- •Модуль кзн-02. Пр.О.03.06 Дослідження функції
- •Дослідити функцію на неперервність і побудувати її графік
- •Розв´язання:
- •Дослідити функцію на неперервність в вказаних точках
- •Розв’язання:
- •Розв’язання:
- •Знайти асимптоти графіка функції.
- •Розв’язання:
- •Провести повне дослідження зазначеної функції і побудувати її графік.
- •Розв’язання:
- •Провести повне дослідження даної функції і побудувати її графік
- •Розв’язання:
- •Знайти найменше й найбільше значення функції на відрізку.
- •Розв’язання:
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
Горлівський технікум Донецького національного університету
ЛЕКЦІЯ № 25
з теми: «Повне дослідження функції. Побудова графіка.»
Модуль кзн-02. Пр.О.03.06 Дослідження функції
Дисципліна: «Математичний аналіз»
Розглянуто та схвалено Розробив викладач
на засіданні циклової Велікодна О. В.
комісії інформаційних технологій
та прикладної математики.
протокол № 1 від 30.08.2011 р.
Голова циклової
комісії ІТ та ПМ І. П. Сошина
ПЛАН ЗАНЯТТЯ
Дата: курс: ІІ
Викладач: Велікодна Ольга Володимирівна.
Тема: Повне дослідження функції. Побудова графіка.
Мета:
Дидактична: навчитись досліджувати функцію на екстремум, знаходити проміжки монотонності, досліджувати на опуклість, знаходити асимптоти графіка функції та будувати її графік.
Виховна: виховувати професійно зацікавлену особистість, здатну логічно мислити та чітко формувати власні думки.
Методична: вдосконалити методику проведення лекції з елементами проблемної та проектної технологій.
Тип: лекція № 25
Вид: лекція – дослідження.
Методи та форми проведення заняття: язикові, проблемно – пошукові, індуктивні.
Науково-методичне забезпечення:
Кудрявцев Л.Д. Курс математического анализа: Учебник. Для студентов университетов и вузов. В 3 т. - М.: Высшая школа,1998.
Кудрявцев Л.Д. Сборник задач по математическому анализу: Учебник для вузов. В 3 т. - М.: Наука. Гл. ред. физ. - мат. лит.,1989.
Берман Г.Н. Сборник задач по курсу математического анализа: Учеб. пособие для вузов. - М.: Наука. Гл. ред. физ. - мат. лит.,1975.
Марон А. И. Дифференциальное и интегральное исчисление в примерах и задачах. – М.: Наука, 1973.
Між предметні зв’язки:
Дисципліни, що забезпечують: елементарна математика
Дисципліни, що забезпечуються: лінійна алгебра та аналітична геометрія, дискретна математика, диференціальні рівняння, рівняння математичної фізики, чисельні методи, методи оптимізації, теорія функцій комплексної змінної.
Обладнання: зошити, ручки, крейда, дошка.
ХІД ЗАНЯТТЯ.
Організаційна частина:
відсутні;
підготовка до заняття;
перевірка д/з.
Актуалізація опорних знань:
Вивчення нового матеріалу:
Тема лекції: Повне дослідження функції. Побудова графіка.
Мотивація вивчення матеріалу: вивчити основні поняття, пов’язані з диференціюванням елементарних функцій та їх застосуванням при розв’язанні прикладних задач.
План вивчення нового матеріалу: надається в конспекті лекції.
Виклад нового матеріалу. Конспект лекції надається.
Закріплення нового матеріалу.
Підсумки заняття.
Домашнє завдання:
План лекції № 25.
Повне дослідження функції. Побудова графіка.
Конспект лекції № 25.
Тема: «Повне дослідження функції. Побудова графіка.»
Неперервна функція
Означення
Функція f(x) дійсної змінної, яка означена в області , неперервна в точці якщо для довільного ε > 0 знайдеться таке δ > 0 (яке залежить від ε), що з випливає | f(x) − f(x0) | < ε. Функція f(x) неперерена в області , якщо f(x) неперервна в кожній точці цієї області.
Функція неперервна в точці
Нехай , x0 — гранична точка множини A.
Функція f називається неперервною в точці x0 якщо:
якщо функція f(x) визначена в точці x0.
якщо існує границя
.