Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
катя.docx
Скачиваний:
282
Добавлен:
20.02.2016
Размер:
1.91 Mб
Скачать

Урок 3 Тема: Визначення завдань для виконання проекту

Мета: ознайомити зі змістом роботи над проектом «Технологія виготовлення виробів з бісеру на дротяній основі»; запропонувати ідеї виконання проекту; допомогти визначитися з  метою і задачами проекту, скорегувати план дій; розвивати та виховувати самостійність, активність. Обладнання: інструкційна картка «Етапи проектної діяльності», зразки виконання дитячих проектів, схема «Ознаки проектної діяльності» План уроку. I. Організаційний момент ІІ. Перевірка домашнього завдання. IIІ. Актуалізація опорних знань IV.  Мотивація  навчальної діяльності V. Повідомлення теми уроку VI.  Постановка завдань уроку перед учнями VIІ. Вивчення нового матеріалу VIIІ.  Практична робота IX. Підбиття підсумків заняття                              Хід уроку I. Організаційний момент ІІ. Перевірка домашнього завдання. Кожна група звітує про виконану роботу. Учні діляться  інформацією, яку вони  віднайшли, дають характеристику виробам які досліджували.       (Розглядають ілюстрації, додаткову літературу, готові вироби. Звітуючі  відповідають на запитання класу.) Вчитель  робить  підсумок  і підводить учнів до висновку,  що  прекрасні речі – продукт творчої діяльності людини. IIІ. Актуалізація опорних знань «Мозковий штурм» - Яку діяльність можна назвати проектною  і  які  її етапи? Узагальнити відповіді учнів, підвести підсумок. Проектна діяльність – це вид інтелектуальної діяльності, характерними рисами якої є самостійний пошук необхідної інформації,  її творче перетворення  в матеріалізований продукт (виріб, сценарій, плакат, реферат, мультимедійну презентацію і т.п.) IV.  Мотивація  навчальної діяльності Будь-яка діяльність  та  її  результат повинні бути чітко спланованими. Планування дасть змогу вибрати правильні методи та технологічну послідовність при виготовленні нових виробів та реалізації творчих задумів. Від правильного планування власної діяльності залежить успіх справи. Хаотична побудова трудового процесу веде до втрати часу, допущення помилок. V. Повідомлення теми уроку VI.  Постановка завдань уроку перед учнями Знати:  ознаки таетапи проектної діяльності,   Вміти:  вміти планувати проектну діяльність, розробити план  власної проектної діяльності по темі «Оздоблення інтер’єру виробами з бісеру». VIІ. Вивчення нового матеріалу 1.  Обґрунтування теми проекту. Актуальність обраного проекту Виготовлення виробів з бісеру  - вид декоративно-прикладного  мистецтва яке актуальне не зважаючи на плин часу. Вироби з бісеру вражають свою неповторною красою та оригінальністю. 2. Ознаки  проектної діяльності Проектну діяльність можна подати у вигляді піраміди.

 

                3.Етапи проектної діяльності.      І. Організаційно – підготовчий етап.

  • пошук проблеми;

  • усвідомлення проблемної сфери;

  • вироблення ідеї та варіантів;

  • формування параметрів та вимог;

  • вибір оптимального варіанту та обґрунтування;

  • аналіз майбутньої діяльності.

     ІІ. Конструкторський етап.

  • створення ескізу;

  • добір матеріалів;

  • вибір інструментів, обладнання;

  • вибір технології обробки деталей, їх з’єднання, оздоблення;

  • організація робочого місця;

  • економічне та екологічне обґрунтування;

  • маркетингові дослідження.

      ІІІ. Технологічний етап.

  • виконання технологічних операцій, передбачених технологічним процесом;

  • самоконтроль своєї діяльності;

  • дотримування технології, трудової дисципліни, культури праці;

  • контроль якості.

IV. Заключний етап.

  • аналіз виконаного виробу в порівнянні з прогнозованим;

  • оформлення проекту;

  • захист проекту;

  • самооцінка якості та аналіз результатів проекту;

  • оцінка проекту за категоріями;

     VIIІ.  Практична робота Підготовча робота над проектом та планування діяльності. Завдання для учнів: обговорення теми і мети проекту формулювання завдань, плану дій. Завдання для вчителя: допомагає у постановці завдань мети, корегує, пропонує ідеї, висуває пропозиції. Робота в групах. По закінченню виконання роботи учні пропонують свій план на загальне обговорення. Колективне обговорення дає можливість скорегувати та  доповнити план дій. (Додаток1. Зразок учнівського виконання плану. IX. Підбиття підсумків заняття 1. Яку роботу ви виконували на сьогоднішньому уроці? 2. Чи всі справилися з поставленим завданням? 3. По яких питаннях виникали труднощі? 2. Що включає етап підготовки та планування проекту? Домашнє завдання Виконувати збір інформації по проекту.