Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Скачиваний:
12
Добавлен:
06.06.2015
Размер:
115.2 Кб
Скачать

ІІ. Звичайні дроби Тема 3. Множення і ділення звичайних дробів.

Урок № 37

Тема. Розв'язування задач на всі дії з дробами

Мета: систематизувати знання, набуті в ході вивчення теми «Дії зі звичайними дробами», та відпрацювати навички використання цих знань для виконання вправ, що передбачають усі арифметичні дії з дробами.

Тип уроку: застосування вмінь і навичок.

Хід уроку

I. Перевірка домашнього завдання

  1. Домашнє завдання перевіряємо фронтально за записаними вчителем або учнем заздалегідь розв'язаннями.

  2. Фронтальне опитування.

  • Як записати дріб у вигляді десяткового дробу?

  • Яким десятковим дробом можна записати дріб ? ?

  • Які з дробів можна записати у вигляді періодичного дробу: 1,6; 1,6666...; 1,060606...; 1,06? Як це зробити?

  • Наведіть приклади дробів, які можна записати нескінченним де­сятковим дробом; скінченним десятковим дробом.

II. Мотивація навчальної діяльності, відтворення знань (робота в парах)

 Зміст бесіди в парах:

  1. Які арифметичні дії можемо виконувати:

а) з натуральними числами;

б) з десятковими дробами;

в) зі звичайними дробами?

  1. Зв'язок між десятковими і звичайними дробами.

Висновки. Ми можемо виконувати вправи, які передбачають вико­нання всіх арифметичних дій з натуральними числами; десятковими та звичайними дробами.

III. Засвоєння навичок

Щоб підготуватися до тематичної контрольної роботи, на цьому й наступному уроках бажано розв'язати якомога більше різнопланових завдань на множення, ділення, а також на інші арифме­тичні дії як зі звичайними, так і з десятковими дробами. Умовно їх можна поділити на такі види:

  1. обчислення значень числових виразів;

  2. розв'язування рівнянь;

  3. розв'язування задач.

Як додаткове, можна розглянути питання обчислення значень будь-яких виразів.

Урок можна присвятити обчисленню значень виразів та розв'я­зуванню рівнянь.

Бажано завдання скласти у вигляді «тріад» (тобто різнорівневі одно­планові завдання трьох рівнів складності від найпростішого до най­складнішого).

Наприклад

  1. Обчислити значення виразів:

А. а) ·; б) 6·1; в) ·20; г) ·; д) 2:1; е) :4.

Б. .

В. ;.

  1. Розв'яжіть рівняння:

A. а) ; б) ; в) ; г) .

Б. а) ; б) ; в) ; г) .

B. а) ; б) ; в) ;

г) .

  1. Додатково. Знайдіть значення виразу:

, при а = 0; 1; 2; 4; 0,01.

IV. Підсумки уроку

Ігровий момент. Тестові запитання

Дано дріб . Учитель коротко ставить запитання. Учні відповідають.

  1. Доповнення до 1.

  2. Більше чи менше від ?

  3. Обернене?

  4. Подайте у вигляді суми (знаменники однакові).

  5. Подайте у вигляді суми (знаменники різні).

  6. Подайте у вигляді різниці (знаменники однакові).

  7. Подайте у вигляді різниці (знаменники різні).

  8. Подайте у вигляді добутку.

  9. Подайте у вигляді частки.

  10. Оберніть на десятковий дріб.

V. Домашнє завдання

  1. Знайдіть значення виразу:

а) ; б) .

  1. Порівняйте значення виразів:

а) і ; б) і .

  1. Розв'яжіть рівняння:

а) ; б) ; в) .

3

С.П.Бабенко. Уроки математики 6 клас

Соседние файлы в папке Плани-конспекти математика 6 клас