- •Сабақ №3
- •Сабақ № 5
- •Сабақтың барысы:
- •Сабақ № 6
- •Сабақтың барысы:
- •Сабақ № 7
- •Сабақтың барысы:
- •Сабақ № 8
- •Сабақтың барысы:
- •Сабақ №9
- •Сабақтың барысы:
- •Сабақ №10
- •Сабақтың барысы:
- •Сабақ №11
- •Сабақ №12
- •Сабақ №13
- •Сабақ №14
- •Сабақтың барысы:
- •Сабақ № 15
- •Сабақ №17
- •Сабақ №18
- •12/11/2014Ж Қысқа мерзімдік жоспар
- •Сабақ №19
- •14/11/2014Ж Қысқа мерзімдік жоспар Қазақстан тарихы 9 «а,ә» сынып
- •Сабақ №20
- •19,21/11/2014Ж Қысқа мерзімдік жоспар
- •Сабақ №20
- •26, 28 /11/2014Ж Қысқа мерзімдік жоспар
- •Сабақ №21
- •3/12/2014Ж Қысқа мерзімдік жоспар Қазақстан тарихы 9 «а,ә» сынып
- •1929-1931 Жылдардағы көтерілістерге жалпы сипаттама
- •Сабақ №22
- •5/12/2014Ж Қысқа мерзімдік жоспар Қазақстан тарихы 9 «а,ә» сынып
- •Сабақ №23
- •10/12/2014Ж Қысқа мерзімдік жоспар Қазақстан тарихы 9 «а,ә» сынып
- •Сабақ №24
- •12/12/2014Ж Қысқа мерзімдік жоспар Қазақстан тарихы 9 «а,ә» сынып
- •Сабақ №25
- •18/12/2014Ж Қысқа мерзімдік жоспар Қазақстан тарихы 9 «а,ә» сынып
- •Сабақ №26
- •19/12/2014Ж Қысқа мерзімдік жоспар Қазақстан тарихы 9 «а,ә» сынып
- •Сабақ №27
- •24/12/2014Ж Қысқа мерзімдік жоспар Қазақстан тарихы 9 «а,ә» сынып
- •Сабақ №28
- •26/12/2014Ж Қысқа мерзімдік жоспар Қазақстан тарихы 9 «а,ә» сынып
- •Сабақ №29
- •Қазақстан тарихы 9 «а,ә» сынып
- •Сабақ №30
- •Сабақ №31
- •Сабақ №32
- •30/01/2015Ж Қысқа мерзімдік жоспар
- •Сабақ №33
- •Сабақ № 35
- •Сабақтың барысы:
- •Сабақ № 36
- •Сабақтың барысы:
- •Сабақ № 37
Сабақ №31
23-28/01/2015ж Қысқа мерзімдік жоспар
Қазақстан тарихы 9 «А,Ә» сынып
Сабақтың тақырыбы: Саяси өмірі мен ұлттық қатынастар (1965-1985).
Сабақтың мақсаты: 1965-1985 ж-ғы саяси өмір мен ұлттық қатынастар туралы мағлұмат беру, меңгерту. Оқушы бойына ұлттық сананы қалыптастырып, шығармашылыққа баулу.
Сабақтың тәрбиелік мәні: білімділікке, патриотизмге, еңбекқорлыққа тәрбиелеу.
Сабақтың ресурстары: оқулық, Қазақстан картасы, дидактикалық материалдар, тірек-сызбалар, тест тапсырмалары, карточкалық тапсырмалар.
Сабақты оқытудағы әдіс-тәсілдер: СТО, диалогтық оқыту, топтық, жұптық жұмыстар.
Сабақты оқытудың нәтижесі: Оқушылар 1965-1985 ж-ғы елдің қоғамдық-саяси өмір, 1970 ж. кеңестік идеология, дағдарыстың алдындағы қоғамның жағдайы туралы білетін болады. Топтық жұмыс кезінде әр оқушы өз білімдерін көрсете және дәлелдей алады.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі:
А) оқушылармен амандасу
Ә) жоқ оқушыларды түгелдеу
Б) 1,2,3 сандары арқылы топқа бөлу
В) оқушылардың зейінін сабаққа аудару
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау:
А.Н.Косыгин реформаларының мазмұнын ашып көрсетіңдер.
Қазақстан еңбекшілерінің 70-80 ж-ғы тұрмыс деңгейі қандай болды?
Азық-түлік бағдарламасы қай жылы қабылданды?
Дәптерден 2 кестені толтырғанын тексеру.
-
А.Н.Косыгин реформасының мазмұны
И.Н.Худенко әдісінің мәні
1982 жылғы азық-түлік бағдарламасының нәтижесі.
Жаңа сөздермен жұмыс: Целлюлоза – қағаз, жұқа пленка, т.б. бұйымдар өндірілетін табиғи өнім.
Мелиорация – жерді жақсартуға бағытталған техникалық және шаруашылық –ұйымдастырушылық шаралар жиынтығы.
Шаруашылық есеп – кәсіпорындарда шаруашылықты жоспарлы жүргізу әдісі, ол өндірістің өнім өндіруде жұмсалатын шығындары мен нәтижелерін салыстыруға, шығындардың орнын өз табыстарының есебінен толтыруға және өндірістің тиімділігін қамтамасыз етуге негізделген.
ІІІ. Жаңа сабақты меңгерту:
60 ж-ғы елдегі оның ішіндегі Қазақстандағы саяси және әлеуметтік жағдай
Н.С.Хрущев қай жылы КОКП Ок-нің Бірінші хатшысы қызметінен босатылды?
Кеңес өкіметі Ауғаныстанға неге әскер енгізді?
Целиноградтағы жастар шеруінің себебі неде?
Жаңа сөздер: Халық миграциясы, эмиграция, диссидент, «Жас тұлпар».
ІY. Шығармашылық тапсырма:
Кестені толтыру
-
1960 ж. құрылған қазақ жастарының ұйымдары
Кеңес өкіметі органдарымен ашық қақтығысқа барған азаматтар
1979 ж. Целиноградтағы оқиғалардың себебі
Y.Сабақты қорытындылау:
1. Ауғаныстанға Кеңес әскері енгізілген жыл
2. 1975 ж. Алматыда шыққан «Аз и Я» кітабының авторы
3. Эмиграция дегеніміз не? Деген сұрақтар қою арқылы сабақты қорытамын.
Бағалау: «Екі жұлдыз, бір тілек»
ұнады |
ұнамады |
ұсынысым |
|
|
|
Үйге тапсырма: & 41-42 оқып келу, тест тапсырмаларын орындап келу.
