Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Херсонська область.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
28.02.2016
Размер:
373.18 Кб
Скачать

Висновок

Херсонська область знаходиться в межах Причорноморської низовини, на всій її території переважають степові ландшафти, помірно-континентальний посушливий клімат. Область розташована в степовій зоні, на нижній течії р. Дніпра. Південні райони Херсонської області омивають води Чорного та Азовського морів, берегова лінія розчленована, тут є значна кількість заток і кіс-островів. На території області багато річок, у тому числі р. Дніпро (плавнева зона якого з великими просторами болотистих островів, рясно порізаних складною мережею рукавів, проток, єриків і озер) та р. Інгулець (найзвивистіша річка рівнинній частині Європи). У межах області розташована значна кількість озер різного походження; є також солоні і грязьові. Також є джерела мінеральних і геотермальних вод. Таким чином, багаті природні умови і ресурси Херсонського регіону, в поєднанням з відбуваються тут несприятливими природними та антропогенними процесами зумовили з одного боку різноманітні туристично-рекреаційні ресурси, з іншого - актуалізують проблему їх раціонального використання та охорони. Херсонська область має досить унікальні і важливі природно-заповідні об'єкти та території різного ієрархічного рівня, які і формують її природно-антропогенні туристсько-рекреаційні ресурси регіону. 

До природно-заповідного фонду Херсонської області належать природні території та об'єкти (біосферні заповідники, національні природні парки, заказники) і штучно створені об'єкти (ботанічні сади, дендрологічні і зоологічні парки, пам'ятки садово-паркового мистецтва ).

У Херсонській області знаходиться два біосферних заповідника, що мають світове значення Чорноморський та " Асканія-Нова" їм. Ф.С. Фальц-Фейна. В них під охороною знаходяться території, що дійшли до нас у своєму первозданному вигляді. Такі території сьогодні важливі для всього людства, адже людина своєю діяльністю знищила безповоротно вже багато природних територій, тому саме зараз важливо зберегти ті крупинки, що лишились.

Крім того, Херсонщина має багату, неповторну історію. На її землі, протягом багатьох століть змінилося багато народів, які залишили після себе не мало пам’яток. Це і Скіфські кургани, і залишки грецьких колоній-міст, і колишні слов’янські поселення, і пам’ятки Запорізької (Кам’янської) Січі та Кримське ханство, Османська Туреччина та Російська імперія. Саме тому Херсонська область наділена великими історико-культурними ресурсами для розвитку пізнавального туризму.

Херсонщина має унікальні не тільки для України, але й для усього світу мінеральні ресурси. Наприклад, озеро Сиваш і Арабатська стрілка Генічеського району не просто насичені гідромінералами, які сприятливо впливають на здоров'я людини, це — унікальний природний комплекс. Таких місць на планеті всього чотири: Великі Солоні озера в США, Мертве озеро на Близькому Сході, затока Кара-Богаз-Гол у Каспійському морі і Сиваш із Арабаткою.

У області розвинене сільське господарство та промисловість. Херсонська область займає вигідне географічне положення і знаходиться на перетині транзитних транспортних коридорів. Все це дозволяє Херсонській області відігравати важливу роль у встановленні міжнародних і міжрегіональних транспортних зв'язків. Крім того, Херсонщина має розвинену матеріально-технічну базу. Все це є сприятливими та перспективними факторами для розвитку туризму в області.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

  1. http://uct.artkavun.kherson.ua/

  2. http://www.oda.kherson.ua/ua/socialno-gumanitarnaya-sfera-oblasti/demograficheskaya-situaciya-na-territorii-hersonskojj-oblasti-v-yanvare-iyune-2013-goda

  3. http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0_%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%8C

  4. http://school-life.ks.ua/kherson_news/z-istoriyi-stvorennya-hersons-koyi-oblasti/

  5. http://tourlib.net/statti_ukr/vasylevska2.htm

  6. http://tourlib.net/books_ukr/pankova73.htm

  7. http://tourlib.net/books_ukr/vt4-2-6.htm

  8. http://www.ks.ukrstat.gov.ua/

  9. http://tourlib.net/statti_ukr/vasylevska4.htm

  10. http://www.tpp.ks.ua/golovna.html

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.