Тема: Українські гетьмани і кошові отамани
Тип уроку: Урок узагальнення та систематизації знань.
Цілі уроку: Закріпити вивчене про українських гетьманів і кошових отаманів.
Засоби навчання: підручник.
Час проведення |
Основні етапи уроку |
Методи навчання, використані вчителем |
Форми організації навчальної діяльності |
Зауваження щодо ходу уроку |
10:25-11:10 |
Організаційний момент; Актуалізація опорних знань (один учень на дошці пише всі імена гетьманів, що зустрічаються в завданні, інший усно відповідає параграф), двоє учнів пишуть тест. Творче завдання: кожен ряд пише конспект свого параграфа (в будь якій формі) |
Пояснювально-ілюстративний метод Репродуктивний метод Навчальна робота під керівництвом учителя За характером сприйняття: слуховий, зоровий та практичний. |
Індивідуальна, групова |
немає |
Підпис студента
Психологічний аналіз мотивації навчальної діяльності учнів
№ п/п |
Прізвище, ім’я |
МОТИВИ | ||||||||||||
обов'язку та відповідальності |
самовизначення та самовдосконалення |
благополуччя |
аффіліації |
престижу |
уникнення невдач |
навчально-пізнавальні (зміст навчання) |
навчально-пізнавальні (процес навчання) |
комунікативні |
творчої самореалізації |
досягнення успіху | ||||
1 |
Богуцька Є. |
|
+ |
|
+ |
|
|
|
+ |
|
|
+ | ||
2 |
Бондаренко М. |
+ |
+ |
+ |
|
|
|
|
+ |
|
+ |
+ | ||
3 |
Гагут К. |
|
|
|
|
|
|
|
+ |
|
+ |
| ||
4 |
Гордієнко С. |
+ |
|
|
|
|
+ |
+ |
|
+ |
|
+ | ||
5 |
Демченко Д. |
+ |
|
+ |
+ |
|
+ |
|
+ |
+ |
|
+ | ||
6 |
Дорменев О. |
+ |
+ |
|
|
|
|
+ |
|
|
|
+ | ||
7 |
Конкіна Я. |
|
+ |
+ |
+ |
|
+ |
|
|
|
+ |
| ||
8 |
Матюха А. |
+ |
+ |
+ |
+ |
|
|
+ |
|
|
|
+ | ||
9 |
Мерквіладзе С |
|
+ |
+ |
+ |
|
|
|
|
|
|
+ | ||
10 |
Морозова А. |
+ |
|
+ |
|
|
|
+ |
|
+ |
|
| ||
11 |
Осиченко Д. |
+ |
+ |
|
|
|
|
+ |
|
|
+ |
+ | ||
12 |
Павлюкова А. |
|
+ |
|
|
|
|
|
|
|
+ |
+ | ||
13 |
Паламаренко |
|
+ |
|
|
|
|
+ |
|
|
+ |
+ | ||
14 |
Синиця Д. |
|
+ |
|
+ |
|
|
+ |
|
|
+ |
+ | ||
15 |
Спиридонов О. |
|
+ |
|
|
|
+ |
|
|
+ |
+ |
+ | ||
16 |
Стрекалін Д. |
|
|
+ |
+ |
|
|
+ |
|
+ |
|
+ | ||
17 |
Терстуях М. |
+ |
+ |
|
|
|
|
|
|
+ |
|
+ | ||
18 |
Федотов І. |
|
|
|
|
|
|
+ |
|
|
+ |
| ||
19 |
Ширінов М. |
|
+ |
|
+ |
|
+ |
+ |
|
|
+ |
+ | ||
20 |
Шлік А. |
|
+ |
|
|
|
+ |
|
|
|
|
+ | ||
21 |
Шапурма І. |
+ |
+ |
+ |
+ |
|
+ |
+ |
|
|
|
| ||
22 |
Юркова С. |
|
+ |
|
+ |
|
+ |
+ |
|
|
+ |
+ | ||
23 |
Чуйко А. |
|
+ |
+ |
|
|
|
+ |
|
|
|
+ |
У ході тестування за методикою «Діагностика навчальної мотивації школярів»,проведеного з учнями 8-Б класу ЗОШ №10 у період з 27.02.2013р. по 29.02.2013р., отримано наступні результати. В класі навчається 30 учнів. У тестуванні взяли участь 23 осіб. В середньому у кожного учня провідними є 2-3 мотиви навчання у школі. Найбільш розповсюдженими мотивами є досягнення успіху, самовдосконалення, аффіліації, благополуччя. Найменш розповсюдженими є престиж, комунікативні, навчально-пізнавальний (процес). Це пояснюється тим, що діти далеко не всі діти прагнуть бути кращими в навчанні, більш того вони уявляють себе скоріш як особистість, ніж як колектив, але поряд з цим вони не ставляться вороже один до одного.