Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
суч фото / Лекції з основ класичної фотографії - лекції.doc
Скачиваний:
24
Добавлен:
06.06.2015
Размер:
293.89 Кб
Скачать

3).Позитивний процес складається з операцій:

а).печать з негативу – отримання прихованого зображення в світлочутливому шарі позитивного матеріалу.

б).проявлення на позитивному матеріалі прихованого зображення яке отримано;

в).фиксування видимого дійсного зображення;

г).заключна промивка позитивного зображення;

д).сушка.

Таким чином яскраві частини об'єкту виходять світлими, темні – темними, а проміжні яскравості – проміжними почорніннями.

Фотоапаратура і фотографічна оптика

Отримання оптичного зображення у фотоапараті

Фотографічний апарат складається з світлонепроникного корпусу, в передній частині якого розташовується фотографічний об'єктив, а на протилежній – касети з світлочутливим матеріалом.

Зображення у фотоапараті одержують за допомогою фотографічного об'єктиву, що дає зворотне дійсне зображення об'єкту зйомки. Об'єктив складається з системи центрованих лінз і діафрагми, ув'язнених в загальну оправу. Окрім лінз деякі об'єктиви мають систему дзеркал.

Недоліки оптичних систем.

При використанні в якості фотооб'єктива простої лінзи одержують недостатньо чітке зображення. Ці дефекти зображення в тої чи іншої мірі характерні і для інших оптичних систем і обумовлюють ряд недоліків, які носять назву аберації.

До цих недоліків відносяться:

1.сферична аберація;

2.хроматична аберація;

3.дисторсія;

4.астигматизм;

5.кома;

6.кривизна поля.

Сферична аберація полягає в тому, що паралельні промені, що проходить через краї лінзи, перетинаються в точці, яка розташована ближче до лінзи, ніж промені, які проходить ближче до оптичної осі. В результаті замість зображення крапки виходить нерізка, світла кругла пляма. Усувається дана аберація шляхом поєднання позитивної і негативної лінз, що мають протилежний характер аберації.

Кома – це сферична аберація для паралельного пучка проміння, яке падає на лінзу похило до оптичної осі. Проміння збирається не в одній крапці, дають пляму – кому. Усувається кома одночасно з сферичною аберацією підбором лінз. Об'єктиви, у яких відсутня кома і сферична аберація називаються апланаты.

Хроматична аберація полягає в тому, що проміння з різною довжиною хвилі має різний кут заломлення, унаслідок чого, при виході з лінзи пучок паралельного проміння розкладеться на окреме кольорове проміння, що збирається в різних крапках. Замість зображення крапки виходить пляма з веселковою облямівкою. Усунення хроматичної аберації проводиться підбором матеріалу лінз. Збираюча лінза виготовляється з матеріалу крон, а розсіююча - з матеріала флінт. Об'єктиви, у яких усунена хроматична аберація в двох основних ділянках спектру, називаються ахромати, в трьох – апохромати.

Дисторсія характеризується викривленням прямих ліній і має те ж походження, що і сферична аберація. На характер дисторсії впливає положення діафрагми: якщо діафрагма розташована перед лінзою, то дисторсія має бочкоподібну форму, якщо діафрагма розташована за лінзою, то дисторсія має подушкоподібну форму. Дісторсиі усунена у симетричних об'єктивів складаються з двох компонент, між якими розміщується діафрагма. Ці системи називаються ортоскопічними. Проте, вільною від дисторсії можуть бути і несиметричні, спеціально розраховані системи.

Кривизна поля. Суть даної аберації полягає в тому, що фокальна поверхня (поверхня гарних зображень) не є площиною. В кращому разі це поверхня обертання навколо оптичної осі, але може і не мати кругової симетрії.

Для отримання за допомогою фотографічного об'єктиву доброї якості зображення, необхідно усунути всі перераховані недоліки, що досягається спеціально підібраними системами лінз.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.