- •III. Казкотерапія, як діагностичний метод …………..18
- •IV.Використання казкотерапії в корекційній роботі………………………………………………………………….……….. 21
- •І. Значення казкотерапії у роботі з дітьми- інвалідами
- •І і. Казкотерапія як нова психолого-педагогічна технологія
- •III. Казкотерапія, як діагностичний метод
- •IV.Використання казкотерапії в корекційній роботі
- •Вплив казки на емоційну сферу "особливих" дітей
- •1. Знайомство з персонажами казки
- •6. Стимулювання дитячих "підказок" (повторна розповідь казки )
- •7. Спільна розповідь казки: спеціаліст і дитина
- •Додатки Сценарій заняття "Подорож в світ казок"
- •Хід заняття:
- •Хід роботи
- •Заняття із розвиваючої казкотерапії
- •Хід роботи
- •1. Ритуал входу у казку.
- •2. Вправа "Фея чистоти "
- •3. Вправа "Вмивання".
- •4. Вправа "Аромат".
- •5. Вправа "Мильні бульбашки".
- •6. Вправа "Капризна подушка".
- •Практична казкотерапія з батьками
- •Групові тренінгові заняття для батьків.
- •Заняття 1. Галерея чудес
- •Перше знайомство з казковою країною
- •Вправа "Корсажна стрічка"
- •Гра "Казкові фарби"
- •Обговорення заняття
- •Заняття 2 перше знайомство з казковою країною
- •Створення казки
- •Обговорення
- •Заняття 3. Створення казкової країни
- •Колаж "Створення казкової країни"
- •Заняття 4. Казкова нарада
Додатки Сценарій заняття "Подорож в світ казок"
Цілі
Освітні:
закріпити знання дітьми вмісту казки "Колосок": правильно називати і виділяти персонажів казки і головних героїв, знати звуки, що видають півник та миші, дотримуватися послідовності при розповіді
учити відгадувати загадки про персонажів казок, спираючись на їх характерні ознаки, правильно показувати персонажі-відгадки на картинках і об'ємних іграшках-ляльках
учити розуміти емоційні переживання персонажів на картинках, правильно їх показувати і називати
учити розповідати казку, використовуючи площинні фігури фланеллеграфа
закріпити поняття "великий — маленький".
Виховні:
виховання працелюбності
виховання доброго відношення дітей один до одного і дорослого
виховання відчуття товариства, взаємодопомоги
виховання спокійного відношення до запрошених на заняття.
Корекційні:
корекція мовленнєвої діяльності
корекція пам'яті
корекція мислення
корекція уваги
корекція сприйняття
корекція емоційної сфери
корекція координації рухів.
Устаткування: фланеллеграф з площинними фігурами, д/ігри: "Вгадай, з якої я казки", "Казкове лото", "Веселий — сумний", "Розповімо казку разом", ляльки з лялькового театру, будиночок з фанери (теремок), магнітофон.
Хід заняття:
1. Організаційний момент. Діти входять в групову кімнату.
2. Поява сюрпризного моменту.
Діти чують стук в двері і звуконаслідування "мяв". Дефектолог звертається до дітей з питанням: "Хто це?" Діти відповідають. З'являється Кіт, який по черзі вітається з кожною дитиною. Він повідомляє дітей, що хоче разом з ними пограти, і запитує їх дозволу.
3.Кіт грає з дітьми.
Він загадує дітям загадки, а відгадки-ляльки з'являються у віконці теремка в разі правильної відповіді.
При цьому кожен персонаж передає свою характерну ознаку (голос або звуконаслідування, спосіб пересування).
Потім Кіт продовжує загадувати загадки, але тепер відгадки — це наочні картинки, які знаходяться в перевернутому стані (в разі правильної відповіді — картинку перевертає дефектолог, і діти ще раз називають те, що намальоване на картинці). В кінці гри Кіт хвалить дітей.
4. Кіт слухає казку "Колосок".
Він звертається до дітей з проханням розповісти казку про колосок. Діти повідомляють назву казки і за допомогою дефектолога розповідають казку (використовуючи площинні фігури фланеллеграфа). Дефектолог ставить дітям питання:
Хто жив у хатинці?
Як кукурікав Півник?
Як пищать миші?
Хто знайшов колосок?
Що робив Півник?
Що робили мишенята?
Що сказав півник Мишенятам?
Що зробили Мишенята?
(вибір емоційного переживання на картинках чи піктограмах).
5. Фізкультхвилинкака.
Використання пісеньки "Вийди, вийди, сонечко" (діти танцюють і співають).
6. Гра: "Лото".
Дефектолог запитує дітей, хто намальований на картинках. Діти підбирають "таку ж картинку". Називають всіх персонажів, а потім назву казки. Здійснюють підбірку по величині (мишка велика — маленька).
7. Гра "Хто в якій казці живе".
Кіт пропонує вибрати з наявних картинок персонажів казки "Колосок" (є зайві картинки, діти їх повинні виділити).
8. Прощання з Котиком
Він дякує дітям за казку і гру. Хвалить їх за правильне виконання завдань. Діти спільно з педагогом домовляються з Котом про нову зустріч і прощаються з ним.
Заняття закінчене.
Заняття з циклу "Чарівна країна всередині нас"
"Знайомство з радістю"
Мета: знайомство з почуттями радості з опорою, на всі модальності (зоровий образ , слуховий аналізатор, нюховий аналізатор, смаковий та тактильно-кінестетичний); поширення уявлень дітей про емоції, розвиток вміння передавати емоційний стан різноманітними мовленнєвими засобами.
Обладнання: фігурки , що виражають різні почуття , магнітофон, музичні записи, частини будинку(дах, стіни, вікна, двері), дошка чи ватман, магнітна дошка, пісочниця, фігура короля, макет замку, олівці, піктограми, аромолампа, аромомасла, світловолокна, проектор "Плазма", водний фонтан, лампа НЛО, сухий дощ.
