Добавил:
Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
практика / портфолио / ПОРТФОЛІО.docx
Скачиваний:
42
Добавлен:
29.11.2015
Размер:
52.86 Кб
Скачать

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Маріупольський державний університет

Кафедра української філології

ПОРТФОЛІО

Педагогічна практика з української мови

студентки 4 курсу

спеціальності українська мова та література

ОКР «Бакалавр»

«денна форма навчання»

Воробей Маргарити Олегівни

Керівник практики:

Кандидат філологічних наук, доцент кафедри української філології

Коновалова Марія Михайлівна

Маріуполь – 2013

Дидактичний аналіз уроку, що проводив керівник практики від закладу освіти

Дата відвідування «27» лютого 2013 р.

Клас 8-Б Учнів за списком – 30 Присутніх – 23

Предмет – українська мова

Прізвище вчителя Музаффарова О.С.

Мета відвідування уроку: Побачити як потрібно проводити урок, збагатити свій довід.

Тема уроку: Повторення вивченого про речення з однорідними членами.

Мета уроку:Закріпити вивчене про однорідні члени речення.

Обладнання:схема, підручник.

Тип уроку: закріплення та систематизація знань.

Хід уроку:

Вступне слово вчителя та організаційні моменти (перевірка відсутніх);

Оголошення теми, мети, завдань уроку;

Актуалізація опорних знань (перевірка домашнього завдання та усне опитування):

  • Що таке однорідні члени?

  • Що таке узагальнююче слово?

  • Скласти речення за схемою

Творче завдання (підібрати узагальнююче слово)

Виконати вправу за підручником (один учень виконує біля дошки)

Методи:

  • біля дошки (скласти речення за схемою, виконати вправу за підручником)

  • з місця (до групи слів підібрати узагальнююче слово)

  • комбінований;

Форма опитування:

  • індивідуальна;

  • групова;

  • письмова.

Формулювання питань. Викладач формулював питання чітко і лаконічно.

Опитано 12 учнів. Оцінки не виставлялися.

  1. Закріплення вивченого матеріалу (усне опитування, наведення прикладів, розв’язування задач, виконання вправ, письмове опитування).

  2. Інтерес учнів до уроку задовільний.

  3. Раціональність домашнього завдання (задано своєчасно, пояснено).

  4. Комунікабельність учителя: педагогічний такт (володіє).

Дисципліна учнів задовільна.

Висновки:

  • досягнення мети (частково);

  • виконання вимог програми (виконано);

  • завдання уроку поставлене (чітко, нечітко, не поставлено);

  • використання прийомів і методів (оптимальні):

  1. словесні (пояснення, бесіда);

  2. наочні (робота з підручником, схема,);

  3. контролю та самоконтролю (усне опитування, самостійна робота) виділення головного (виділене, нечітко виділене);

  4. розвиток (творчих здібностей, логічного мислення, пізнавальної активності)

Рекомендації:

Дисципліна на уроці була задовільна. На мою думку, варто було з самого початку слідкувати за цим

Протоколи відвіданих уроків

Урок: російська мова. Клас 8-Б. № уроку за розкладом – 2.

Дата 27.02.2013

Вчитель Кудіна Тамара Дмитрівна

Тема: «Обособление обстоятельств, выраженных существительным»

Тип уроку: Урок узагальнення та систематизації знань.

Цілі уроку: Систематизировать изученное по теме, научиться различать обособленное распределение и обособленные обстоятельства, выделять их на письме.

Засоби навчання: презентація, підручник, схема.

Час

проведення

Основні етапи

уроку

Методи навчання,

використані вчителем

Форми організації

навчальної

діяльності

Зауваження

щодо ходу уроку

8:30-9:15

Організаційні моменти;

Актуалізація опорних знань (перевірка теоретичних знань-опитування)

Оголошення теми і цілей уроку;

Робота біля дошки(вправи), диктант.

Пояснення домашнього завдання.

Пояснювально-ілюстративний метод

(презентація,

вправи)

Репродуктивний метод

Навчальна робота під керівництвом учителя

За характером сприйняття: слуховий, зоровий та практичний.

Індивідуальна, групова

немає

Підпис студента

Урок: Російська література .Клас 8-Б. № уроку за розкладом – 4

Дата 27.02.13

Вчитель Кудіна Т.Д.

Тема:Итог изучения Тургенева. Сведения о жизни Л.Н.Толстого.

Тип уроку: Комбінований урок.

Цілі уроку : Повторить выученное о Тургеневе. Начать изучение Л.Н.Толстого.

Засоби навчання: презентація, робота з підручником.

Час

проведення

Основні етапи

уроку

Методи навчання,

використані вчителем

Форми організації

навчальної

діяльності

Зауваження

щодо ходу уроку

10:25-11:10

Організаційний момент; Актуалізація опорних знань(дискусія, опитування);

Засвоення нових знань(конспект уроку «Жизнь и творчество Л.Н.Толстого»)

Пояснювально-ілюстративний метод

(презентація,

бесіда)

Репродуктивний метод

За характером сприйняття: слуховий, зоровий та практичний.

Індивідуальна, групова

немає

Підпис студента

Урок: Географія Клас 8-Б № уроку за розкладом - 5

Дата 27.02

Вчитель Баранова Альбіна Григорівна

Тема: Природно-территориальные комплексы

Тип уроку: Урок застосування отриманих умінь і навичок на практиці.

Цілі уроку: Закрепление знаний про природно-территориальные комплексы, научиться находить их на карте. Научится находить на карте заповедные зоны, научится различать смешанные и широколистные леса.

Засоби навчання: географічна карта, атлас, підручник.

Час

проведення

Основні етапи

Уроку

Методи навчання,

використані вчителем

Форми організації

навчальної

діяльності

Зауваження

щодо ходу уроку

11:15-12:00

Організаційний момент;

Актуалізація опорних знань (опитування);

Робота з картою (знаходження змішаних і широко листових лісів);

Виступ біля дошки (повідомлення про заповідні зони), робота з книгою (читання), опитування

Пояснювально-ілюстративний метод

(робота з картою)

Репродуктивний метод

Навчальна робота під керівництвом учителя

За характером сприйняття: слуховий, зоровий та практичний.

Індивідуальна, групова

Дисципліна на уроці була відсутня.

Підпис студента

Урок: Історія України. Клас 8-Б № уроку за розкладом - 4

Дата 1.03.13

Вчитель: Філатова Олена Петрівна

Соседние файлы в папке портфолио