Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Методичка_Информатика / стр_09-20_Лаб_1.doc
Скачиваний:
15
Добавлен:
29.02.2016
Размер:
185.34 Кб
Скачать

Хід роботи:

 1. Увімкніть комп’ютер.

На системному блоці комп’ютера натисніть кнопку POWER та кнопку включення монітору. Натисніть клавішу [Enter].

 1. Розташуйте за допомогою мишки значки на робочому столі за своїм смаком.

Установіть покажчик миші на значок Мой компьютер, натисніть ліву кнопку миші і, утримуючи її, перетягніть значок на інше місце Робочого столу. Такі саме дії виконайте над іншими значками на Робочому столі.

Зауваження: Якщо при перетягуванні значка, він повернувся на попереднє місце, це означає, що значки «Автоматически» розташовуються на робочому столі стовпчиками вздовж лівого краю екрану. Щоб виконати завдання, необхідно відмінити команду «Автоматически». Дивіться пункт 3.

 1. Упорядкуйте значки на робочому столі за допомогою контекстного меню.

Контекстне меню утримує команди, найбільш вживані при роботі з об’єктом. Клацніть правою кнопкою миші на вільному місці робочого столу. З’явиться контекстне меню, яке утримує команду Упорядочить значки. Команда вміщує меню більш низького рівня:

 • Имя – розташувати значки по іменах за алфавітом;

 • Размер – розташувати значки в порядку зменшення розміру файлу;

 • Тип – згрупувати значки за типом файлів;

 • Изменен – розташувати значки за датами зміни ярликів;

 • Автоматически – розташувати значки стовпчиками вздовж лівого краю екрану;

 • Отображать значки рабочего стола – сховати або показати всі значки робочого столу.

Проекспериментуйте з командами цього меню і зверніть увагу, як буде змінюватись розташування значків на робочому столі. Поновіть початкове розташування значків.

 1. Дізнайтеся, який стиль має Робочий стіл на вашому комп’ютері і які об’єкти можна на ньому створити.

Наведіть та утримайте деякий час покажчик миші на будь-якому об’єкті робочого столу. Якщо об’єкт стане виділеним, то стиль веб. Якщо для виділення об’єкта, необхідно по ньому клацнути, то стиль класичний. Щоб дізнатися, які об’єкти можна створити на робочому столі, клацніть правою кнопкою миші на вільному місці робочого столу. З’явиться контекстне меню, яке утримує команду Создать. Команда вміщує меню більш низького рівня. Вивчіть склад команд каскадного меню команди Создать.

 1. Виділіть об’єкти на робочому столі (суміжні, несуміжні, усі).

Ознайомтесь з методами виділення об’єктів в теоретичній частині до лабораторної роботи.

 1. Змініть місце розташування панелі задач.

За замовчанням панель задач розташована уздовж нижньої границі екрану. Для того, щоб розташувати Панель задач уздовж інших границь вікна, необхідно клацнути правою кнопкою мишки по вільному місцю панелі задач. В контекстному меню зняти прапорець з команди Закрепить панель задач. Установити покажчик миші на вільному місці панелі задач та, утримуючи натиснутою ліву кнопку миші, перемістити панель уздовж правої границі вікна. Аналогічним чином поновіть розташування панелі задач уздовж нижньої границі екрану. В контекстному меню панелі задач вставити прапорець на команді Закрепить панель задач.

 1. Перегляньте пункти меню Пуск.

Установіть покажчик миші на кнопку Пуск і натисніть ліву кнопку миші. Перед вами розкриється меню, яке забезпечує доступ до найбільш вживаних елементів операційної системи Windows. Ознайомтесь з цим меню. Щоб відкрити підменю відповідного пункту меню, потрібно акуратно пересунути вказівник миші у горизонтальному напрямку по рядку з назвою програми до символу трикутника. Наприклад: Виберіть пункт меню Программы, натиснувши на ньому ліву кнопку миші або підвівши вказівник миші до назви меню. В результаті розкриється меню більш низького рівня (підменю). Акуратно пересуньте вказівник миші у підменю. В меню більш низького рівня виберіть пункт меню Стандартные, клацнувши по ньому лівою кнопкою миші. В результаті розкриється меню ще більш низького рівня. Акуратно пересуньте вказівник миші у це меню. В меню ще більш низького рівня виберіть пункт меню Служебные программы, клацнувши по ньому лівою кнопкою миші. В результаті розкриється меню ще більш низького рівня. Ознайомтесь самостійно з різними пунктами меню та підменю.

 1. Відкрийте програму Microsoft Word з використанням головного меню.

Натисніть кнопку Пуск. В головному меню, що відкриється, підведіть курсор до пункту меню Программы. На екрані спливе меню більш низького рівня. Акуратно пересуньте покажчик миші у підменю Microsoft Office. Знайдіть назву програми Microsoft Word і клацніть по ній лівою кнопкою миші. На екрані з’явиться вікно програми Microsoft Word. Закрийте вікно програми Microsoft Word, натиснувши одночасно клавіші [Alt] + [F4].

 1. Відшукайте папку або файл з відомою назвою за допомогою пункту Найти головного меню.

Відшукаємо папку Help. Для цього клацніть по кнопці Пуск. У головному меню виберіть пункт Найти. Клацніть по пункту Файлы и папки... лівою кнопкою миші. Відкриється діалогове вікно Результаты поиска. Щоб приступити до пошуку, слідуйте інструкціям, наведеним на панелі ліворуч у вікні. В списку Что вы хотите найти? клацніть по кнопці , розташованій поруч з пунктомФайлы и папки. В списку Произвести поиск по одному или всем критериям задайте критерії, за якими здійснюватиметься пошук. У текстове поле Часть имени файла или имя файла целиком введіть назву папки Help Натисніть кнопку [Найти]. На панелі, розташованій праворуч у вікні відображаються всі відшукані файли та папки на задане ім’я. На панелі, розташованій ліворуч у вікні, буде показана їх загальна кількість. Натисніть кнопку [Поиск завершен]. Відкрийте папку Help, два рази клацнувши на її назві. Відкриється вікно папки. Перегляньте її вміст. Закрийте вікна папок Help та Результаты поиска, одночасно натиснувши клавіші [Alt] + [F4]. Якщо папки або файла на диску немає, відобразиться напис: Поиск не дал результатов.

 1. Власноруч створіть панель інструментів на панелі задач.

Клацніть правою кнопкою мишки по вільному місцю панелі задач і в контекстному меню виберіть команду Панели инструментов. У підменю встановіть прапорець Создать панель инструментов.... У відповідному вікні за замовчуванням виділена папка Мои документы. Натисніть кнопку [OK]. Панель з назвою Мои документы з’явиться на панелі задач. Натисніть на кнопку , яка розташована праворуч від її назви. Ви отримали швидкий доступ до вмісту цієї папки.

 1. Вивчіть властивості Панелі задач.

Клацніть правою кнопкою мишки на вільному місці Панелі задач і в контекстному меню виберіть команду Свойства. Вивчіть зміст діалогового вікна Свойства панели задач и меню Пуск. Закрийте вікно.

 1. Добавте Білоруську мову та запам'ятайте комбінацію клавіш для зміни мови введення.

За замовчуванням панель Языковая згорнута в значок на панелі задач . Клацніть правою кнопкою мишки по значку і в контекстному меню виберіть команду Параметры...  У вікні Языки и службы текстового ввода клацніть кнопку [Параметры клавиатуры…]. У вікні Дополнительные параметры клавиатуры подивіться яка комбінація клавіш задана для зміни мови введення. Комбінацію не змінюйте. Запам’ятайте її. Натисніть кнопку [OK] і поверніться у вікно Языки и службы текстового ввода. Клацніть кнопку [Добавить…]. В вікні Добавление языка ввода у полі із спадаючим списком Язык ввода виберіть мову Белорусский. Натисніть кнопку [OK].  Ви повернетесь у вікно Языки и службы текстового ввода. Натисніть кнопку [OK]. Переключіться з однієї мови на іншу за допомогою заданої комбінації клавіш. Спостерігайте за зміною значка панелі Языковая на панелі задач?

 1. Вимкніть комп’ютер.

Перед закінченням роботи потрібно закрити всі відкриті програми. Для закінчення роботи з Windows натисніть кнопку Пуск. В головному меню, що відкриється, виберіть пункт меню Выключить компьютер. З’явиться діалогове вікно Выключить компьютер. Клацніть по кнопці [Выключение]. З’явиться повідомлення Windows про завершення сеансу та збереження параметрів системи. Живлення відключиться автоматично, натисніть кнопку включення монітору.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.

Соседние файлы в папке Методичка_Информатика