Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
МРМ оконч.docx
Скачиваний:
135
Добавлен:
11.02.2016
Размер:
46.76 Кб
Скачать

Конспект наступного мовленнєвого заняття Конспект заняття з розвитку мовлення в середній групі на тему «Овочі»

Мета: продовжувати розвивати зв’язне мовлення дітей; збагачувати активний словник; вправляти дітей в створенні зменшувально-пестливих слів з допомогою суфіксів; закріпити вміння правильно називати овочі, описувати колір, форму; уточнити просторові відношення, виражені прийменниками в, на; розвивати уважність.

Матеріали та обладнання: муляжі овочів, наочні посібники з зображення овочів.

Хід заняття

I. Організаційний момент.

Зібралися всі діти в коло,

Я - твій друг і ти мій друг.

Разом за руки візьмемося,

І посміхнемося один одному.

Вихователь. Яке у нас вийшло чудове коло. Скажіть мені, будь ласка, а що в природі зустрічається кругле? (Варіанти дітей). Вихователь зупиняється на сонці).

- А сонечко яке? (Тепле, світле, яскраве)

- Що відбувається з землею, коли сонце зігріває її? (Все розпускається, зеленіє і просинається від зимового сна)

Скоро дорослі і діти вирушать на дачу або в село, для того щоб скопати землю, розпушити і посадити... А що посадити у мене приховано в кошику, і чого там тільки немає. Хочете дізнатися, що у кошику? Але для цього вам потрібно відгадати загадки.

  1. Сидить Марушка в семи кожушках. Хто її роздягає, той сльози проливає.  (Цибуля)

  2. Хто хустиночку свою  Влітку покриває? І по двадцять хустин На голівці має?  (Капуста)

  3. На городі виріс дужий, Круглий, жовтий і байдужий До червоних помідорів, До капусти і квасолі. Хто цей гордий карапуз? Здогадалися?... (Гарбуз)

  4. На городі в нас грядки, На грядках – рясні листки: Там зростають малюки, Зелененькі … (Огірки)

Молодці, всі загадки відгадали. Яким одним словом ми назвемо всю ці рослини. Правильно, овочі.

II. Основна частина.

1. Розглядання кошика з овочами. Вихователь задає питання:

- Що це? (огірок). Якого він кольору? (зеленого). Якої форми огірок? (довгастий). Що ще можна сказати про огірок? (соковитий, шорсткий). Так, огірок зелений, довгастий, соковитий.

Аналогічно обговорюються помідор, капуста, морква, цибуля. Діти відповідають приблизно так: капуста - біла, тверда, хрустка; цибуля - кругла, гірка; морква - помаранчева, соковита, солодка, тверда, коли зварять - м'яка і т.д.

2. Гра «Чудесний мішечок» (овочі складаються в мішечок). Дитина дістає один предмет (овоч) не називаючи його назви, розповідає про нього. Розповідають 4-5 дітей.

Всі овочі ми назвали. Якщо овочі саджають навесні, то збирають коли, в який час року? (влітку, восени)

3. Фізкультхвилинка

Влітку на город підем,

урожай ми там зберем.

1, 2, 3, 4, 5 починаємо збирать.

Огірочків назбираєм

Ми картоплі накопаєм

Зріжемо ми капустинку

Й помаранчеву морквинку

Щавлю нарвемо ще трішки,

Й повернемось по доріжці.

- Який чудовий зібрали урожай!

А для того щоб урожай з року в рік у нас ставав все краще і краще, смачніше і соковитіше, ми будемо звертатися до наших овочів лагідно.

4. Гра «Назви лагідно» (капуста - капусточка, помідор - помідор, картопля - картопелька, часник - чесночек і т.д.)

5. Д/і «Назви овочі, які ростуть в землі і на землі».

7. Бесіда-розмова про овочі. Для чого потрібні овочі? Що можна приготувати з них?

8. Д/г «Знайди помилку в пропозиціях. Вихователь пропонує дітям приготувати морквяний сік з цибулі; картопляне пюре з буряка; гороховий суп з огірків і т.д.

9. Практичне завдання. На картках перемішані овочі з фруктами, завдання дітей знайти овочі і замалювати в потрібний колір.