Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
19-11-2015_22-33-12 / Реферат Ковнр.docx
Скачиваний:
104
Добавлен:
02.03.2016
Размер:
84.6 Кб
Скачать

Харківський торговельно-економічний інститут КНТЕУ

Кафедра: Технології та організації ресторанного бізнесу

Напрям підготовки: 8.05170113 «Технології в ресторанному господарстві»

Реферат з дисципліни «Інноваційні технології продукції ресторанного господарства» на тему:

«Основні принципи організації раціонального харчування і технологія продуктів для дітей».

Виконала: студентка групи МТХ-15

Ковнір Ю.О.

Перевірив: к.т.н. доцент

Чуйко А. М.

Харків 2015

ЗМІСТ

Стор.

Вступ

3

1. Сучасні вимоги до раціонального харчування дітей. Характеристика і особливості дитячого харчування залежно від віку

4

2. Організація раціонального харчування для дітей раннього віку (до 1 року), дошкільного віку (1-6 років), шкільного віку (6-17 років)

6

3. Особливості технології харчових продуктів, кулінарних, борошняних кондитерських виробів і напоїв для дитячого харчування: вимоги до сировини та технологічних способів обробки сировини, напівфабрикатів та готових виробів, що задовольняють вимогам дошкільного і шкільного віку

12

4. Особливості технології страв із гідробіонтів, м’яса, птиці, овочів, круп, бобових, сиру та яєць у дитячому харчуванні

14

5. Основні принципи складання меню для харчування дітей раннього віку (до 1 року), дошкільного віку (1-6 років), шкільного віку (6-17 років)

20

Висновки та пропозиції

26

Список використаної літератури

27

Вступ

Забезпечення дітей повноцінним харчуванням відноситься до найбільш актуальних проблем охорони здоров’я. Якісне і збалансоване харчування багато в чому визначає стан здоров’я та розвиток дитячого та підліткового організму.

Структура харчування характеризується недостатнім споживанням найбільш цінних у біологічному відношенні харчових продуктів, таких як м'ясо і м'ясопродукти, молоко і молочні продукти, риба і рибні продукти, яйця, олія, фрукти і овочі. При цьому виявляється виражена тенденція до підвищенного споживання хліба і хлібобулочних продуктів, а також картоплі.

В даний час у більшості країн Європи, Азії, Америки і України простежується чітка тенденція постійного збільшення чисельності підлітків та молоді з надлишковою масою тіла та ожирінням. Вчені, медики, стурбовані тим, що ця патологія захоплює все більшу кількість дітей всіх вікових груп, а саме школярів. Це обумовлено низькою фізичною активністю, збільшенням споживання харчових продуктів з високою енергетичною цінністю, кондитерських виробів, цукру.

Порушення харчування в ранньому віці є однією з причин виникнення аліментарно-залежних захворювань, поширеність яких значно збільшилася за останні роки. Повноцінне і збалансоване харчування сприяє профілактиці захворювань, підвищенню працездатності, фізичному і розумовому розвитку підлітків, створює умови для їх адатаптаціі до сучасного життя. Тому вирішення проблем шкільного харчування, забезпечення повноцінного, збалансованого раціону набуває в наші дні особливої актуальності.

При аналізі розрахункового хімічного складу раціону харчування дітей встановлено, що їх недостатня енергетична цінність обумовлена зниженим вмістом білків і вуглеводів. Так, недостатність аскорбінової кислоти в раціоні становить 30%, вітаміну А - 65%, вітаміну групи В - 52%, кальцію 66%. У зв’язку з цим важливо підкреслити, що одним із шляхів оптимізації харчування в організованих дитячих колективах є використання спеціалізованих продуктів для харчування дітей визначених літніх груп, які відрізняються від аналогічних продуктів масового споживання використанням для їх виробництва сировини високої якості, обмеженим вмістом харчових добавок, спецій, солі жиру і відповідають високим вимогам безпеки. До таких продуктів відносять :

  • продукти збагачені про- і пребіотиками;

  • продукти збагачені мікронутрієнтами (вітамінами, мікроелементами, харчовими волокнами, поліненасиченими жирними кислотами).