- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття.
- •Хід заняття.
- •Хід заняття.
- •Хід заняття.
- •Хід заняття.
- •Хід заняття.
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Хід заняття
Хід заняття
І. Повторення вивченого матеріалу
1. Що називається ходом?
2. Як ходить шашка?
3. Як б`є шашка?
4. Що потрібно зробити з шашкою, яку побили?
5. Чи бере участь побита шашка у подальшій грі?
ІІ. Вивчення нового матеріалу
Н агадуємо, що ударом у шашках ми називаємо такий тактичний прийом, коли під бій віддається одна шашка, а збивається декілька шашок суперника.
Р озглянемо таку позицію: білі – прості g3, h4(2), чорні – прості e3, e7(2). Скільки білих і чорних шашок на дошці? У білих на дошці дві шашки, у чорних три. А яких шашок більше на шашковій дошці білих чи чорних? Після отримання відповідей підсумовуємо, що перевага у чорних на дві шашки. Проте, незважаючи на перевагу чорних, білі з допомогою удару виграють. Пропонуємо вирішити це завдання. У цьому положенні білі ходять 1.g3-f4 e3:g5 2. h4:d8 і виграють. Очевидно, що виграш у щойно розглянутій позиції досягається ходом 1.g3-f4. Чорні були змушені побити шашку білих f4. Чому? Тому, що в шашках бити обов’язково. На дошці залишилася тільки одна білі шашка. «Хто ж переміг у даній позиції – білі чи чорні?». Робимо підсумок: на дошці залишилася тільки одна шашка білих, тому вони й перемогли.
ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу
1. Провести удар це значить – … ?
2. Яке правило відносно бою ми знаємо?
3. Як правильно здійснювати бій шашок?
4. Що ми робимо з побитими шашками?
5. Чи беруть вони участь у подальшій грі?
6. Хто переміг у грі, якщо на дошці залишилася, наприклад, хоч одна шашка білих?
ІV. Розв’язування практикуму
V. Висновок
Заняття. Удар з h2
Мета: Познайомити гуртківців з ударом з поля h2. Розвивати пам’ять та мислення вихованців.
Хід заняття
І. Повторення вивченого матеріалу
1. Що називається ходом?
2. Як ходить шашка?
3. Як б`є шашка?
4. Що потрібно зробити з шашкою, яку побили?
5. Чи бере участь побита шашка у подальшій грі?
ІІ. Вивчення нового матеріалу
Н агадуємо, що ударом в шашках ми називаємо такий тактичний прийом, коли під бій віддається одна шашка, а збивається декілька шашок суперника.
Р озглянемо таку позицію: білі – прості g1, h2(2), чорні – прості e1, g5, g7, h4(4). Скільки білих і чорних шашок є на дошці? У білих на дошці дві шашки, у чорних чотири. А яких шашок більше на шашковій дошці білих чи чорних? Після отримання відповідей підсумовуємо, що перевага у чорних на три шашки. Проте, незважаючи на перевагу чорних, білі з допомогою удару виграють. Пропонуємо вирішити це завдання. У цьому положенні білі ходять 1.g1-f2 e1:g3 2. h2:f8 і виграють. Очевидно, що виграш у щойно розглянутій позиції досягається ходом 1.g1-f2. Чорні були змушені побити шашку білих f2. Чому? Тому, що в шашках бити обов’язково. Через декілька ходів чорні змушені здатися. «Хто ж переміг у даній позиції – білі чи чорні?». Робимо підсумок: на дошці залишилася тільки одна шашка білих, тому вони й перемогли.
ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу
1. Провести удар це значить – … ?
2. Яке правило відносно бою ми знаємо?
3. Як правильно здійснювати бій шашок?
4. Що ми робимо з побитими шашками?
5. Чи беруть вони участь у подальшій грі?
6. Хто переміг у грі, якщо на дошці залишилася, наприклад, хоч одна шашка білих?
ІV. Розв’язування практикуму
V. Висновок
Заняття. Удар з d2
Мета: Познайомити гуртківців з ударом з поля d2. Розвивати пам’ять та мислення вихованців.
