- •Ы.Алтынсарин атындағы №65 мектеп-гимназия Тексерілді
- •Ы.Алтынсарин атындағы №65 мектеп-гимназия Тексерілді
- •Ы.Алтынсарин атындағы №65 мектеп-гимназия Тексерілді
- •Ы.Алтынсарин атындағы №65 мектеп-гимназия Тексерілді
- •Ы.Алтынсарин атындағы №65 мектеп-гимназия Тексерілді
- •Ы.Алтынсарин атындағы №65 мектеп-гимназия Тексерілді
- •Ы.Алтынсарин атындағы №65 мектеп-гимназия Тексерілді
- •Ы.Алтынсарин атындағы №65 мектеп-гимназия Тексерілді
- •Ы.Алтынсарин атындағы №65 мектеп-гимназия Тексерілді
Ы.Алтынсарин атындағы №65 мектеп-гимназия Тексерілді
Пән мұғалімі: Кунтаева Марфуға
Пәні |
Қазақ тілі |
||||||
Практикант аты-жөні |
Нұрмат Б |
||||||
Сынып: |
6 «Б» |
|
|||||
Мерзімі |
18.01.2017 |
|
|||||
Сабақтың тақырыбы |
Ортақ етіс |
||||||
Сабақтың мақсаты |
Ортақ етістің субъекті мен объектіге қарым-қатынасы айқындай алуға бағыттау. Етіс туралы ұғымын пысықтау. Етістерді қайталау. |
||||||
Табыс критерийлері
|
(С) Барлық оқушылар |
||||||
Ортақ етіс дегеніміз не екенін таниды, басқа етіс түрлерін ажырата біледі, жаттығуларды еркін орындайды. Пәнге қызығушылығы артады, шығармашылық ізденісте болады Топпен жұмыс істей алады, ауызбіршілікте болады. |
|||||||
(В) Оқушылардың басым бөлігі |
|||||||
Ортақ етісті мәтін ішінен еркін табады, түрлі қызметтерде жұмсай алады. |
|||||||
(А ) Кейбір оқушылар |
|||||||
Етіс жұрнақтарын бір бірінен ажырата алады |
|||||||
Алдыңғы тақырып |
Ырықсыз етіс |
||||||
Сабақтың әдіс-тәсілі |
Талдау, практикалық, топтық жұмыс, тест, |
||||||
Сабақтың дереккөздері |
|
||||||
Сабақтың ресурсы |
Оқулық, интербелсенді тақта |
||||||
Жоспар |
|||||||
Жоспарланған уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
|||||
Басталуы 5 минут |
Сәлемдесіп,сынып оқушыларын түгендеу Жедел тест. Өздік етісті табыңыз А) табысты Ә) барғызды Б)жуынды Өзгелік етісті табыңыз А) жаздырт Ә) жүрісті Б)оқылды Ырықсыз етісті табыңыз А)отырғыз Ә)қойылды Б)тарт Өзгелік етісті табыңыз А)жүргіз Ә) салынды Б) жанды Өздік етісті табыңыз А) жарысты Ә) таранды Б) отырғыз Іс-әрекет, қимылдың өзі емес, өзге біреу арқылы іске асатындығын білдіретін етістің түрі қалай аталады? А)Өзгелік Ә)Өздік Б) Ырықсыз -ын, -ін, -н қай етіс жұрнақтары? А)Өзгелік Ә)Өздік Б) Ырықсыз -ыл, -іл, -л қай етіс жұрнақтары? А)Өзгелік Ә)Өздік Б) Ырықсыз Қай етіс жұрнақтары салт етістіктерді сабақты етістіктерге айналдыру қызметін атқарады? А)Өзгелік Ә)Өздік Б) Ырықсыз - ғыз, - гіз, - қыз, - кіз қай етіс жұрнақтары? А)Өзгелік Ә)Өздік Б) Ырықсыз Қалыптастырушы бағалау |
Сәлемдеседі. Жауапты тест дәптерлеріне орындайды, өзара тексереді.
Бағалау шәкілі
0-4—2 5-6-3 7-8-4 9-10-5
|
|||||
|
Жаңа сабақ Біреу емес, бірнеше адам арқылы ортақ істелетін я болатын іс-әрекетті, қимылды білдіретін етіс түрі ортақ етіс деп аталады. -ыс, -іс, -с Оқулықпен жұмыс 237-жаттығу 238-жаттығу Электронды тақтамен жұмыс 3-ші тапсырма .Көп нүктенің орнына қажет сөзді қою 4- ші тапсырма Сәйкестендір |
Мұғалім сұрағына жауап бере отырып, тақырыпты толықтай түсінеді. 2.Оқушылар теориялық білімдеріне орай практикалық жұмыс жасайд |
|||||
Аяқт |
Сабақты бекіту.
|
Жауаптасады
|
|||||
|
Cабақты қорыту Үй тапсырмасы |
236-жаттығу Қосымша мәлімет жинайды. |
|||||
Қосымша ақпарат |
|||||||
Саралау |
Бағалау |
Пәнаралық байланыс |
|||||
жеке , топтық жұмыс арқылы |
Сабақ критерийлеріне сәйкес оқушылар өздерін бағалайды, сабақ барысындағы жұмыстануы бойынша, сыныппен кеңесе отырып бағалаймын, бағаға түсініктеме беріп, жетілу жолдарын айтамын |
Қазақ әдебиеті, өзін - өзі тану, орыс тілі, ағылшын тілі. |
|||||
Рефлекси |
|||||||
