Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
175.doc
Скачиваний:
3
Добавлен:
22.02.2016
Размер:
876.54 Кб
Скачать

V. Застосування знань, формування вмінь та навичок

►► Практичне завдання

Побудова моделей

Створити моделі засобами МS Office таких об'єктів: куб, буди­нок, ялинка.

Наприклад, куб — правильний многогранник, кожна грань якого є квадратом.

Побудова процесів

Хімічна реакція (НСl + Zn), передавання інформації.

Наприклад, 2НСl + Zn  ZnCl2 + Н2

Побудова явищ. Заломлення світла.

Опис об'єкта

Мотивація для створен­ня моделі

Постановка задачі

Попередній аналіз

Визначення суттєвих факторів, взаємозв'язків

Вибір програмного

забезпечення

Комп’ютерна

модель

Розробка алгоритму

Створення моделі

Програмування

(створення)

Налагодження програми

Перевірка роботи моделі

за різних вхідних

параметрів

Комп’ютерний експеримент

Аналіз отриманих

результатів

VI. Узагальнення навчального матеріалу

►► Бесіда з елементами опитування

  1. Що таке модель? Наведіть приклади моделей.

  2. Що розуміють під знаковою моделлю?

  3. Що таке математична та інформаційна модель? У чому різниця між ними?

  4. Що таке комп'ютерна модель? Які унікальні можливості дає комп'ютерне моделювання?

  5. Назвіть основні етапи створення комп'ютерної моделі.

  6. Що таке комп'ютерні експерименти?

  7. На які типи умовно можна поділити моделі?

  8. Назвіть недоліки комп'ютерних моделей.

VII. Підбиття підсумків уроку

Учитель оцінює роботу учнів на уроці.

VIII. Домашнє завдання

Опрацювати конспект уроку та відповідний параграф підручника.

Створити засобами МS Office модель: паралелепіпед, стіл, квітку.

УРОК № 2

Тема. Поняття алгоритму. Властивості алгоритмів. Форми подання алгоритму. Виконавець алгоритму

Мета: сформувати поняття алгоритму та його властивостей, поняття виконавця, мови програмування, середовища розробки програм, компілятора; домогтися засвоєння способу графічного подання алгоритмів;

сформувати поняття:

  • алгоритму;

  • форм подання алгоритму;

  • виконавця алгоритму;

сформувати уявлення про:

  • різні види алгоритмів та їх виконання;

  • різні методи подання алгоритмів;

  • загальні основи термінології алгоритмізації;

формувати вміння використовувати:

  • графічні схеми базових структур алгоритмів для опису алгоритмів;

  • різні засоби подання алгоритмів;

виховувати уважність, дисциплінованість під час роботи за ПК.

Типу року: засвоєння нових знань, формування вмінь.

Обладнання та наочність: дошка, комп'ютер, інструкції з ТБ в комп'ютерному кабінеті.

Базові поняття й терміни: алгоритм, виконавець, базові структури алгоритмів,

слідування, розгалуження, повторення.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

Привітання. Підготовка класу до занять.

II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

►► Фронтальне опитування

  1. Що називають моделлю?

  2. Що таке моделювання?

  3. На які типи можна поділити всі моделі?

  4. Що таке інформаційна модель?

  5. Схарактеризуйте можливі стани об’єкта

Об'єкт

Стан об'єкта

Телефонна лінія

Вільна/зайнята

Телевізор

Вимкнено/ввімкнено

Програма

Працює/не працює

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Обговорення повідомлення

Ім'я аль-Хорезмі ми згадуємо під час вивчення математики у зв'язку з поняттям алгоритму. Як вважають, слово «алгоритм» походить від імені відомого середньоазіатського вченого Мухаммеда аль-Хорезмі. Близько 825 року аль-Хорезмі написав твір, у якому вперше виклав теорію десят­кової системи числення, започаткованої в Індії. На жаль, арабський ори­гінал книги не зберігся, тож нам невідома її первісна назва.

Аль-Хорезмі сформулював правила обчислення в новій системі і, мож­ливо, вперше використав цифру 0 для позначення пропущеної позиції в запису числа (індійську її назву араби переклали як аs-sift або просто sift, звідси такі слова, як «цифра» і «шифр»). Відтоді індійські цифри почали

9

використовувати й інші арабські вчені. У першій половині XII ст. книга аль-Хорезмі в латинському перекладі дійшла до Європи.

Учитель. Розв'язування будь-яких задач зводиться до вико­нання певних дій, команд згідно з деякою схемою. В інформатиці таку послідовність команд називають алгоритмом. Які бувають ал­горитми? Як їх записують? У чому відмінність математичних алго­ритмів від інформаційних? На ці та інші запитання ми спробуємо дати відповіді на уроці.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]