Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Хоречко Тетяни 42 БС групи.docx
Скачиваний:
3
Добавлен:
19.12.2018
Размер:
31.24 Кб
Скачать

Хоречко Тетяни 42 бс групи. Тема уроку: Земноводні. Розмноження і розвиток. Сезонні явища в житті земноводних.

Мета уроку:

Освітня: Розкрити особливості розмноження та розвитку класу Земноводні.

Розвиваюча: Розвивати уміння порівнювати будову і життєдіяльність земноводних з раніше вивченими тваринами; уміння спостерігати, аналізувати та робити висновки.

Виховна:Виховувати бережливе ставлення до оточуючих організмів до довкілля в загальному; навчити бути зосередженими і обережними у поводжені із деякими земноводними.

Методи і методичні прийоми:

1. Інформаційно- рецептивний:

а) словесний: розповідь-пояснення, опис, бесіда, повідомлення учнів, робота з підручникомз тексту та ілюстрацій , робота з роздатковим матеріалом.

б) наочний: ілюстрація, демонстрація.

2. Репродуктивний.

Прийоми навчання: подання матеріалу в готовому вигляді, конкретизація і закріплення вже набутих знань.

3. Проблемно - пошуковий: постановка проблемного питання.

Прийоми навчання: постановка взаємопов’язаних проблемних запитань, активізація уваги та мислення.

4. Візуальний: складання схем.

5. Сугестивний: застосування різних видів мистецтва.

6. Релаксопедичний: психологічне розвантаження.

7.Інтегративний.

Прийоми навчання: виклад інформації, пояснення, активізація уваги та мислення, одержанняз тексту та ілюстрацій нових знань, робота з роздатковим матеріалом.

Міжпредметні зв ́язки: географія, історія, література.

Обладнання та матеріали: малюнки, схеми, динамічні моделі, фотографії, які ілюструють будову та процеси життєдіяльності плазунів, презентація «Розмноження земноводних», мультимедійний проектор, екран, комп ‘ютер.

Терміни та поняття: статева система, пуголовок, цьоголіток , нерест, резонатори,турбота про потомство, личинки, сезонні явища, зимівля.

Тип уроку: комбінований.

Література:1.Біологія:підруч.Для 8кл.загальноосвіт.навч.закл./С.В.Межжерін,Я.О.Межжеріна.-К.:Освіта,2008.-256с.

2.Котик Т.С.,Тагліна О.В.Біологія.8клас.Робочий зошит.-Х.;Веста:Вид-во «Ранок»,2008.-80с.+Додаток 16 с.

3.Ігрові технології навчання на уроках біології.-Тернопіль-Харків:Видавництво «Ранок»,2009.-128 с.

4.Тагліна О.В. Біологія. 8 клас.:Розробки уроків.-Х.:Веста,2009.-288с.+Додаток(16с.)-(Майстер-клас).

Структура уроку.

1.Організаційний етап……………………………………………………1-2хв.

2. Перевірка домашнього завдання………………………………………9хв.

3.Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності……..7хв.

4.Вивчення нового матеріалу…………………………………………….15хв.

5.Узагальнення,систематизація й контроль знань та вмінь учнів…….7хв.

6.Домашнє завдання………………………………………………………1-2хв.

7.Підбиття підсумків уроку………………………………………………..3хв.

Хід уроку.

  1. Організаційний етап.

  2. Перевірка домашнього завдання.

Гра «пінг-понг» До дошки викликаються два учні. Вони по черзі задають один одному запитання з теми домашнього завдання,які були підготовлені вдома. Клас оцінює якість запитань та відповідей. Ураховується оригінальність,кмітливість,гумор,ґрунтовність. Можна запросити декілька пар,як це відбувається на звичайних змаганнях.