Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Міністерство освіти і науки України.docx
Скачиваний:
6
Добавлен:
07.02.2016
Размер:
30.79 Кб
Скачать

Міністерство освіти і науки України

Запорізький національний університет

Філологічний факультет

кафедра загального

і слов’янського мовознавства

Контрольна робота

з методики навчання української мови

студентки IV курсу

групи 2331-6

заочної форми навчання

Сапешко Людмили Сергіївни

Перевірив: Бакаленко Ірина

Запоріжжя – 2014

ВАРІАНТ 16

I рівень (ОР)

  1. А

  2. А

  3. А

  4. Г

  5. Б

II рівень (ПА)

  1. Визначте напрями методичної підготовки вчителя-словесника.

-вести наукові пошуки в галузі мовознавчих, літературознавчих

та українознавчих дисциплін, використовуючи все багатомаїття методів

наукового дослідження;

-використовувати отримані знання у вирішенні педагогічних,

навчально-виховних та науково-педагогічних завдань із урахуванням

вікових та індивідуально-типологічних особливостей учнів, соціально-

психологічних особливостей учнівських колективів та конкретних

педагогічних ситуацій;

-планувати, організовувати і проводити роботу з філологічної

підготовки учнів, формувати необхідні навички усного та писемного

мовлення, аналізу творів художньої літератури;

-використовувати різноманітні методи навчання та форми

організації роботи, прогресивні прийоми керівництва навчальною,

виховною, суспільною, творчою діяльністю учнів, сприяти розвитку

літературної творчості учнів, організовуючи роботу гуртків і секцій

за профілем навчання;

-аналізувати й узагальнювати передовий педагогічний досвід;

використовувати раціональні прийоми пошуку, відбору і

використання інформації; орієнтуватися у спеціальній літературі за

профілем підготовки; здійснювати науково-дослідну та методичну

діяльність;

-використовувати різноманітні методи навчання та форми

організації роботи, прогресивні прийоми керівництва навчальною,

виховною, суспільною, творчою діяльністю учнів, сприяти розвитку

літературної творчості учнів, організовуючи роботу гуртків і секцій

за профілем навчання.

  1. Проаналізуйте навчально-проблемну ситуацію і дайте відповіді на запитання.

Один із студентів-практикантів використав на уроці узагальнення і систематизації знань про розділові знаки в складносурядних реченнях пояснювальний і попереджувальний диктанти. Інший організував роботу зі схемами, написання твору-мініатюри. Хто із практикантів, на ваш погляд, дібрав більш ефективні види робіт (матеріал в обох класах учні засвоїли добре)? Поясніть свою думку.

На мою думку, найбільш, вдалою роботою на уроці узагальнення і систематизації знань про розділові знаки в складносурядних реченнях була робота зі схемами та написання твору- мініатюри, адже в ході роботи учні узагальнювали знання про розділові знаки в реченні, згадуючи правила при їх постановці, практикувалися в складі таких речень. Твори можна зачитати та перевірити правильність усвідомлених знань та навичок. Також ці завдання розвивають творчі здібності учнів. Підбираючи різні форми роботи вчитель більше зацікавлює учнів та підвищує працездатність.

III рівень (пс)

Розробіть розгорнутий конспект уроку вивчення нового матеріалу з української мови на одну із пропонованих тем (за вибором):

  1. Поділ числівників на групи за значенням та будовою (6 клас).

  2. Відмінювання числівників в українській мові (6 клас).

  3. Творення числівників (6 клас).

  4. Займенник: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль (6 клас).

Тема уроку:Творення числівників

Клас: 6

Мета: 

Загальноосвітня (навчальна) мета: навчити учнів утворювати числівники, сприяти зміцненню навичок їх написання.

Розвивальна мета: розвивати творчі вміння використовувати утворені числівники у власних висловлюваннях, розвивати мовлення, мислення, увагу.

Виховна мета: виховувати повагу до школи, класного колективу, інтерес до до життя козацького народу.

Тип уроку: Вивчення нового матеріалу.

Обладнання: таблиці, індивідуальні картки, лист, карта подорожі.

Методи та прийоми роботи: метод «Мікрофон», пояснювально-ілюстративний метод, репродуктивний, прийом узагальнення, аналіз, конкретизація.

Міжпредметні зв’язки: історія українського козацтва, українська ліьература.

Хід уроку

І. Організаційний момент

- Здоровенькі були, шановні! (Стук у двері. Поштар повідомляє,

що надійшла телеграма від мешканців країни Числівник.)

Треба терміново її прочитати. Відкриваємо.

ШАНОВНІ УЧНІ!

Запрошуємо вас у захоплюючу мандрівку дивовижними містами країни Числівник.

Чекаємо на вас із нетерпінням!

Жителі міста

  • Ну що ж, треба їхати!А мета нашої подорожі – відвідати знайомі міста країни Числівник.