- •1 Виробництво земляних робіт
- •1.1 Характеристика будівлі
- •1.2 Визначення об’ємів земляних робіт
- •1.2.1 Визначення чорних позначок
- •1.2.2 Визначення червоних позначок
- •1.2.3 Визначення робочих відміток
- •1.2.4 Визначення об’ємів планувальних робіт
- •1.2.5 Визначення середньої дальності транспортування ґрунту
- •1.2.6 Влаштування укосів
- •1.2.7 Підрахунок об’єму робіт при влаштуванні котловану
- •1.2.8 Визначення чорних відміток котловану
- •1.2.9 Підрахунок об'єму котлована
- •1.3 Вибір методів виконання робіт та засобів комплексно-механізованого процесу
- •Ущільнення ґрунту виконуємо після зворотної засипки котловану. Ґрунт ущільнюють вібротрамбівкою Honker c50
- •1.4 Відомість машин, механізмів, обладнання та інструментів
- •1.5 Технологічний розрахунок
- •1.6 Техніко-економічні показники
- •1.7 Вказівки до виконання робіт
- •1.8 Техніка безпеки при виконанні робіт
- •2 Виконання робіт із влаштування фундаменту
- •2.1 Визначення обсягів опалубних, арматурних та бетонних робіт
- •2.2 Вибір методів виконання робіт та засобів комплексно-механізованого процесу їх виконання
- •2.5 Техніко-економічне порівняння засобів механізації робіт по влаштуванню фундаментів
- •2.4 Калькуляція трудовитрат і заробітної плати
- •2.5 Відомість машин, механізмів, обладнання та інструментів
- •2.6 Вказівки до виконання робіт
- •2.7 Техніка безпеки при виконанні робіт
- •Висновок
- •Список літератури
1.2.8 Визначення чорних відміток котловану
По заданим нахилам та розмірам прив’язки котловану на майданчику визначаємо чорні відмітки:
Н1=182,81м; Н5=184,00м;
Н2=183,52м; Н6=182,93м
Н3=184,42м; Н7=182,52м;
Н4=184,63м; Н8=182,3м
Проектні відмітки дна котловану:
Нд=Нmin – h (1.12)
де Нmin=182,34м - найменше значення чорної відмітки; h=0,9м - глибина котловану
Нд= 182,34 – 0,9 = 181,44м.
Робочі відмітки - це різниця між проектними відмітками та чорними. По точках привязки котловану робочі відмітки, м:
h1=182,81 – 181,44=1,37м; h5=184,00 – 181,44=2,56м;
h2=183,52 – 181,44= 2,08м; h6=182,93 – 181,44=1,49м;
h3=184,42 – 181,44=2,98м; h7=182,52 – 181,44=1,08м;
h4=184,63 – 181,44=3,19м; h8=182,34 – 181,44=0,9м;
1.2.9 Підрахунок об'єму котлована
Для обчислення об’єму розробляємого ґрунту визначаємо переріз вертикальних площин, проведених по точках прив’язки котловану.
Об’єм котловану між перерізами розраховується як об’єм геометричного тіла. Підрахунок об’ємів робіт зводимо в таблицю 1.5.
Об'єм котловану:
Vкотл = = 534,56м3 (1.13)
Об'єм укосів:
По перерізу 1-1
Об’єм тригранної призми від точки 3 до точки 7
(1.14)
По перерізу 2-2
Об’єм тригранної призми від точки 1 до точки 5
По перерізу 3-3
Об’єм тригранної призми від точки 2 до точки 4
По перерізу 4-4
Об’єм тригранної призми від точки 6 до точки 8
Рис. 1.5 Схема визначення об’єму укосів
Загальний об′єм котловану:
Vзаг. = Vкотл. + Vпризм. = 534,56+34,54+28,98+35,24+7,36= 640,68 м3
Таблиця 1.5 Відомість розрахунку об’єму котловану
Назва об’єму ґрунту |
Обсяг робіт, м3 |
Об’єм котловану без відкосів |
534,56 |
Об’єм відкосів |
106,12 |
Всього |
640,68 |
Об’єм ґрунту недобору:
(1.15)
де - допустимий недобір ґрунту, =10 см
м3.
Об’єм планування відкосів визначається за формулою:
· 0,1 = 77,715*0,1 = 7,77 м3 (1.16)
Об’єм вивезення грунту:
м3 (1.17)
Об’єм зворотної засипки грунту:
м3 (1.18)
(об'єм фундаменту підрахований в ПЗ пунт 2.1)
Об’єм ущільнення грунту:
м3 (1.19)