- •Теми практичних занять Змістовий модуль і. Теорія освіти і навчання (дидактика)
- •Тема 1. Предмет і завдання дидактики - 2 год.
- •Хід заняття:
- •Практичне завдання:
- •Тема 2. Зміст освіти в національній школі - 2 год.
- •Хід заняття:
- •Практичне завдання:
- •Тема 3. Процес навчання, його структура. Види навчання - 4 год.
- •Хід заняття:
- •Практичне завдання:
- •Тема 4. Закономірності та принципи процесу навчання - 2 год.
- •Хід заняття:
- •Практичне завдання:
- •Тема 5. Методи і засоби навчання - 4 год.
- •Хід заняття:
- •Практичне завдання:
- •Тема 6. Формі організації навчання - 2 год.
- •Хід заняття:
- •Практичне завдання:
- •Тема 7. Аналіз і оцінка навчальної діяльності учнів - 2 год.
- •Хід заняття:
- •Практичне завдання:
- •Тема 8. Колоквіум - 2 год.
- •Змістовий модуль іі. Школознавство
- •Тема 9. Наукові основи внутрішкільного управління - 2 год.
- •Хід заняття:
- •Практичне завдання:
- •Тема 10. Методична робота в школі – 2 год.
- •Хід заняття:
- •Практичне завдання:
- •Тема 11. Колоквіум - 2 год.
- •Завдання для самостійної роботи змістовий модуль і. Теорія освіти і навчання (дидактика)
- •Тема 1. Предмет і завдання дидактики – 1 год.
- •Тема 2. Зміст освіти в національній школі – 1 год.
- •Тема 3. Процес навчання, його структура. Види навчання – 2 год.
- •Тема 4. Закономірності та принципи процесу навчання – 2 год.
- •Тема 5. Методи і засоби навчання – 2 год.
- •Тема 6. Формі організації навчання – 2 год.
- •Тема 7. Аналіз і оцінка навчальної діяльності учнів – 2 год.
- •Змістовий модуль іі. Школознавство
- •Тема 9. Наукові основи внутрішкільного управління – 1 год.
- •Тема 10. Методична робота в школі – 1 год.
- •Індивідуальна навчально-дослідна робота
- •Теми творчих робіт (проєктів) з курсу
- •Змістовий модуль і теорія освіти та навчання (дидактика)
- •Змістовий модуль іі школознавство
- •Форма контролю (екзамен) питання до екзамену:
- •Шкала оцінювання екзамену
- •Література
Практичне завдання:
-
Опрацюйте твори В.О. Сухомлинського й випишіть його міркування про місце і роль оцінок у навчально-виховному процесі (див. предметний покажчик у 5-му томі „Оцінювання знань і умінь школярів”).
-
Опрацюйте загальні критерії оцінювання навчальних досягнень у системі загальної середньої освіти.
-
Ознайомтесь з правилами техніки контролю успішності навчальної діяльності та законспектуйте їх користуючись підручником з педагогіки (Кузьминський А.І., Вовк Л.П., Омеляненко В.Л. Педагогіка: завдання і ситуації: Практикум. –К.: Знання-Прес, 2003. –С.124-125.)
Оцінювання:
За відповіді на теоретичні питання та виконання практичного завдання – 1 б.
Тема 8. Колоквіум - 2 год.
Мета: виявити рівень знань базових понять з модулю „Теорія освіти і навчаннч (дидактика)”, технологічних якостей понять як структурних елементів прийомів і механізмів здійснення педагогічної взаємодії. Концепція усього колоквіуму передбачає охоплення усіх сторін процесу професійного зростання в рамках опанування курсу, а також діагностику рівня наближення студентів до моделі кінцевого результату.
Змістовий модуль іі. Школознавство
Тема 9. Наукові основи внутрішкільного управління - 2 год.
Мета: ознайомлення студентів з принципами управління освітою, органами народної освіти їх функціями та структурою; усвідомлення студентами сутністю керівництва навчально-виховною роботою школи; закріпити знання змісту і організації роботи педагогічної ради школи, планування роботи школи та внутрішкільного контролю.
Хід заняття:
-
Принципи управління освітою.
-
Органи народної освіти: їх функції, структура.
-
Керівництво навчально-виховною роботою школи. Рада школи.
-
Педагогічна рада школи. Зміст і організація її роботи.
-
Планування роботи школи.
-
Особливості внутрішкільного контролю.
Практичне завдання:
-
Опрацюйте Закон України „Про загальну середню освіту” (2000р.).
-
Ретельно опрацюйте положення про середній загальноосвітній навчально-виховний заклад (Положення про середній загальноосвітній навчально-виховний заклад // Освіта. 1993. -3 вересня) і вивчіть систему управління навчальними закладами та повноваження і функціональні обов’язки структурних підрозділів керівництва.
Оцінювання:
За відповіді на теоретичні питання та виконання практичного завдання – 1 б.
Тема 10. Методична робота в школі – 2 год.
Мета: ознайомити студентів з формами методичної роботи у школі, формування уявлення про методичну роботу як один з шляхів підвищення кваліфікації вчителів; закріплення знань студентів про основні форми методичної роботи в школі; виховання потреби займатися самовихованням, самоосвітою, готовності активно включатися в методичну роботу школи.
Хід заняття:
-
Роль методичної роботи в підвищенні рівня професійної підготовки вчителя.
-
Основні форми методичної роботи в школі.
Практичне завдання:
-
Складіть орієнтовний план роботи методичного об’єднання з вашої спеціальності, попередньо ознайомившись з роботою такого об’єднання в школі.
-
Складіть план з професійного самовдосконалення своєї особистості.
Оцінювання:
За відповіді на теоретичні питання та виконання практичного завдання – 1 б.