Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Практю Скульптура 1курс.doc
Скачиваний:
4
Добавлен:
24.02.2016
Размер:
5.47 Mб
Скачать

Етапи виконання роботи

1 Побудова каркасу.

2 Підготовка пластиліну.

3 Виявлення основних співвідношень двох об`ємів.

4 Побудова характеристики і структури об`єму.

Перший етап виконання роботи - це побудова каркасу. Для того, щоб побудувати каркас, необхідно взяти мідну або сталеву проволоку з січенням 6-7 мм. і зробити унизу кільце таким чином, щоб вертикаль каркасу була перпендикулярна до цього кільця. Сама висота каркасу досягає 30-35 см. Потім цю проволоку прибиваємо цвяхами чи прикручуємо шурупами до дошки розміром 25 х25 см, товщиною 1,5 см. Задача каркасу полягає в тому, щоб бути основою і внутрішнім стрижнем для пластилінової композиції. Також можна зробити каркас, замінюючи сталеву проволоку дерев`яним стрижнем такої ж висоти, який прибивається до дошки.

Вимоги до каркасу наступні: 1. Каркас повинен бути безпечним для рук. 2. Він повинен бути стійким. 3. Він повинен бути заданих розмірів.

Другий етап роботи - це підготовка пластиліну. Пластилін буває різних видів: дитячий кольоровий та професійний однотонний, переважно темно-зеленого кольору. В даному випадку бажано використовувати професійний пластилін, тому що нам необхідно, щоб пластилін був одного кольору, бажано темно-зеленого для кращого сприйняття форми. Також можна використовувати дитячий пластилін, але для цього треба надати йому однотонний вигляд. Це досягається таким чином: береться два - три різнокольорові бруски (перед цим вони розігріваються біля батареї∙або обігрівача, також можна зробити "водяну баню". "Водяна баня" робиться так: береться пластилін, кладеться на невелику дошку і ставиться на каструльку з кип`ятком. Потім, коли пластилін пом`якшає, стане більш пластичним, його треба місити руками, доки він не стане одного кольору. При придбанні пластиліну треба звертати увагу на те, щоб він був м`яким і пластичним.

Третій етап - виявлення співвідношень двох об`ємів.

Для виявлення співвідношень двох об`ємів студент повинен керуватися власним відчуттям, а також перевіряти себе циркулем. Ліпка повинна починатися з прокладки пластиліну на каркас у відзначених місцях.

Останній етап - побудова характеристики і структури об`єму.

При побудові характеристики і структури об`єму треба мати на увазі, що станок з каркасом треба постійно обертати навколо своєї вісі з інтервалом 1-2 хвилини таким чином, щоб можна було ліпити композицію з усіх точок однаково, не надаючи переваги одному з ракурсів для того, щоб уникнути диспропорцій одного з боків. Також студент повинен одночасно враховувати характеристику і різницю двох предметів: у кулі усі точки рівно віддалені від центру, і вона є ідеальною формою. А куб має лише 8 рівновіддалених точок, тому він є статичною формою (коли стоїть на чотирьох точках).

Основні помилки при виконанні завдання

1 Каркас хиткий внаслідок погано закріпленого вертикального стрижню.

2 Прокладка пластиліну на каркас відбувається нерівномірно, тобто надається більш уваги якомусь одному з предметів, а також з різних точок зору предмети неврівноважені.

3 Невписання в блок двох предметів.

4 Неправильне побудування характеристик об’ємів двох предметів, а саме недотримання структури форми кубу та шару.