнення чи копіювання формул.

Ввівши формулу для першого значення діапазону комірок, ми можемо автоматично порахувати інші значення діапазану комірок, за умови, що формула для обчислення подібна. Для цього потрібно виконати автозаповнення чи копіювання цієї формули. Для автозаповнення потрібно встановити курсор в комірку з набраною формулою і протягнути за маркер автозаповнення. Якщо діапазон не суміжний з введеною формулою, то можна скористатись копіюванням за допомогою буфера обміну. Причому вставку можна проводити виділивши потрібний діапазон. Слід пам’ятати, що відносні ссилки зміняться при копіюванні.

Умовне форматування.

Умовне форматування задає формат комірки в залежності від умови. Для встановлення умовного форматування потрібно:

  1. Виділити діапазон комірок;

  2. Виконати команду Формат→Условное форматирование;

  3. У вікні, що відкриється задати умову або декілька умов та формат комірок, який вони матимуть при виконанні цих умов.

Наприклад: комірки з від’ємними числами повинні бути напівжирним курсивом та залиті червоним кольором.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.