- •5. Застосовуєм модель Уілсона:
- •1. Закупочна ціна одиниці товару: 20 г.О.
- •6. Застосовуєм модель Уілсона:
- •Задача №10
- •3. Застосовуєм модель Уілсона'.
- •Рішення
- •1. Застосовуєм модель Уілсона:
- •Задача №12
- •Задачі на визначення впливу факторів
- •Задача на нормативне значення к лікв. Задача №18
- •1. Коефіцієнти пот. Лікв. Фактичний:
- •Точка беззбитковості
- •Задача №26
- •1. Знайдем структуру кожного виду продукції в загальному обсязі продажу:
Задачі на визначення впливу факторів
ЗАДАЧА №16
За допомогою факторного аналізу визначіть вплив екстенсивних та інтенсивних факторів на рівень фондовіддачі.
|
Показники |
Базовий період
|
Звітний період
|
1
|
Обсяг виробл. продукції, тис.г.о.
|
21163
|
25338
|
2
|
Середньорічна вартість осн. фондів, тис.г.о.
|
22514
|
28470
|
3
|
Вартість активної частини осн.фондів, тис.г.о.
|
8758
|
11475
|
4
|
Вартість діючого обладнання, тис.г.о. |
8258
|
10401
|
5
|
Кількість одиниць діючого обладнання
|
416
|
440
|
6
|
Кількість відпрацьованих станко-змін
|
1460150
|
149130
|
7
|
Кількість відпрацьованих верстато-годин
|
1040
|
1079,7
|
РІШЕННЯ.
Фактори, що впливають на фондовіддачу:
Питома вага активної частини осн.засобів. = З строка / 2строку
Питома вага діючого обладнання = 4/3
Середня тривалість однієї верстато-зміни = 7/6
Коефіцієнт змінності = 6/5
Обсяг вир-ва продукції за 1 верстато-годину= 1/7
ЗАДАЧА №17
Дати аналіз ефективності викор-ня нематер. активів.
|
|
2000
|
2001
|
У % до 2000 р.
|
1
|
Нематеріальні активи
|
4137
|
5868
|
141,8
|
2
|
Виручка від реалізації
|
12145
|
18946
|
156
|
3
|
Чистий прибуток
|
2230
|
3790
|
170
|
4
|
Доладність нематер.активів (р. 3 : р. 1)
|
0,54
|
0.65
|
120.3
|
5
|
Оборотність нематер. активів (р. 2 : р.1)
|
2.9
|
3.2
|
110,3
|
6
|
Рентаб-ть продаж (р. 3 : р. 2)
|
18,4
|
20,0
|
108.7
|
РІШЕННЯ.
Як видно з таблиці показники ефективності викор-ня НА в 2001р. покращились. Доходність збільшилась на 20,3%. Осн. факторами роста доходності є прискорення обертання НА та збільшення рентаб. продаж. Кількісний вплив факторів може бути визначений методом ланцюг. підстанов або іншим методом факторного аналізу.
Задача на нормативне значення к лікв. Задача №18
Використовуючи надану інф-цію за квартал і враховуючи швидкість обороту дебіторської і кредит. заб-ті встановити нормативне значення К пот. лікв. для підпр-тв А та В, порівняйте його з фактичним значенням, зробіть висновки.
Показники
|
А
|
В
|
1. Величина ВОК 2. Короткострокові пасиви вт.ч. кредиторська заборгованість 3. дебіторська заборгованість 4. обсяг реалізації 5. величина сукупних витрат
|
25124
|
48230
|
52360 43820 39440 115250 89540
|
63450 58970 73964 106720 84380
|
РІШЕННЯ.
1. Коефіцієнти пот. Лікв. Фактичний:
Кпот. лікв. = ОА/КП = (ВОК+КП)/КП
Кпот. лікв. А= (25124+52360)/52360 =1,5
Кпот. лікв. В = (48230+63450)/63450 =1,76
2. Період оборотності ДЗ:
Тдз= (90*ДЗ)/ Vp
Тдз А= (90*39440)/115250= 30 днів
Тдз В= (90*73964 )/106720= 62 дні
3. Період окупності КЗ
Ткз= (Т*КЗ)/суму витрат
Ткз А= (90*43820)/89540= 44 дні
Ткз В= (90*58970)784380= 63 дні
4. Δ1= 44-30=14 днів; Δ2= 63-62=1 день.
5. Величина коштів на яку потрібно зменшити (збільшити) обор. активи.
ΔОА (А)= (89540/90)*14=13928 грн.
ΔОА (В)= (84380/90)*1=937,5 грн.
6. Перерахована величина ОА:
ОА (А)=77484-13928=63556 грн.
ОА (В)=111680-937,5=110742,5 грн.
7. Нормативне значення Кпот. лікв. :
Кпот. лікв. А = 63556/52360=1,2
Кпот. лікв. В = 110742,5/63450=1,74
П'ятифакториа модель рентабельності
ЗАДАЧА №19
Здійснити факторний аналіз рентаб-сті за допомогою п'ятифакторної моделі і визначити кількісний вплив кожного фактору на рівень рентабельності.
Показники
|
База
|
Звіт
|
Обсяг реалізації (Vp )
|
7013,4
|
6571.2
|
Матеріали, тис.грн. (М)
|
1835
|
1988,5
|
Оплата праці з нарахуванням відсотків (3)
|
3011,7
|
2689,5
|
Амортизація (А)
|
764
|
416
|
Вартість ОВФ (F)
|
5411
|
46,34
|
Оборотні фонди, тис.грн. (Е)
|
2018
|
1716
|
Далі вплив факторів досліджується або методом ланцюгових підстанов, або відносних різниць.
ЗАДАЧА №20
Використовуючи метод ланцюгових підстанов, визначіть кількісний вплив кожного з факторів на результативний показник.
|
Показники
|
База
|
Поточний
|
Відхилення
|
1
|
Норма витрат сировини А на одиницю прод., кг. (структурний фактор)
|
0,057
|
0,045
|
-0,012
|
2
|
Кількість виробленої продукції, тис.шт. (кількісний фактор) |
719,9
|
873,4
|
+153,5
|
3
|
Ціна 1т. сировини А, тис.г.о. (якісний)
|
3,9
|
4,7
|
+0,8
|
4
|
Розмір витрат на сировину А, тис.г.о.
|
160,034
|
184,724
|
+24,69
|
Метод ланцюгових підстановок:
Розмір витрат на сировину = Норма витрат сировини* Кількість виробленої продукції * Ціна 1 т. сировини
Δ кількість продукції 0,057*873,4*3,9 =194,16
Δ норма витрат 0,045*873,4*3,9 = 153,28
Δціна 4,7*873,4*0,045= 184,72
Δ1 194,16-160,034= 34,126
Δ2 153,28-194,16=- 40,88
ΔЗ 184.72-153.28 = 31.44 Σ 24,686
Метод абсолютних різниць:
Вплив фактора норми витрат: Δ1 = -0,012* 719,9* 3,9 = -33,694
Вплив кількісногофактора Δ2= 0,045*153,5*3,9 =26,94
Вплив цінового фактора ΔЗ = 0,045*873,4*0,8 = 31,44
________________________Сума Δ= 24.69
Перевірка: розмір витрат на сировину пот.періоду - розмір витрат на сировину базов. Періоду = 184,724-160,034=24,69
ЗАДАЧА №21
Необхідно розрахувати показники оборотності обор. коштів під-ва, а також визначити величину вивільнення (додаткового включення коштів з обороту) в оборот в результаті прискорення або уповільнення оборотності обор. коштів.
Показники
|
Базисн. період
|
Звітн. період
|
Виручка від реалізації прод-ії, млн. г.о.
|
27000
|
28800
|
К-ть днів періоду, що аналізується
|
90
|
90
|
Середній залишок оборотних коштів
|
9900
|
10240
|
РІШЕННЯ:
Швидкість оборотності капітала хар-ся наступними показниками:
Коб - К оборотності, Тоб- тривалість оборотності.
1. Знайдем Коборотності в базовому та звітному періодах.
Коб = Чиста виручка від реаліз./ середньорічна варт-ть кап-лу
Коб.база = 27000/9900=2,7 Коб. звіт. = 28800/10240=2,8
2. Знайдем Тоборотності в базовому та звітному періодах.
Тоб= середньорічна варт-ть кап-лу *Д / Чиста виручка від реаліз.
Toб = Д/ Коб Д- кількість календарних днів;
Тоб база = 9900*90/27000 = 33 дня Тоб звіт = 10240*90/28800 = 32 дня
3. Знайдем суму вивільнених коштів.
± Э = виручка від реалізаціїзвітн. пер/ кількість днів періодузвіт.* ΔП
± Э= 28800/90*(32-33) = - 320 млн.г.о
ЗАДАЧА №22.
Підпр-во за поточний рік реаліз. прод-її на суму 695 тис.г.о. що на 18 % менше, ніж в попередньому ропі. Однак за рахунок більш ефективного викор- ня обор. коштів їх оборотність порівняно з базисним роком зблільшилась на 55 % і слала 35.
Визначіть:
Зміну середньорічної величини оборотних коштів
Зміну тривалості одного обороту
Величину економії оборотних коштів
РІШЕННЯ:
1. Знайдем виручку від реалізації прод-ії та оборотність коштів (Коб) в базисному ропі.
Виручка від реалізації прод-ії база : 695 - 82%; X - 100%; х = 695*100/ 82 = 846,7
Оборотність коштів база = 35 - 155 %; X- 100%; х= 35*100/155 =22,6
2. Знайдем велечину середньорічного капіталу в базисному та поточному році.. Коб= Чиста виручка від реаліз./ середньорічна варт-ть кап-лу
Середньорічна варт-ть кап-лу = Чиста виручка/ Коб
середньорічна варт-ть кап-лу база = 847,6/22,6= 37,5
середньорічна варт-ть кап-лу поточн. = 695/ 35 = 19,9
Δ серед, варт-ть кап-лу = 19,9-37,5 = - 17,6
4. Знайдем зміну тривалості одного обороту
Тоб= середньорічна варт-ть кап-лу *Д / Чиста виручка від реаліз.
Тоб = Д/ Коб Д- кількість календарних днів;
Тоб база = 937,5*360/847,б= 15,9 дня
Тоб. звіт = 19,9*360/695 = 10,3 дня
ΔТ = 10,3-15,9= -5,6
5. Знайдем суму вивільнених коштів.
± Э = виручка від реаліз.звітн. період / кількість днів періодузвіт * ΔП.
±Э =695/360*(-5,6)=-10,8
ЗАДАЧА №23
Річний продаж в кредит в середньому по під-ву складає 8640 тис.гри.
Період інкасації дебіторської заборгованості 90 днів. Норма прибутку 25%.
Якщо під-во перейде на умови продажу "5/6 net 30", то оборотність дебіторської заборгованості збільшиться в 1.2 раза. Оцініть ефект від впровадження нової кредитної політики.
РОЗВ’ЯЗАННЯ
"5/6 net 30" означає, що якщо деб.заборг.буде погашена від 1 до 6 днів, то знижка складатиме 5%.
1) К.об.ДЗ = 360/90 = 4 рази
К.об.ДЗ за новими умовами = 4*1,2 = 4,8 раз
2) Трив.об.за нових умов = 360 / 4,8 = 75 днів
3) Рівень ДЗ = Рівен продажу / К.об.ДЗ = 8640/4 = 2160
4) ΔД = 1800 – 2160 = - 360
5) Очікувана прибутковість коштів, що вивільняюттся = 360 * 0,25 = 90 000
6) Витрати від надання знижки = 6/30 * 8640 * 5% = 86 400
7) Економічний ефект = 90 000- 86 400 = 3 600