
Плани-конспекти математика 6 клас / urok_37
.docІІ. Звичайні дроби Тема 3. Множення і ділення звичайних дробів.
Урок № 37
Тема. Розв'язування задач на всі дії з дробами
Мета: систематизувати знання, набуті в ході вивчення теми «Дії зі звичайними дробами», та відпрацювати навички використання цих знань для виконання вправ, що передбачають усі арифметичні дії з дробами.
Тип уроку: застосування вмінь і навичок.
Хід уроку
I. Перевірка домашнього завдання
-
Домашнє завдання перевіряємо фронтально за записаними вчителем або учнем заздалегідь розв'язаннями.
-
Фронтальне опитування.
-
Як записати дріб
у вигляді десяткового дробу?
-
Яким десятковим дробом можна записати дріб
?
?
-
Які з дробів можна записати у вигляді періодичного дробу: 1,6; 1,6666...; 1,060606...; 1,06? Як це зробити?
-
Наведіть приклади дробів, які можна записати нескінченним десятковим дробом; скінченним десятковим дробом.
II. Мотивація навчальної діяльності, відтворення знань (робота в парах)
Зміст бесіди в парах:
-
Які арифметичні дії можемо виконувати:
а) з натуральними числами;
б) з десятковими дробами;
в) зі звичайними дробами?
-
Зв'язок між десятковими і звичайними дробами.
Висновки. Ми можемо виконувати вправи, які передбачають виконання всіх арифметичних дій з натуральними числами; десятковими та звичайними дробами.
III. Засвоєння навичок
Щоб підготуватися до тематичної контрольної роботи, на цьому й наступному уроках бажано розв'язати якомога більше різнопланових завдань на множення, ділення, а також на інші арифметичні дії як зі звичайними, так і з десятковими дробами. Умовно їх можна поділити на такі види:
-
обчислення значень числових виразів;
-
розв'язування рівнянь;
-
розв'язування задач.
Як додаткове, можна розглянути питання обчислення значень будь-яких виразів.
Урок можна присвятити обчисленню значень виразів та розв'язуванню рівнянь.
Бажано завдання скласти у вигляді «тріад» (тобто різнорівневі однопланові завдання трьох рівнів складності від найпростішого до найскладнішого).
Наприклад
-
Обчислити значення виразів:
А. а)
·
;
б) 6
·1
;
в)
·20;
г)
·
;
д) 2
:1
;
е)
:4.
Б.
.
В.
;
.
-
Розв'яжіть рівняння:
A. а)
;
б)
;
в)
;
г)
.
Б. а)
;
б)
;
в)
;
г)
.
B. а)
;
б)
;
в)
;
г)
.
-
Додатково. Знайдіть значення виразу:
,
при а
= 0; 1; 2; 4; 0,01.
IV. Підсумки уроку
Ігровий момент. Тестові запитання
Дано
дріб
.
Учитель коротко ставить запитання. Учні
відповідають.
-
Доповнення до 1.
-
Більше чи менше від
?
-
Обернене?
-
Подайте у вигляді суми (знаменники однакові).
-
Подайте у вигляді суми (знаменники різні).
-
Подайте у вигляді різниці (знаменники однакові).
-
Подайте у вигляді різниці (знаменники різні).
-
Подайте у вигляді добутку.
-
Подайте у вигляді частки.
-
Оберніть на десятковий дріб.
V. Домашнє завдання
-
Знайдіть значення виразу:
а)
;
б)
.
-
Порівняйте значення виразів:
а)
і
;
б)
і
.
-
Розв'яжіть рівняння:
а)
;
б)
;
в)
.