Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
УКР - МОВА ІІ СЕМЕСТР.docx
Скачиваний:
5
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
164.7 Кб
Скачать

II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання

З дошки

Сім, веселий, сумно, гратися, дерево, вона, щоранку, червоні, де­сятий, виспівало, радість.

— На які групи можна розділити ці слова? Поясніть.

— Як назвати ці групи одним словом?

III. Оголошення теми і мети уроку

— Сьогодні згадаємо все, що ми знаємо з вами про різні частини мови, а також написання вивчених нами словникових слів.

ІV. Закріплення та систематизація знань

1. Робота в парах (за вправою 237)

Перевірка — опитування пари— Як змінюються іменники (прикметники, дієслова, числівники, займенники)?

— А що ви можете розповісти про прислівник?

2. Вибіркове списування

Із словникових слів, надрукованих на форзаці підручника, випи­сати групу числівників і групу прислівників.

— Поясніть правопис цих слів.

— До якої групи належать слова, які ви не виписали? Доведіть.

— Виберіть іменники з ненаголошеним голосним у корені.

— Розберіть за будовою ззаду, океан.

3. Робота у парах за варіантами (вправа 238)

І варіант — опрацьовує перше речення;

ІІ варіант — друге речення;

ІІІ варіант — третє речення.

Перевірка — індивідуальне опитування.

4. Розвиток зв’язного мовлення

Колективне усне опрацювання вправи 236.

Додаткові опитування

— Які типи тестів ви знаєте?

— Що ви знаєте про будову тексту?

— Що таке тема тексту? А мета?

V. Підсумок уроку. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання

— Розкажіть, що ми сьогодні повторювали.

— Вдома рекомендую вам переглянути підручники з мови, по- вторити теми, з якими ми працювали протягом року. Це допоможе вам краще підготуватися до контрольної роботи.

VI. Домашнє завдання

Підготуватися до контрольної роботи.

Тема. Аналіз контрольної роботи. Узагальнюючий урок. Колек­тивна усна розповідь на тему «Наш рідний край»

Мета: проаналізувати результати контрольної роботи, підбити підсумки навчальної діяльності за рік; розвивати мовлення дітей; виховувати любов до рідного краю.

Обладнання: пейзажні ілюстрації природи рідного краю.

ХІД УРОКУ

I. Аналіз контрольної роботи

1. Загальна оцінка результатів контрольної роботи

2. Індивідуальні зауваження

3. Аналіз помилок

II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання

Вчитель звертає увагу дітей на ілюстративний матеріал.

— Які почуття викликають у вас ці пейзажі і фотографії?

— Чому?

III. Оголошення теми й мети уроку

— Сьогодні ми, підбиваючи підсумки роботи протягом року, будемо засобами художнього слова розповідати про красу нашої країни.

IV. Закріплення та систематизація знань

1. Самостійна робота із вправою 240

— Прочитайте, як описала красу України поетеса Ліна Костенко.

— Які почуття викликав цей вірш?

— Які художні засоби використала поетеса? (Слова і вирази у пере­носному значенні, порівняння)

— Завдання 2 опрацюйте самостійно.

— Як ви вважаєте, з якою метою поетеса використала спільнокореневі слова? (З метою передати своє захоплення, підсилити почуття.)

— Які слова називаються спільнокореневими?

— Чи завжди буває виправданим використання одного і того самого слова у реченнях?

— Як запобігти такій мовній помилці?

2. Розвиток зв’язного мовлення (за вправою 239)

— Прочитайте завдання до вправи. Якою буде тема вашої розповіді? А мета?

— Прочитайте наведені словосполучення. Як знайомились учні із красою природи?

— Зверніть увагу на ілюстрації. Які ще словосполучення можна ви­користати у розповіді?

Вчитель фіксує на дошці дібрані словосполучення. Після словни- кової роботи діти складають усно розповідь.

Після слухання й порівняння розповідей вчитель пропонує скласти її колективно й записати. Якщо дозволяє час, дітям можна запропонувати намалювати ілюстрації до складеного тексту й організувати виставку.