Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Тема 4 2010 Інтернет.doc
Скачиваний:
5
Добавлен:
02.02.2015
Размер:
99.84 Кб
Скачать

Історія www коротко

У Європейському центрі ядерних досліджень у Женеві Тім Бернерс-Лі розробив технологію «Усесвітньої павутини» (World Wide Web = WWW). До цієї «павутини» увійшли організації різних країн, і Інтернет стала міжнародною, в принципі — глобальною комп'ютерною мережею. Але вона поки що була не загальнодоступним, а елітарним комунікаційним засобом.

  • 1990 р. - створений перший текстовий браузер.

  • Травень 1991 р. - WWW була поширена по всьому CERN.

  • Жовтень 1991 р. - був створений перший шлюз (ворота в мережу) для пошукового засобу WAIS.

  • Грудень 1991 р. - CERN анонсував WWW по всьому співтовариству фізиків в галузі високих енергій.

  • Січень 1993 р. - працює вже 50 веб-серверів; був представлений перший повноцінний браузер Viola для X Window, у якому втілилися всі складові первісного проекту - графічна гіпертекстова система з використанням миші.

  • Лютий 1993 р. - з'явилася альфа-версія браузера Mosaic для X Window, розроблена в NCSA (National Center for Supercomputing Applications університету штату Іллінойс).

  • Жовтень 1993 р. - число веб-серверов перевищило 500, а трафик WWW склав 1% від повного трафика магістралей інтернету. Та ж динаміка розвитку збереглася й у наступні роки.

  • Липень 1994 р. — CERN створив групу, названу W3 Organi- zation, — спільне підприємство CERN й MIT для подальшого розвитку WWW. До початку 1995 р. ця група трансформувалася в The World Wide Web Consortium (http://www.w3.org) і продовжує залишатися одним із провідних розробників WWW.

Події, що відбувалися на теренах Радянського Союзу.

Літопис історії інтернету на пострадянському просторі починається з 1988 року, коли програмістський кооператив «Интерфейс» був реорганізований в комерційну структуру Демос (Demos). Розташовувався він в інституті атомної энергії ім. І.В. Курчатова.

Демос активно впроваджує технології электронної пошти, створивши UUCP1-вузол. В 1989 р. були проведені перші тести міжміського з’єднання по UUCP.

В серпні 1990 р. сформувалося московське ядро мережі UUCP (Демос, а також науково дослідні інститути Москви, Санкт Петербурга, Новосибірська). Це означало, що склалася діюча мережа з повним набором поштових програм, створених у Демосі.

Головною ж подією був вихід у світовий інформаційний простір (в мережі USENET). Завдяки особистим зв’язкам вдалося отримати логін и пароль на машині Хельсінкського університету, а це дало можливість читати і публікувати повідомлення у світовій мережі наукового спілкування в режимі телефонного зв’язку.

19 вересня 1990 р. офіційно зареєстровано домен SU -- мережеве ім’я СРСР.

В кінці цього ж року з’являється термін «Релком», який пізніше став назвою першої провайдерської фірми.

В 1991 р., під час Вільнюських подій конфігуруються дві перші вітчизняні USENET-конференції: talk.politics.soviet и soc.culture.soviet. Вже потім їх стане дуже багато.

Швидко розширюється кількість підключених клієнтів (UUCP-аккаунтів). В серпні їх було більше 3-х тисяч на всій території тодішнього Радянського Союзу.

У вересні 1991 р. реєструється торгова марка «Релком».

На початку 1992 р. на Московській АТС М9 закладається основа для кореневого вузла доступу IP-клиентів, що надає російським користувачам доступ в інтернет.

В березні 1993 р. створюється перший зовнішній IP- зв'язок, а трохи пізніше апробується і впроваджується зв'язок через супутники.

В 1994 р. зареєстровано домен RU, який став основою рунету.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.