Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
175.doc
Скачиваний:
3
Добавлен:
22.02.2016
Размер:
876.54 Кб
Скачать

VI. Усвідомлення нових знань. Формування практичних умінь та навичок

Розбір зразків блок-схем алгоритмів на ст..21-23

►► Виконання практичного завдання

Задача 1 Знайти суму перших n натуральних чисел.

алг Сума (нат n нат S)   арг  n   рез  S поч нат i s:=0 для i:=1 до n роби  пц    s:=s+i;  кц кін

В даній задачі використовується безумовний цикл (ми наперед знаємо кількість повторень - n-раз). Для організації циклів такого типу, використовують цілочислельну змінну цілого типу, яку називають лічильник циклу. Змінювати самостійно значення лічильника на протязі виконання циклу не можна. Але його значення часто використовують в середині (в тілі) циклу.

Задача 2 Знайти середнє арифметичне пeрших n натуральних чисел.

алг САР (нат n дійсн Sa)   арг  n   рез  Sa поч нат i дійсн S s:=0 для i:=1 до n роби  пц    s:=s+i;  кц Sa:=s/n кін

VII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ Учитель оцінює роботу учнів на уроці.

VIII. Домашнє завдання

Опрацювати конспект уроку та відповідний параграф підручника,

Виконати вправи 15, 16 на ст.. 27-28 підручника

УРОК № 4

Тема. Поняття про конструювання алгоритмів різними способами. Вхідні дані та результати, їх взаємозв'язок. Практична робота №1 «Побудова інформаційної моделі»

Мета: ознайомити учнів із принципами роботи в середовищах Delphi та Скретч; сформувати уявлення про основні компоненти середовища програмування; домогтися засвоєння та закріплення навичок роботи з компонентами цих середовищ.

На основі життєвого досвіду учнів сформувати:

  • уявлення про різні методи подання алгоритмів;

  • уявлення про загальні основи структурного програмування;

  • вміння чітко і лаконічно висловлювати думки;

  • вміння використовувати середовище програмування для реалізації алгоритмів;

виховувати уважність, дисциплінованість під час роботи за ПК.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.

Базові поняття й терміни: алгоритм, виконавець, базові структури алгоритмів, слідування, розгалуження, повторення, блок-схема, середовище програмування.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

Привітання. Підготовка класу до занять.

II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

►► Фронтальне опитування

  1. Назвіть базові структури алгоритмів.

  2. Базова структура слідування (поясніть, наведіть приклад).

  3. Базова структура розгалуження (поясніть, наведіть приклад).

  4. Базова структура повторення (поясніть, наведіть приклад).

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

►► Прийом «Практичність теорії»

Учитель. Під час розв'язування практичних задач алгоритми та програми є досить складними, їх розмір може сягати тисячі, де­сятки тисяч рядків. Як розв'язувати такі задачі? Наприклад, про­грами ОС Windows містять понад один мільйон рядків вихідного тексту. Чи можна в пам'яті втримати такий об'єм інформації? Як у такому випадку чинять програмісти? На такі запитання ви зна­йдете відповідь на уроці. (Оголошується тема уроку.)

Сподіваюся, всім відома фраза «Розділяй і владарюй». Цей принцип використовують і для конструювання складних алгорит­мів, в інформатиці його називають принципом структурного про­грамування.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]