
- •1. Цілі і завдання проекту
- •2. Короткий огляд літератури
- •3. Організація і технологія обкатки двигунів внутрішнього згоряння
- •3.1 Загальні відомості
- •3.2 Обкатка і випробування двигунів внутрішнього згорання
- •4. Розрахунок виробничої програми
- •4.1 Розрахунок річного пробігу рухомого складу
- •4.2 Розрахунок виробничої програми з технічного обслуговування
- •4.4 Розрахунок трудомісткості технічного обслуговування
- •4.5 Розрахунок основних виробничих робітників
- •5.Об'ємно-планувальне рішення
- •5.1Планування моторного ділянки
- •5.2 Вибір обладнання для проектованої ділянки
- •5.3 Розрахунок площі приміщення
- •5.4 Технологічна розстановка устаткування
- •6.Конструкторська розробка
- •6.1 Аналіз існуючих конструкцій і пристосувань для обкатки і випробування двигунів внутрішнього згорання
- •6.2 Короткий опис стенду і принцип його роботи
- •6.4 Розрахунок вала на кручення
- •6.5 Розрахунок шліцьового з'єднання
- •6.6 Розрахунок шпонки на зминання
- •6.7Техніко-економічна ефективність конструкторської розробки
- •6.7.1 Розрахунок маси і вартості конструкції
- •6.7.2 Розрахунок техніко-економічних показників ефективності конструкції і їх порівняння
- •7.Безпека життєдіяльності на виробництві
- •7.1Організація роботи щодо створення здорових і безпечних умов праці
- •7.2 Аналіз виробничого травматизму і захворюваності
- •7.3 Заходи щодо поліпшення стану охорони праці і зниження виробничого травматизму
- •7.4.1 Загальні вимоги безпеки
- •7.4.2Вимоги безпеки перед початком роботи
- •7.4.3Вимоги безпеки під час роботи
- •7.4.4Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях
- •7.4.5Вимоги безпеки після закінчення роботи
- •7.5 Пожежна безпеку
- •8. Охорона навколишнього середовища
- •9.Техніко-економічна оцінка проекту
- •9.1Ефективність освоєння у виробництві засобів технічного обслуговування і ремонту
- •9.2 Розрахунок вартості основних виробничих фондів і додаткових капітальних вкладень
- •9.3 Калькуляція собівартості продукції моторного ділянки атп
- •9.4 Розрахунок інших показників економічну ефективність ремонту чи технічного обслуговування
6.4 Розрахунок вала на кручення
Умова міцності
кр
=
Мкр/(0,2
· >d3)
кр],
(6.2)
Де М>кр – крутний момент,Н·мм;
D – діаметр валу, мм;
[кр]
–допускаемое напруга на крутіння, [
кр]
= 12…20МПа (Н/мм2).
кр
= (400·103)/(0,2·803)
= 4 12МПа
Умова виконується.
6.5 Розрахунок шліцьового з'єднання
Определим силу, діючу нашлиц
F
=
2М
кр/(d··z·),
(6.3)
Де Мкр – крутний момент,Н·мм;
D – діаметр валу, мм;
Z – число шлиців;
–
коефіцієнт
нерівномірності розподілу навантаження
між шлицами, = 0,7…0,8.
F = (2 ·400·103)/(80·14·0,75) = 952,4 М
Запишемо умова міцності на зминання
див
=F/(h·l)
[
див],
(6.4)
де l – довжина шліца, мм;
h – висота шліца, мм;
F – сила, діюча нашлиц, М.
[див]
–допустима напруга на зминання, [
див]
= 100…140МПа (Н/мм2).
див
=
952,4/(4 · 130) = 1,83МПа 100МПа
Умова виконується.
6.6 Розрахунок шпонки на зминання
Умова міцності на зминання
див
=
2М
кр/(
dе·t
·l)
[
див],
(6.5)
Де М кр – крутний момент,Н·мм;
dе – діаметр валу електротормозного устрою, мм;
t – висота опору шпонки зі маточини, мм;
l – довжина шпонки, мм.
див
=
(2 · 400 · 103)/(108
· 6,4 · 100) = 11,57МПа 100МПа
Умова виконується.
Запишемо умова міцності на зріз
порівн
= 2М
кр/(
dе·b ·l)
[
порівн],
(6.6)
де
[порівн]
–допустима напруга на зріз, [
порівн]
= 60…90МПа;
dе – діаметр валу електротормозного устрою, мм;
b – ширина шпонки, мм;
l – довжина шпонки, мм.
порівн
= (2·400·103)/(108·28·100)
= 2,6МПа 60МПа
Умова виконується.
6.7Техніко-економічна ефективність конструкторської розробки
6.7.1 Розрахунок маси і вартості конструкції
Маса конструкції визначається за формулою:
G = (Gдо + Gр)·k, (6.7)
де Gдо – маса сконструйованих деталей, вузлів і агрегатів, кг;
Gр – маса готових деталей, вузлів і агрегатів, кг;
K – коефіцієнт, враховує масу витрачених на виготовлення конструкції монтажних матеріалів, k = 1,05…1,15.
G1 = (440 + 1000)·1,1 = 1584 кг
Для визначення вартості конструкції стенда застосуємо спосіб аналогії, де визначення балансову вартість нової конструкції виготовляють основі порівнянності маси за такою формулою:
Зб1 = (Зб0·G1·Iц·R)/G0, (6.8)
де Зб0 – балансову вартість базової конструкції, крб.;
G0 і G1 – маса базової і будівництва нової конструкції відповідно, кг;
Iц – коефіцієнт, враховує зміна цін досліджуваному періоді;
R– коефіцієнт, враховує здешевлення чи подорожчання нової конструкції залежно від труднощі з виготовленням, R = 0,95…1,05.
Зб1 = (300000·1584·1,5·1,05)/2000 = 374220 грн.
6.7.2 Розрахунок техніко-економічних показників ефективності конструкції і їх порівняння
Визначимо годинну продуктивність на стаціонарних роботах періодичної дії за формулою:
Wгод = (60·t)/Тц, (6.9)
де t – коефіцієнт використання робочого дня зміни, t = 0,60…0,95;
Тц – певний час самого робочого циклу, хв.
а) базового варіанта:
W ч0 = (60·0,6)/200 = 0,18 од./рік
б) для створення нового варіанта:
W ч1 = (60·0,6)/160 = 0,23 од./рік
Розрахуєм енергоємність процесу з формулі:
Егее = Ne/Wгод, (6.10)
де Ne – споживана конструкцією потужність, кВт.
а) Еге е0 = 55/0,18 = 305,6кВт-ч/шт.
б) Еге е1 = 55/0,23 = 239,1кВт-ч/шт.
Розчитуємо металлоємкість процесу з формулі:
Ме
=
G/(Wгод·ТрікТсл),
(6.11)
де G – маса конструкції, кг;
Трік – річна завантаження стенда, год;
Тсл – термін їхньої служби стенда, років.
а) Ме0 = 2000/(0,18 · 1820 · 10) = 0,61кг/шт.
б) Ме1 = 1584/(0,23 · 1820 · 10) = 0,38кг/шт.
Фондоємкість процесу обчислимо за такою формулою:
Fe =Зб/(Wгод·Трік), (6.12)
де Зб – балансову вартість стенда, крб.
а) Fe0= 300000/(0,18 · 1820) = 915,75грн./шт.
б) Fe1 = 374220/(0,23 · 1820) = 893,98грн./шт.
Вираховуємо трудомісткість процесу:
Те = Nобсл./Wгод, (6.13)
де N обсл. – кількість обслуговуючого персоналу, чол.
а) Те0 = 2/0,18 = 11,1чел.-ч/шт.
б) Те1 = 2/0,23 = 8,7чел.-ч/шт.
Собівартість роботи знаходимо з висловлювання:
P.S =Ззп+Зе+Зрто+А+Пр, (6.14)
де Ззп – видатки оплату роботи з єдиним соціальним податком,грн./шт.
З зп =z·Те·Досоц.
де z – годинна тарифна ставка робочих,грн./шт.;
Досоц. – коефіцієнт, враховує єдиний соціальний податок,
Досоц. = 1,356.
а) З зп0 = 4,82 ·11,1·1,356 = 72,55грн./шт.
б) З зп1 = 4,82 ·8,7·1,356 = 56,86грн./шт.
Витрати на ПММ також електроенергію визначимо за такою формулою:
Зе = Цкомпл·gт + Цое ·Егее, (6.16)
де Ц компл. – комплексна ціна палива, грн./кг;
gт – норма витрати палива,кг/шт.;
Ц>ое – відпускна ціна електроенергії,грн./кВт-ч;
а) Зе0 = 10 · 20 + 1,60 · 305,6 = 688,96грн./шт.
б) Зе1 = 10 · 20 + 1,60 · 239,1 = 582,56грн./шт.
Витрати на: ремонт і технічне обслуговування стенда обчислюються за такою формулою:
Зрто = (Зб·М>рто)/(100·Wгод·Трік), (6.17)
де М рто – норма витрат за помешкання і технічне обслуговування, %.
а) З рто0 = (300000·8)/(100·0,18·1820) = 73,26грн./шт.
б) З рто1 = (374220·8)/(100·0,23·1820) = 71,52грн./шт.
Амортизаційні відрахування знаходимо за такою формулою:
А = (Зб ·а)/(100·Wгод·Трік), (6.18)
де а– норма амортизації, %.
а) А0 = (300000 · 14,2)/(100 · 0,18 · 1820) = 130,04грн./шт.
б) А1 = (374220 · 14,2)/(100 · 0,23 · 1820) = 126,94грн./шт.
Пр – інші витрати, Пр = 5…10 % від суми попередніх елементів.
Подставим все обчислені дані в формулу (6.14), й одержимо:
а) P.S0 = (72,55 + 688,96 + 73,26 + 130,04)·1,05 = 1013,05грн./шт.
б) P.S1 = (56,86 + 582,56 + 71,52 + 126,94) · 1,05 = 879,77грн./шт.
Рівень наведених витрат за роботу конструкції визначається за такою формулою:
Зін = P.S + Єзв·Fe, (6.19)
де Єзв – нормативний коефіцієнт ефективності капітальних вкладень, Єзв = 0,15.
а) З пр0 = 1013,05 + 0,15 · 915,75 = 1150,41грн./шт.
б) З пр1 = 879,77 + 0,15·893,98 = 1013,87грн./шт.
Річна економія в рублях визначається за такою формулою:
Егерік = (P.S0 –P.S1)·Wгод1·Трік1, (6.20)
де Тгод1 – річна нормативна завантаження конструкції, год.
Егерік = (1013,05 – 879,77) · 0,23 · 1820 = 55791,01 грн.
>Рассчитаем річний економічний ефект за такою формулою:
Єрік = Егерік – Єзв·Додоп, (6.21)
де Додоп – додаткові капітальні вкладення, рівні балансову вартість конструкції, грн.
Єрік = 55791,01 – 0,15·74220 = 44658,01 грн.
Термін окупність додаткових капітальних вкладень:
Тприбл = З б1/Егерік, (6.22)
Тприбл = 374220/55791,01 = 6,7 років
Вичислим фактичний коефіцієнт ефективності додаткових вкладень:
Єеф = Егерік/Зб1= 1/Тприбл, (6.23)
Єеф = 55791,01/374220 = 0,16
Усе вище наведені числові дані зведені в таблицю 6.1.
Все вищенаведені числові дані зведені в таблицю 6.1.
Таблиця 6.1.Технико-економические показники ефективності конструкції.
Показник |
Числові значення показника | |
Для базового варіанта |
Для нового варіанта | |
1 |
2 |
3 |
1. Вартість конструкції, грн. |
300000 |
374220 |
2. Час робочого циклу, хв. |
200 |
160 |
3. Годинна продуктивність, год./рік |
0,18 |
0,23 |
4. Енергоємність процесу,кВт-ч/шт. |
305,6 |
239,1 |
5.Металлоемкость процесу,кг/шт. |
0,61 |
0,38 |
6.Фондоемкость процесу,грн./шт. |
915,75 |
893,98 |
7. Трудомісткість процесу,чол.-ч/шт. |
11,1 |
8,7 |
8. Витрати на оплату праці,грн./шт. |
72,55 |
56,86 |
9. Витрати на ПММ також електроенергію,грн./шт. |
688,96 |
582,56 |
10. Витрати на: ремонт і технічне обслуговування конструкції,грн./шт. |
73,26 |
71,52 |
11. Амортизаційні відрахування,грн./шт. |
130,04 |
126,94 |
12. Собівартість роботи,грн./шт. |
1013,05 |
879,77 |
13. Рівень наведених витрат за роботу конструкції,грн./шт. |
1150,41 |
1013,87 |
14. Річна економія, грн. |
- |
55791,01 |
15. річний економічний ефект, грн. |
- |
44658,01 |
16. Термін окупності, років |
- |
6,7 |
17. Коефіцієнт ефективності додаткових вкладень |
- |
0,16 |