Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Урок малювання 1 - 24.docx
Скачиваний:
20
Добавлен:
28.02.2016
Размер:
88 Кб
Скачать

IV. Закріплення вивченого матеріалу

Творче завдання

Слово вчителя

Кожна жива істота найкраще пристосована до того природного середовища, в якому вона мешкає. Риби — у воді, птахи — у повітрі, білі ведмеді непомітні на кризі, а тигр — у хащах джунглів. Намалюйте коней в їх природному середовищі.

Пояснення до творчого завдання

Для того щоб намалювати коня, вам необхідно пройти всі вже відомі етапи побудови природної форми. Спочатку, відзначивши довжину і висоту всієї фігури, знайдіть розміри основних частин,

для цього всю висоту розділіть на три частини (для голови та шиї, для тулуба та ніг), а всю довжину розділіть на дві частини (тулуб із хвостом і голову із

шиєю). У позначених штрихами розмірах намітьте узагальнену форму тулуба (овал), голову і шию (трапеції), ноги — лініями. Потім точніше промалюйте характерні особливості форми цих частин.

Зверніть особливу увагу на положення вершини увігнутої лінії спини. Від цієї

точки хвиляста лінія йде назад до хвоста і вперед до шиї. Спереду необхідно провести похилу лінію, яка відокремлює тулуб від шиї. Уважно промалюйте ноги, визначаючи положення суглобів. Очі, ніздрі, гриву, вуха і хвіст промалюйте на останньому етапі.

Роботу над пейзажем починають з підготовчого малюнка олівцем. Не потрібно промальовувати всі деталі пейзажу. Намітьте лише контури окремих об’єктів і лінію горизонту.

Потім розпочинайте зображувати тварин. Визначте, який саме момент їхнього життя ви хочете передати. Закомпонуйте основні об’єми, позначте напрямок руху. Ваша образотворча

розповідь повинна бути цікавою для глядача. Завершивши начерк, розпочинайте промальовувати деталі. Якщо ви виконуватимете малюнок у кольорі — дрібні деталі простим олівцем промальовувати не потрібно. Працюючи акварельними фарбами, наносьте

спочатку загальний тон на передній план і небо, промальовуйте хмари. Коли загальна тональність малюнка визначиться, беріться до роботи над тваринами. Намітьте загальний тон колірної плями і розпочинайте проробляння форми. Намагайтеся передати світло і тіні не

лише зміною кольору, але й дотриманням світлотональних відносин. Домалюйте деталі переднього плану.

Індивідуальна робота за творчим завданням

V. Підбиття підсумків

Коментар

Виконання роботи може викликати в учнів певні труднощі, основну увагу слід спрямувати на майстерність у передаванні руху тіла тварини. Із малюнків створюють виставку «Малюємо коней».

VІ. Домашнє завдання

Обсяг роботи не дозволяє завершити малюнок за один урок. Учням пропонується зробити це вдома.

Урок 14

Тема. Українські традиційні свята та звичаї

Різдвяний вертеп

Мета: поглиблювати знання учнів про українські свята та традиції; продовжувати ознайомлювати з технікою створення сюжетної просторової композиції; закріплювати вміння свідомо обирати матеріали та інструменти для втілення свого задуму; продовжувати

формувати в дітей уміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати; розвивати творчу уяву, спостережливість, акуратність, увагу; виховувати в учнів зацікавленість творчою діяльністю в умовах практичної роботи; виховувати почуття прекрасного, любов та шанобливе ставлення до народних традицій та звичаїв.

Обладнання: репродукції та фотографії картин, що зображують святкування Різдва, навчальні роботи з методичного фонду;зображення вертепів; матеріали для демонстрації послідовності й техніки виконання роботи.

Матеріали та інструменти: для вертепу: коробка середніх розмірів, різнокольорові шматочки тканини (червоної, білої, блакитної, коричневої та ін.), маленька коробочка для ясел, пластилін, стеки, дощечка, голка, нитки, тасьма, блискітки, бісер, клей ПВА, ножиці, лінійка, простий олівець, пензель для клею, ємність дляводи, серветки для витирання рук і пензлів; для виготовлення ляльок: шматок тканини тілесного кольору 30 × 30 см, непрядена

вовна або вата, шматок драпу або аналогічної тканини 15 × 40 см, пряжа для волосся, клаптики тканини для одягу.

Основні поняття: «вертеп».

Тип: комбінований урок.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ . Актуалізація опорних знань і вмінь

Запитання

• Які свята називають традиційними? Народними?

• Пригадайте, які ви знаєте традиційні українські свята.

• Які обряди та традиції пов’язані з ними?

ІII. Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя

У кожному святі — чи то із церковного календаря, чи то державного — є своя неповторна родзинка, властива лише цьому святу. Так, на Пасху прийнято пекти паски, фарбувати яйця, на Новий Рік вбирати ялинку, а от невід’ємною традицією святкування Різдва Христова

є різдвяні вертепи.

(Учитель ознайомлює учнів з історією вертепу.)