Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Тема 4 2010 Інтернет.doc
Скачиваний:
5
Добавлен:
02.02.2015
Размер:
99.84 Кб
Скачать

Тема 4

Сучасні інформаційні та комунікаційні системи

2009 – 2010 доц. каф. Журналістики ХНУ ім. Каразіна В.Н.

Ярох А.І.

Тема 4. Глобальна комунікаційна мережа Інтернет

Дефініції

У другій половині 90-х років відбувається вибухоподібний розвиток мережі Інтернет і пов'язаних з нею комунікаційних технологій. В кінці XX століття в Інтернеті налічувалося більше 300 млн. постійно підключених до неї серверів. Сервер — комп'ютер більшої потужності в порівнянні із звичайним персональним комп’ютером, який слугує фізичним носієм інформації, доступної користувачам Мережі. Інтернет, на загальну думку, перетворюється на віртуальну державу зі своєю власною «кіберкультурою», територією і населенням, не залежним від національних або політичних кордонів.

Сутнісними функціями Інтернету є такі:

• Інтернет -- глобальний комунікаційний канал, що забезпечує у всесвітньому масштабі передачу мультимедійних повідомлень (комунікаційно-просторова функція);

• Інтернет — загальнодоступне сховище інформації, усесвітня бібліотека, архів, інформаційне агентство (комунікаційно-часова функція);

• Інтернет — допоміжний засіб соціалізації і самореалізації особи і соціальної групи шляхом спілкування із зацікавленими партнерами, всепланетний клуб ділових партнерів і партнерів по дозвіллю.

Дамо узагальнену дефініцію: Інтернет — глобальна соціально-комунікаційна комп’ютерна мережа, що призначена для задоволення особистих і групових комунікаційних потреб за рахунок використання телекомунікаційних технологій. У цій дефініції враховані наступні відмінні ознаки Інтернет:

• соціально-комунікаційна сутність мережі, обумовлена комунікаційно-просторовою і комунікаційно-часовою функціями, тобто здатністю забезпечувати рух сенсів в соціальному просторі і часі;

• призначеність для задоволення комунікаційних потреб не тільки суспільства в цілому, а окремих осіб і соціальних груп, потреб, обумовлених їх устремлінням до соціалізації і самореалізації;

• використання комп'ютерної бази і телекомунікаційних технологій;

•   глобальні масштаби Мережі.

Загальні принципи роботи Internet

В основі Internet лежить система магістральних опорних мереж - backbone, до яких підключаються регіональні мережі. Internet не має єдиного централізованого керування. Керування здійснюється низкою суспільних органів.

Хто платить в Internet? Те, що Internet - безкоштовна мережа, не більше ніж ілюзія. Кожен платить на своєму місці. Вуз платить за підключення до регіональної мережі, яка у свою чергу платить за підключення до магістральної мережі.

Правила роботи в Internet.

Internet - мережа мереж, кожна з яких може мати власну політику й власні правила. Загальні правила такі.

Необхідно дотримуватися правових норм, що стосуються інтелектуальної власності й ліцензій.

Необхідно дотримуватися етичних норм, заснованих на принципах: "не нашкодь", узгоджуй свої інтереси з інтересами інших користувачів.

Internet - всесвітня мережа, що складається із пов'язаних між собою мереж. Останні можуть працювати під керуванням різних операційних систем. З'єднання між мережами здійснюється за допомогою спеціальних комп'ютерів - маршрутизаторів (шлюзів). Робота з'єднань забезпечується протоколами - стандартними угодами про способи обміну інформацією. Основні протоколи: TCP/IP (Transmission Control Protocol/Internet Protocol - Протокол керування передачею/Міжмережевий протокол). Протокол IP відповідає за адресацію в мережі, а TCP забезпечує доставку повідомлень по потрібній адресі.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.