Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

ІЕ та ЕД / ІЕ та ЕД (шпори) / Основні течії суспільно-економічної думки в Україні в 1917-1930 рр

..docx
Скачиваний:
8
Добавлен:
23.02.2016
Размер:
18.78 Кб
Скачать

Основні течії суспільно-економічної думки в Україні в 1917-1930 рр.

Перший етап розвитку економічної думки в нашій країні пов'язаний з розробками проблем переходу до нового суспільного ладу. Це був найдраматичніший, представлений різними школами та ідеями період у розвитку вітчизняної економічної науки. Основні його особливості полягають у наступному.

По-перше, почалося формування економічної концепції будівництва соціалізму. При цьому мова не йшла про розробку методологічно бездоганного цілісного вчення. Осмислювалися і вивчалися, перш за все, проблеми чергових економічних заходів нової влади. У силу цього майже всі проблеми носили дискусійний характер, пропонувалися різні шляхи їх вирішення.

По-друге, розгорнулася теоретико-ідеологічна боротьба між представниками марксистської і немарксистської економічної думки, а також серед самих прихильників марксизму. Причому величезний обсяг класового протистояння привів до того, що в цій боротьбі для доведення своєї правоти більшовики частіше використовували політичні інструменти, ніж теоретичні і практичні аргументи. У результаті глибокі розробки багатьох проблем, пророблені вченими немарксистського напрямки, виявилися незатребуваними і на довгий час були віддані забуттю.

З 1917 до кінця 30-х років радянські економісти досліджували величезне коло економічних проблем, серед яких найбільш значними були наступні:

шляхи і форми будівництва соціалістичної економіки;

економічна роль держави;

товарно-грошові відносини; народногосподарське планування; індустріалізація народного господарства;

аграрні відносини і кооперування сільськогосподарського виробництва.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.

Соседние файлы в папке ІЕ та ЕД (шпори)