Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Урок малювання 1 - 24.docx
Скачиваний:
21
Добавлен:
28.02.2016
Размер:
88 Кб
Скачать

IV. Закріплення вивченого матеріалу

Слово вчителя

Як правило, шкільна сцена має невеликі розміри, тому не потрібно заповнювати її значною кількістю декорацій. Потрібно зробити так, щоб акторам було де рухатися.

Актор повинен почуватися на сцені вільно, а не спотикатися чи чіплятися костюмами за декорації.

Творче завдання

Слово вчителя

Виконайте декорацію до Новорічної шкільної вистави, використовуючи правила фронтальної перспективи.

(У оформленні ескізів учні можуть за бажанням використовувати техніку колажу.)

Пояснення до творчого завдання

Для зображення дії, що відбувається в лісі, зовсім не обов’язково малювати величезну декорацію або на кожному кроці розставляти дерева. Краще зобразити одне або два дерева, зробивши їх із картону.

Індивідуальна робота за творчим завданням

V. Підбиття підсумків

Коментар

Під час уроку учні мають продемонструвати знання про основні закони лінійної перспективи та насамперед фронтальної перспективи, свідомо обрати певний вид композиції для втілення свого творчого задуму. Із завершених робіт створюють виставку «Декорації до шкільної

вистави».

VI. Домашнє завдання

Урок 11

Тема. Пам’ятки архітектури

Погляд у минуле

Мета: продовжувати закріплювати знання учнів про архітектуру як вид візуального мистецтва, поглиблювати знання про архітектурні стилі; ознайомлювати учнів із виражальними засобами архітектурних стилів; збагачувати та закріплювати в дітей уміння сприймати, розрізняти та аналізувати характерні особливості архітектурних стилів; закріплювати навички зображення архітектурних об’єктів, передавати свій настрій та враження; розвивати дрібну моторику руки; виховувати в учнів почуття прекрасного, естетичне сприйняття навколишнього світу; розуміння та дбайливе ставлення до

пам’яток архітектури; любов до національної історико-архітектурної спадщини.

Обладнання: зображення пам’яток архітектури різних епох та робіт відомих вітчизняних архітекторів; репродукції картин, що зображують архітектурні пам’ятки (К. Моне «Руанський собор. Полудень» та ін.) і навчальні роботи з методичного фонду; фотозображення.

Матеріали та інструменти: альбом для малювання; простий та кольорові олівці; гумка; гуаш або акварель; пензлі № 4, 6; ємність для води; серветки для витирання рук і пензлів; палітра.

Основні поняття: «стиль», «пам’ятник».

Тип: комбінований урок.

Коментар

Матеріал для виконання творчого завдання запропонованого уроку учні обирають самостійно.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ . Перевірка домашнього завдання

Бесіда

Відбувається обговорення рефератів про пам’ятки архітектури різних епох, що учні їх підготували за власним вибором.

Iiі. Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя

Пам’ятники як витвори мистецтва створюються для увічнення людей або історичних подій. Скульптурні групи, статуї, бюсти, плити з рельєфами або написами, тріумфальні арки, колони, обеліски, гробниці, надгробки — все це є пам’ятками історії та культури.

Але найрозвиненіший вид пам’ятників — меморіальні споруди. Розглядаючи споруди різних історичних проміжків, ми можемо легко відрізнити їх один від одного, визначити, до якого саме історичного періоду вони належать. Кажуть, що вони належать до певного стилю.

Можна говорити про стиль окремих творів або жанру, а також про стиль цілих епох або визначних художніх напрямів, оскільки єдність суспільно-історичного змісту визначає в них спільністьхудожньо-образних принципів, засобів, прийомів (наприклад: романський

стиль, готика, Відродження, бароко, рококо, класицизм). Пам’ятник — об’єкт, що становить частину культурного надбання країни, народу, людства (пам’ятки археології, історії, мистецтва архітектури та ін., що зазвичай охороняються спеціальними законами).

Стиль — спільність засобів художньої виразності, творчих прийомів, обумовлена єдністю ідейно-художнього змісту.