Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

4

.docx
Скачиваний:
11
Добавлен:
07.02.2016
Размер:
131.56 Кб
Скачать

Висновки:Урок проведений організовано.учні добре слухали вчителя та чітко за планом виконували практичне завдання.Урок обговорили з учителем,зробили висновки.Виявили недоліки та переваги проведеного уроку.

«Затверджую»

«До заняття допускаю»

Дата:__________

Завдання на день 1. Спостереження уроку 2. Обговорити урок з вчителем 3. Зробити висновки

Зміст проведеної роботи 1. Спостерігали урок з малювання 2. Обговорили урок з вчителем 3. Зробили висновки

Аналіз проведеної роботи 1. Спостерігали весь урок 2. Обговорили всі недоліки з вчителем 3. Зробили висновки Зауваження та побажання методиста

Число:

Клас:5-В

Тема уроку: Ескіз естетики до сімейноготнапою «Я люблю» Мета уроку: сформулювати уявлення про можливості промислової графіки.її універсальність. Наочний матеріал —роботи дітей. Обладнання — альбом , фарби,туш,перо,ластик,пензлі,папір.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

Аналіз уроку та особисті спостереження

І.Активізація уваги учнів, оголошення теми та мети уроку.

знань і вмінь III. Вивчення нового матеріалу Кожен із вас.відвідуючи торгівельні заклади,бажає придбати якісні та корисні речі,смачні продукти.купуючи різні товари,ви в першу чергу звертаєте увагу на іх вигляд-дизайн.

Над виготовленням будь-якої продукції працюють не лише виробники,а й художники-дизайнери.Власник зацікавлений у тому.щоб продукція користувалась попитом у населення,мала привабливий вигляд.З цією метою художники працюють над зовнішнім виглядом,формою,кольором виробу,над дизайнерським виглядом упаковки.

IV.Постановка завдання: Кожен із вас купував у магазині безалкогольні напої.пригадайте,в якій упаковці вони випускаються,з якого боку етикетка та якого вона дизайну.Уявіть собі,що ви художник-дизайнер.Перед вами постає задача:обрати назву виробу,форму ємності і її дизайнерське рішення.Отже,для виконання завдання необхідно:1.Розробити на аркуші паперу форму ємності для напою;2.На ємність нанести загальні контури етикеток.3.Виконати рисунок та нанести колір на етикетку. V. Практична діяльність учнів

Учитель коректними порадами спрямовує зусилля учнів на оптимальне вирішенняя завдання,не втручаючись у творчий процес. VI. Домашнє завдання Приготуйте , будь ласка , на наступний урок невелику розповідь про історію етикеток. VII. Завершення уроку

Висновки:Урок проведений у теплій атмосфері.Учитель дав цікаве завдання,учні з радістю виконували завдання.З кращих робіт зробили маленьку виставку.Урок обговорили з учителем,зробили певні висновки для подальшої роботи.

«Затверджую»

«До заняття допускаю»

Дата:__________

Завдання на день 1. Спостереження уроку 2. Обговорити урок з вчителем 3. Зробити висновки

Зміст проведеної роботи 1. Спостерігали урок з малювання 2. Обговорили урок з вчителем 3. Зробили висновки

Аналіз проведеної роботи 1. Спостерігали весь урок 2. Обговорили всі недоліки з вчителем 3. Зробили висновки Зауваження та побажання методиста

Число:

Клас:6-В

Тема уроку: Створення ескізу декору для посуду Мета уроку: ознайомити з новою технікою «квілінг»;розвивати творчу уяву, спостережливість, старанність, вміння працювати в групах; виховувати радісне, позитивне ставлення до уроків образотворчого мистецтва. Наочний матеріал — зразки робіт, шаблони-заготовки на кожну группу. Обладнання — кольоровий картон, кольоровий папір, клей, ножиці, смужки кольорового паперу, дерев’яні палички для квілінгу.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

Аналіз уроку та особисті спостереження

І.Активізація уваги учнів, оголошення теми та мети уроку

Тема нашого сьогоднішнього уроку «Композиція у декоративному мистецтві. Створення ескізу декору для посуду». \

II. Актуалізація опорних знань і вмінь

Для створення декоративної композиції необхідно знати її елементи. Розгадавши загадки, ви довідаєтесь, що може бути зображене.

А як ви розумієте слово мистецтво?

– Мистецтво – це невід’ємна частина культури, художня діяльність людей. Давайте згадаємо ще одне визначення, яке безпосередньо стосується теми уроку. Скажіть, будь ласка, як ви розумієте значення слова «декор»?

III. Вивчення нового матеріалу

Народний майстер – це людина, яка успадковує, зберігає та розвиває народний художній досвід. Особливістю творчості народного майстра є те, що він свідомо виготовляє не тільки твір мистецтва, а й життєво необхідний у побуті предмет, який завдяки його довершеності, пластичній виразності, нерозривному поєднанню прекрасного й корисного сприймається як мистецька річ.

Упродовж віків народні майстри засвоювали секрети технічної майстерності, орнаментування, розвитку художніх образів, сюжетів тощо. Їх вироби відображали мислення народу, зв'язок із життям.

Ось, наприклад, звичайна річ – посудини.

IV.Постановка_завдання: Перед вами на столах лежать заготовки, над якими ви будете працювати. Вашим практичним завданням буде: придумати та створити декор для даного посуду. А прикрашати його ми будемо за допомогою техніки «квілінг». Квілінг – це техніка, в основі якої лежить принцип скручування паперу. Давайте переглянемо які надзвичайно красиві роботи можна виготовити в цій техніці

V. Практична діяльність учнів

Під час практичної діяльності учнів звучить добірка мелодій. VI. Домашнє завдання

Знайти цікавий матеріал про квілінг, можливо, історію його виникнення або виготовити композицію у цьому напрямку VII. Завершення уроку Організація виставки учнівських робіт; обговорення за участю всього класу кращих і невдалих робіт;

Висновки:Урок проведений у робочій обстановці.Учні добре засвоїли новий матеріал.Вчитель допомагав впоратись із завдання,діти уроком цілком задоволені.Проведений урок обговорили з учителем,виявили недоліки та переваги,зробили для себе висновки для подальшої роботи.

«Затверджую»

«До заняття допускаю»

Дата:__________

Завдання на день 1. Спостереження уроку 2. Обговорити урок з вчителем 3. Зробити висновки

Зміст проведеної роботи 1. Спостерігали урок з малювання 2. Обговорили урок з вчителем 3. Зробили висновки

Аналіз проведеної роботи 1. Спостерігали весь урок 2. Обговорили всі недоліки з вчителем 3. Зробили висновки Зауваження та побажання методиста

Число:

Клас:6-Г

Тема уроку: Логотип фірмового знаку

Мета уроку: сформулювати уявлення про фірмовий знак як графічний твір.

Наочний матеріал — приклади учнівських робіт

Обладнання — чорний фломастер,туш,перо.папір.олівець.ластик,пластилін,картоплина.різець,картон,ножиці.

Техніка:графічний рисунок

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

Аналіз уроку та особисті спостереження

І.Активізація уваги учнів, оголошення теми та мети уроку

II. Актуалізація опорних знань і вмінь

III. Вивчення нового матеріалу

Кожна держава в наш бурхливий час повинна захищати економічні інтереси виробників-заводів,фабрик,як державних так і приватних.Які підприємства розташовані на території нашого міста,яку продукцію вони виготовляють?Кожне підприємство зацікавлене в тому,щоб його продукцію споживачі цінували та могли відрізнити від іншої.Тому підприємство на своїх виробах ставить фірмовий знак.Ми його можемо побачити на книгах,швейних виробах,посуді,буклетах,тощо.На фірмовому знаку відображені:-стисла назва підприємства;

-Стилізований рисунок основного виду продукції,яку випускає підприємство;

-Інші характерні особливості підприємства або регіону в якому воно розташоване. IV.Постановка_завдання: Уявіть собі,що ви власник підприємства,й вам необхідно захистити власну продукцію від підробок.Перед вами,таким чином,повстало завдання виготовити логотип фірмового знаку вашого підприємства.

Виконайте цю роботу так6

1.Розділіться на творчі групи по 2-3 учні.

2.Визначте вид продукції,яку випускає ваше підприємство;

3.Визначте,чим ваша продукція відрізнятиметься від подібних виробів.

4.Визначте вміст фірмового знака.

5.Виконайте ескіз фірмового знака на аркуші за допомогою олівця,фломастера або туші і пера.

6.Виготовте форму отримання відбитку за допомогою пластиліну,картоплини.

V. Практична діяльність учнів Під час практичної діяльності учнів звучить добірка мелодій. Учитель допомагає учням вирішити проблемні ситуації. VI. Домашнє завдання Створити власний логотип. VII. Завершення уроку Організація виставки учнівських робіт; обговорення за участю всього класу кращих і невдалих робіт.

Висновки:Урок проведений в спокійній атмосфері.Учитель під час практичної роботи учнів радив,як уникнути проблемних ситуацій,які виникали під час роботи.Цим він не завжав творчому процесу.Учні встигли виконати завдання за урок.Урок обговорили з учителем,зробили висновки.

«Затверджую»

«До заняття допускаю»

Дата:__________

Завдання на день 1. Спостереження уроку 2. Обговорити урок з вчителем 3. Зробити висновки

Зміст проведеної роботи 1. Спостерігали урок з малювання 2. Обговорили урок з вчителем 3. Зробили висновки

Аналіз проведеної роботи 1. Спостерігали весь урок 2. Обговорили всі недоліки з вчителем 3. Зробили висновки Зауваження та побажання методиста

Число:

Клас:6-д

. Тема: Скульптура. Асоціативність та образність природних форм у поєднанні з технікою виконання.

Мета: Навчити розрізняти види скульптури та рельєфу; прийомам ліплення з пластиліну. Розвивати почуття композиційного рішення; вміння роботи з пластиліном. Виховувати естетичне сприйняття навколишнього світу

Обладнання: Презентації «Образотворче мистецтво» та «Скульптура», слайд-шоу «Скульптура», відео-урок «Учимся лепить из пластилина», мультфільм «Пластилиновая ворона», роботи учнів, пластилін, інструменти, основа під рельєф – вінілова платівка

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

Аналіз уроку та особисті спостереження

І.Активізація уваги учнів, оголошення теми та мети уроку

II. Актуалізація опорних знань і вмінь

1. Назвіть види образотворчого мистецтва. (використовується презентація «Образотворче мистецтво»

2. Що відображає живопис на картинах? (використовується 1 частина мультфільму «Пластилиновая ворона»)

ІІІ. Мотивація знань учнів.

Показ слайд-шоу «скульптура» з коментарем:

 Вчитель: Ви зараз подивитесь фотографії прикладів нетрадиційної скульптури сучасності.

1. Скульптура з піску – традиційні фестивалі проходять у різних куточках світу по декілька разів на рік. Пісок дуже популярний матеріал для скульптури. Хто з нас хоча б раз не будував фортеці з піску на пляжі?

2. Крижана скульптура – теж досить популярна зараз у всіх куточках світу. Ви дивитесь скульптури з традиційного фестивалю в бельгійському місті Брюгге.

3. Співаюче дерево – створена ця скульптура на одному з пагорбів Пекінських гір, де завжди дує вітер. Створили її Майк Тонкін та Анна Лю. Скульптура створена з декількох сотень металевих труб, які під напругою вітру працюють як орган та співають.

III. Вивчення нового матеріалу

 Сьогодні, як ви зрозуміли, мова на уроці піде про скульптуру. Як ви знаєте, скульптура це ….

Скульптура буває ….

Рельєф буває….

Ми з вами сьогодні будемо працювати над барельєфом та горельєфом. А перед виконанням практичної роботи ми з вами проведемо хвилинку відпочинку і подивимося мультфільм «Пластилиновая ворона»

IV.Постановка_завдання: „Виконання рельєфу з пластиліну на вініловій платівці ”

Вчитель: Ви подивились мультфільм. Яка ідея цього фільму?

- Треба бути завжди дуже обережними. Знати та виконувати правила з техніки безпеки. Також під час виконання практичної роботи не забувайте бути уважними, охайними і поводитися обережно з гострими предметами.

- Декілька слів треба сказати за прийоми роботи з пластиліном. У підручнику на сторінці 60 дуже детально описані способи обробки цього матеріалу:

Ø Скочування

Ø Розкочування

Ø Сплющування

Ø Втискання

Ø Прищипування

Ø Відтягування

Ø Загладжування

А от як це правильно робити покаже для вас фахівець з цієї справи відео учитель Алексій Почебалов. (використовується фрагмент відео урока «Учимся лепить із пластіліна»)

- Навкруги нас дуже багато прикладів використання рельєфу (показ прикладів рельєфу: магніти, панно).

І ваші товариші теж працювали з пластиліном і зробили такі цікаві речі (показ панно, пляшки, різний посуд)

Ми працювали над стилізацією рослинних форм. Сьогодні попрацюємо над образністю та асоціативністю природних форм – птахів, звірів, комах, риб і т.п. Згадайте свої улюблені казки, мультфільми де звірі, птахи розмовляють як люди, мають якісь якості характеру – складають тим самим образ і створюють асоціацію з ким-небудь із нас. Згадайте таких героїв і створіть рельєф на вініловій платівці за допомогою пластиліну. Не забувайте про композиційне рішення вашої роботи. Тема цього уроку розрахована на 2 години тому зараз ви ліпите героя а на наступному уроці ми завершимо композицію додаванням оточуючого середовища.

V. Практична діяльність учнів Ми з вами сьогодні будемо працювати над барельєфом та горельєфом. А перед виконанням практичної роботи ми з вами проведемо хвилинку відпочинку і подивимося мультфільм «Пластилиновая ворона»Пауза для відпочинку. (використовується 3 частина мультфільму «Пластилиновая ворона»)

VI. Домашнє завдання Назбирайте кошик ідей. Як саме ви будете завершувати свою композицію. VII. Завершення уроку

Висновки:Проспостерігавши урок,зробили для себе певні висновки.На уроці панувала врівноваженість та тиша.Діти уважно слухали вчителя.Учитель з самого початку уроку налаштував дітей на роботу

«Затверджую»

«До заняття допускаю»

Дата:__________

Завдання на день 1. Спостереження уроку 2. Обговорити урок з вчителем 3. Зробити висновки

Зміст проведеної роботи 1. Спостерігали урок з малювання 2. Обговорили урок з вчителем 3. Зробили висновки

Аналіз проведеної роботи 1. Спостерігали весь урок 2. Обговорили всі недоліки з вчителем 3. Зробили висновки Зауваження та побажання методиста

Число:

Клас:5-А

Тема. Виражальні засоби різних видів мистецтва.

Мова образотворчого мистецтва

Мета: продовжувати ознайомлювати учнів із поняттям «образотворче мистецтво», видами образотворчого мистецтва; формувати в дітей уміння сприймати, розрізняти та аналізувати види образотворчого мистецтва, характерні особливості візуальних мистецтв; розвивати

дрібну моторику руки; розвивати в учнів естетичне сприйняття навколишнього світу, вміння сприймати та аналізувати твори образотворчого мистецтва, стимулювати розвиток естетичних почуттів.

Обладнання: навчальні плакати; репродукції творів відомих художників і скульпторів (А. Матісс «Жінка із розпущеним волоссям» та ін.); навчальні роботи з методичного фонду; аудіозапис класичної музики за вибором учителя.

Матеріали та інструменти: альбом для малювання; простий та кольорові олівці; кольорова крейда; гумка; гуаш; пензлі № 4, 6; ємність для води; пластилін, стеки; дошка для ліплення; серветки для витирання рук і пензлів; тарілка.

Основні поняття: «мистецтво», «образна мова мистецтва», «ритм».

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

Аналіз уроку та особисті спостереження

І.Активізація уваги учнів, оголошення теми та мети уроку

II. Актуалізація опорних знань і вмінь

Бесіда за питаннями

• Назвіть відомі вам види мистецтва. (Відповіді учнів.)

• Охарактеризуйте кожен із них. (Відповіді учнів.)

• У кожного мистецтва є свої таємниці, своя мова. Якою мовою розмовляє музика, якими є її складові? (Ноти, мелодія)

• Правильно, а література? (Cлово)

• А якою мовою розмовляє мистецтво балету? (Мовою жесту, руху, пластики)

III. Вивчення нового матеріалу

Учитель пропонує учням бесіду про мови різних видів мистецтва; розповісти про лебедя мовою літератури, балету, малюнка. Учитель пропонує 4 учням зобразити яблуко за допомогою кольорових олівців, кольорової крейди, фарб та пластиліну.

Пояснення вчителя

Коли ми розглядаємо твори образотворчого мистецтва, то отримуємо відповідь на два основні запитання: «Що зображено?» та «Як зображено?» (Учитель демонструє класу створені учнями зображення яблука.)

Це яблуко намальовано кольоровими олівцями.

• Яку мову використав той, хто створив це зображення? (Мову ліній)

Це яблуко намальовано кольоровою крейдою.

• Які засоби виразності можна виділити в малюнку, який створено крейдою? (Кольорова пляма та штрихи) Плями та штрихи — це мова графіки.

Малюнок, виконаний фарбами, розмовляє мовою кольорів та плям, мовою живопису.

• Подивіться на яблуко, зроблене із пластиліну.

Які засоби виразності ми бачимо в цій роботі? (Об’єм) Об’єм — основна мова скульптури. IV.Постановка_завдання: Учитель пропонує учням роздивитися репродукції творів мистецтва.)

• Що і як змальовують художники?

• Якими засобами вони користуються для передавання ідеї у своєму творі?

Створіть власний малюнок, який зображує події, що відбувалися напередодні того моменту, який зображено на картині. (Кожен з учнів використовує репродукцію як зразок та має застосувати ті самі виражальні засоби, що й художник у зображенні-оригіналі.)

V. Практична діяльність учнів Індивідуальна робота за творчим завданням

VI. Домашнє завдання Удома учні мають скласти розповідь до своїх малюнків «Мова мистецтва». VII. Завершення уроку Організація виставки учнівських робіт; обговорення за участю всього класу .

Висновки:Урок розпочать та завершено організовано.Учні впорались з завданням до кінця уроку.Учитель добре пояснив новий матеріал.Урок обговорили з учителем,зробили для себе певні висновки.

«Затверджую»

«До заняття допускаю»

Дата:__________

Завдання на день 1. Спостереження уроку 2. Обговорити урок з вчителем 3. Зробити висновки

Зміст проведеної роботи 1. Спостерігали урок з малювання 2. Обговорили урок з вчителем 3. Зробили висновки

Аналіз проведеної роботи 1. Спостерігали весь урок 2. Обговорили всі недоліки з вчителем 3. Зробили висновки Зауваження та побажання методиста

Число:

Клас:5-Г

. Тема. Книжкова графіка

Листівка-ілюстрація

Мета: поглиблювати знання учнів про художню ілюстрацію як вид книжкової графіки; навчати самостійно обирати сюжет та композиційне рішення; поглиблювати уявлення про малювання фігури людини; розвивати навички роботи за уявленням; формувати образне,

логічне, просторове мислення, вміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати; розвивати творчу уяву; стимулювати розвиток допитливості; формувати в учнів ставлення до народної казки як до видатного добутку українського народу; виховувати любов до книги, вміння міркувати, гарний смак, акуратність, увагу.

Обладнання: репродукції картин відомих художників та навчальні роботи з методичного фонду; вітальні листівки; матеріали для демонстрації послідовності й техніки виконання роботи («Схема виконання листівки»).

Матеріали та інструменти: листівковий та кольоровий картон, тасьма, блискітки, гелієві ручки — срібна або золота, бісер, клей ПВА, ножиці, лінійка, простий олівець, пензель для клею, ємність для води, серветки для витирання рук і пензлів.

Основні поняття: «ілюстрація», «хокку».

Тип: комбінований урок.

Хід уроку

Аналіз уроку та особисті спостереження

І.Активізація уваги учнів, оголошення теми та мети уроку

II. Актуалізація опорних знань і вмінь

Бесіда

Учитель пропонує учням розповісти про свої улюблені вірші; охарактеризувати книжкову ілюстрацію як вид графіки; пригадати виражальні можливості цього виду мистецтва; згадати вже знайомі види композиції та композиційні прийоми.

III. Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя

Народ любить і охоче створює короткі пісні — стислі поетичні формули, де немає жодного зайвого слова. З народної поезії ці пісні переходять в літературу, продовжують розвиватися в ній і дають початок новим поетичним формам. Так народилися в Японії національні

віршовані форми: п’ятивірші — танка і тривірші — хокку. Ритміка японської поезії заснована на чергуванні певної кількості складів. Рими немає: звукова і ритмічна організація тривіршу — предмет великої турботи японських поетів. Хокку притаманний стійкий метр. У кожному вірші певна кількість складів: п’ять у першому, сім — у другому і п’ять — у третьому — всього сімнадцять складів. Розміри хокку такі малі, що порівняно з ним європейський сонет здається великою поемою. Воно містить у собі невелику кількість слів,

проте його насиченість досить значна. Мистецтво писати хокку — це передусім уміння сказати багато чого в небагатьох словах.

Стислість ріднить хокку із народними прислів’ями. Але найчастіше хокку відрізняється від прислів’я за своїми жанровими ознаками. Це не повчальний вислів, коротка притча або влучна гострота, а поетична картина, накидана одним-двома штрихами.Організація сприйняття творів мистецтва

Слово вчителя

(Учитель демонструє учням репродукції картин художників, що поєднують текст та зображення у єдиній композиції.) Розкажіть, як, на вашу думку, художники досягають композиційної рівноваги та єдності в цих картинах

IV.Постановка_завдання:.

(Якщо час уроку дозволяє, вчитель ознайомлює учнів з історією мистецтва орігамі. Обсяг розповіді вчитель визначає за власним бажанням.) Наше завдання сьогодні буде досить складним. Ми спробуємо відтворити у маленькому форматі листівки зміст хокку.

 Оберіть вірш, який вам найбільше подобається, та виконайте ілюстрацію до нього.

Пояснення до творчого завдання

Із кольорового або листівкового картону виріжте листівку. Зігніть аркуш навпіл. Виконайте ескіз ілюстрації. За потреби можете використати об’ємні та напівоб’ємні елементи зображення, виконані у техніці паперопластики або орігамі. Намагайтеся відтворити зміст

віршованого твору, використовуючи мінімальні зображувальні засоби. Бажано, щоб ілюстрація відтворювала настрій тексту та викликала ті самі почуття. (Учитель демонструє порядок виконання роботи, супроводжуючи його поясненнями.) Зберіть листівку за допомогою клею ПВА.

V. Практична діяльність учнів

Індивідуальна робота за творчим завданням VI. Домашнє завдання VII. Завершення уроку Наприкінці уроку учні мають давати визначення поняття «ілюстрація »; уміти аналізувати, порівнювати, спрощувати, узагальнювати природну форму; демонструвати творчу уяву, спостережливість, акуратність, увагу

Висновки:Проспостерігавши урок,зробили для себе висновки.Учитель швидко огнізував учнів до роботи.Завдання учні виконали швидко і з охотою.Учитель спостерігав за учнями весь час та допомагав справитись з труднощами.

«Затверджую»

«До заняття допускаю»

Дата:__________

Завдання на день 1. Спостереження уроку 2. Обговорити урок з вчителем 3. Зробити висновки

Зміст проведеної роботи 1. Спостерігали урок з малювання 2. Обговорили урок з вчителем 3. Зробили висновки

Аналіз проведеної роботи 1. Спостерігали весь урок 2. Обговорили всі недоліки з вчителем 3. Зробили висновки Зауваження та побажання методиста

Число:

Клас:7-В

Тема. Культурні та національні традиції

Диво рушника

Мета: продовжувати ознайомлювати учнів із видами декоративно-ужиткового мистецтва; надавати початкові відомості про вишивання як різновид народного мистецтва; розглядати засоби виразності вишивки різних регіонів України; ознайомлювати з матеріалами

та інструментами вишивальниці; розвивати навички та вміння дітей працювати графічними матеріалами: олівцями, фломастером; розвивати точність рухів та окомір; виховувати в учнів почуття прекрасного, розуміння народного декоративного мистецтва та любов до національної художньої спадщини.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]