- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття.
- •Хід заняття.
- •Хід заняття.
- •Хід заняття.
- •Хід заняття.
- •Хід заняття.
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
Хід заняття
І. Повторення вивченого матеріалу
1. Що називається ходом?
2. Як ходить шашка?
3. Як б`є шашка?
4. Що потрібно зробити з шашкою, яку побили?
5. Чи бере участь побита шашка у подальшій грі?
6. Що відбувається, якщо шашка потрапляє на дамкове поле?
ІІ. Вивчення нового матеріалу
Н агадуємо, що ударом в шашках ми називаємо такий тактичний прийом, коли під бій віддається одна шашка, а збивається декілька шашок суперника.
Р озглянемо таку позицію: білі – прості f4, g3, h2(3), чорні – прості b6, d6, h6(3). Пропонуємо вирішити це завдання. У цьому положенні білі ходять 1. f4-g5 h6:f4 2. g3:a5 і виграють. Очевидно, що виграш у щойно розглянутій позиції досягається ходом 1. f4-g5. Чорні були змушені побити шашку білих g5. Чому? Тому, що в шашках бити обов’язково. Далі розглянемо таку позицію: білі – прості f4, g3, h2 (3), чорні – прості b4, d4, h6(3). Пропонуємо вихованцям вирішити це завдання. У цій позиції білі ходять 1. f4-g5 h6:f4 2. g3:a5. Очевидно, що виграш у щойно розглянутій позиції теж досягається ходом 1.f4-g5. Чорні були змушені побити шашку білих g3. Чому? Тому, що в шашках бити обов’язково.
Після бою біла шашка потрапляє на поле a5. Що ж відбувається з шашкою? На дошці залишилася тільки білі шашкаb. «Хто ж переміг у даній позиції – білі чи чорні?», - запитуємо у дітей. Робимо підсумок: на дошці залишилася тільки одна шашка білих, тому вони й перемогли.
ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу
1. Провести удар це значить – … ?
2. Яке правило відносно бою ми знаємо?
3. Як правильно здійснювати бій шашок?
4. Що ми робимо з побитими шашками?
5. Чи беруть вони участь у подальшій грі?
6. Хто переміг у грі, якщо на дошці залишилася, наприклад, хоч одна шашка білих?
ІV. Розв’язування практикуму
ІV. Висновок
Заняття. Удар з h6
Мета: Познайомити гуртківців з ударом з поля h6. Розвивати пам’ять та мислення вихованців.
Хід заняття
І. Повторення вивченого матеріалу
1. Що називається ходом?
2. Як ходить шашка?
3. Як б`є шашка?
4. Що потрібно зробити з шашкою, яку побили?
5. Чи бере участь побита шашка у подальшій грі?
ІІ. Вивчення нового матеріалу
Н агадуємо, що ударом у шашках ми називаємо такий тактичний прийом, коли під бій віддається одна шашка, а збивається декілька шашок суперника.
Р озглянемо таку позицію: білі – прості g5, h6(2), чорні – прості e3, e7(2). Скільки білих і чорних шашок на дошці? У білих на дошці дві шашки, у чорних три. А яких шашок більше на шашковій дошці білих чи чорних? Після отримання відповідей підсумовуємо, що перевага у чорних на дві шашки. Проте, незважаючи на перевагу чорних, білі з допомогою удару виграють. Пропонуємо вирішити це завдання. У цьому положенні білі ходять 1.g5-f6 e7:g5 2. h6:d2 і виграють. Очевидно, що виграш у щойно розглянутій позиції досягається ходом 1.g5-f6. Чорні були змушені побити шашку білих f6. Чому? Тому, що в шашках бити обов’язково. На дошці залишилася тільки одна білі шашка. «Хто ж переміг у даній позиції – білі чи чорні?». Робимо підсумок: на дошці залишилася тільки одна шашка білих, тому вони й перемогли.
ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу
1. Провести удар це значить – … ?
2. Яке правило відносно бою ми знаємо?
3. Як правильно здійснювати бій шашок?
4. Що ми робимо з побитими шашками?
5. Чи беруть вони участь у подальшій грі?
6. Хто переміг у грі, якщо на дошці залишилася, наприклад, хоч одна шашка білих?
ІV. Розв’язування практикуму
V. Висновок
Заняття. Удар з b2
Мета: Познайомити гуртківців з ударом з поля c3. Розвивати пам’ять та мислення вихованців.
