Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

Конспект заняття для молодшої групи

.docx
Скачиваний:
192
Добавлен:
07.02.2016
Размер:
16.02 Кб
Скачать

Конспект заняття для молодшої групи

Тема: Розфарбовування великодніх яєць.

Мета: Познайомити дітей зі святом Великодня. Навчити розфарбовувати великодні яйця. Закріплювати колір, форму. Виховувати любов до свого народу, повагу до його традицій, минулого і сучасного, бажання пізнавати свята, звичаї, святкування; відкрити зміст і значення святкування Великодня, символічні значення писанки; виховувати уважність, доброту, доброзичливість, самостійність у роботі. Розвивати інтерес до народознавства, до символів і атрибутів писанки, крашанки, їх різновиду; розвивати фантазію, пам'ять, мислення, творчість. Закріплювати уявлення, знання дітей про давнє, величне християнське свято Великдень і народні традиції його святкування; розвивати вміння зв’язко, логічно, граматично правильно висловлювати свої думки; закріплювати в активному мовленні різновиди орнаментів писанки, весняних свят;збагачувати словник дітей новими словами, словами-іменниками, прикметниками, дієсловами, прислівниками; вчити малювати орнаменти на писанках; акуратно, охайно, самостійно, творчо, активно виконувати роботу.

Обладнання:Фарби,пензлі,яйця великодні.

Хід роботи

1.Доброго дня дітки!Сьогодні до нас у гості завітала курочка. Бачите яка курочка гарна та велика. Вона знесла до великого свята великодня яєчка і просить вас , дітки, допомогти їй розмалювати яєчка ось так. Допоможемо курочці?

2. Діти , ви знаєте що це? (писанка). Правильно. Це писанка – розфарбоване й розмальоване візерунками яйце – символ життя.

Розмалюю писанку, розмалюю,

Коника гривастого намалюю.

Розмалюю писанку, розмалюю,

Соловейка – любчика намалюю.

Розмалюю писанку, розмалюю,

Різьблену сопілочку намалюю.

А сопілка буде грати,

Соловейко щебетати,

А гривастий кониченько –

Славно танцювати.

 Отже Великдень не обходиться без писанки. Писанка приносить щастя. Крашанками та писанками обмінюються, дарують їх рідним та друзям.

3.У вас на столиках є такі яєчка, є фарби та пензлики(покласти по середині стола зразок). Покласти перед дітьми яйце і показавши на колір фарби яку їм потрібно взяти запитати :Якого кольору?(червоного),тож дітки беріть в праву ручку пензлика і малюйте рівними лініями в здовж яєчка червоні смужки.

4.Проконтролювати та допомогти дітям намалювати.

ПРИКАЗКИ ТА НАРОДНІ ПРИКМЕТИ

К Великодню сорочка Хоч лихенька, аби біленька.

Де той у Бога Великдень, а він уже з крашанками

За тиждень Великдень; недалечке червоне яєчко! 

Народні прикмети, повір’я На Великдень перший раз закує зозуля. Де вовк на Великдень зачує дзвони, то там буде цілий рік крутитися. Прислів’я та примовки На Великдень: кожна дівка – маківочка, кожен хлопець – голубочок. Такий вдатний ґазда, що й кури крашанками несуться. Рохкай, пацю, рохкай, іще не Великдень. Їж Ковбаску, поки Паска. А яйце від курки старше, бо воно свячене. Де – писанка, де – мотанка, де – крашанка, а в нашої Галюньки галунка до галунки. На Великдень сорочка хоч лихацька, але біленька, а на Різдво хотя сирова, аби нова.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.