Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
tpp_taktika.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
25.04.2019
Размер:
263.68 Кб
Скачать

Реклама на радіо. Переваги та недоліки

Реклама на радіо володіє головною перевагою - велике розповсюдження і досить широке охоплення цільової аудиторії. Аудиторія радіо хороша своєю стабільністю, тому що більшість радіослухачів віддають перевагу одній радіостанції. Радіо можна слухати не відволікаючись від інших справ, це і робить рекламу на радіо привабливою для рекламодавців.

Цільова аудиторія, яку отримує реклама на радіо, набагато більша, ніж аудиторія преси або, наприклад, телебачення, тому що технічні можливості прийняття телесигналу є не всюди. До того ж радіо(як і реклама на радіо) присутнє всюди: його можна слухати вдома, на роботі, в автомобілі, а також на підприємствах сфери обслуговування - в магазині, перукарні і так далі. Через те, що середньостатистична людина може слухати радіо більше 3-х годин протягом доби, реклама на радіо досить швидко завоювала велику частину аудиторії. Ця відмінна можливість реклами на радіо, а саме повторення великої кількості раз, дуже добре мотивує клієнта на купівлю того чи іншого товару.

Іншою перевагою, якою володіє реклама на радіо, є охоплення стабільної цільової аудиторії. Проведені дослідження показали, що люди досить добре знають всі програми 2-3 радіостанцій. Отже, вони постійно слухають тільки ці радіостанції. Велике коло різноманітних радіостанцій і програм на радіо, які мають постійну аудиторію, дають рекламодавцю можливість звернутися до своїх потенційних клієнтів.

 

Велика перевага, яку має реклама на радіо, це оперативність. З величезної кількості рекламоносіїв саме реклама на радіо володіє найкоротшим періодом виробництва та розміщення реклами. Якщо є така необхідність, то ролик можна віддати в ефір через кілька годин після того, як оформлене замовлення.

Також досить привабливою особливістю реклами на радіо є її фінансова економічність для рекламодавців. З різних засобів масової інформації реклама на радіо пропонує одні з найнижчих цін на розміщення та виготовлення рекламного повідомлення. І при всіх перерахованих вище достоїнствах реклама на радіо не викликає таке роздратування слухачів, як, наприклад, реклама на телебаченні чи миготливі банери на веб-сторінці.

Проте, реклама на радіо має ряд недоліків, основним з яких можна назвати скороминучість радіореклами. Багато радіослухачі вважають, що радіо - це всього лише хороший фон протягом робочого дня, справ по господарству або поїздки в автомобілі. Через це реклама на радіо слухається без особливої ​​уваги, а оскільки ролик транслюється кілька секунд, то рекламне повідомлення цілком може бути або пропущене, або просто забуте.

Тим більше, що часом радіоефір буває просто перевантажений рекламою. Чим успішніше працює та чи інша радіостанція, тим, як правило, більше в неї рекламодавців. У довгому блоці реклами, ваш ролик можуть не почути. До того ж деякі радіослухачі, як і телеглядачі, з початком реклами на радіо починають перемикати приймачі на інші станції.

Реклама на радіо обмежена у можливості візуального впливу на аудиторію для посилення переконливості. Тому велику увагу слід приділяти тексту радіореклами. Необхідно що б він був простим, зрозумілим і в той же час зацікавлював ваших потенційних клієнтів. Для цього потрібно ретельно перевірити тембр голосу диктора (чи є він мелодійним і приємним на слух), музичний супровід та звукові ефекти.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]