Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
УКР - МОВА ІІ СЕМЕСТР.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
164.7 Кб
Скачать

I. Аналіз контрольної роботи

1. Загальна оцінка результатів контрольної роботи

2. Індивідуальні зауваження

3. Робота над помилками

II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання

Колективне виконання вправи 77. Відповідь на завдання зафіксувати на дошці.

— З якою частиною мови зв’язуються дієслова? (Зафіксувати на дошці.)

III. Оголошення теми і мети уроку

— З якою частиною мови будемо сьогодні працювати?

(Вчитель пише заголовок до опорної схеми, яку починають складати.)

— Дійсно, сьогодні згадаємо все, що ми з вами знаємо про дієслово. (Відповіді дітей вчитель фіксує у схемі.)

IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

1. Колективне виконання вправи 78

— З якою частиною мови найчастіше пов’язується дієслово?

— Якщо найчастіше воно пов’язується з іменником, то з якими частинами мови, що за своїми граматичними ознаками максимально схожі на іменники, ще може пов’язуватись дієслово? (Доповнюється опорна схема.)

2. Самостійна робота з підручником (вправа 79)

— Про яку ознаку дієслова розповіла вам ця вправа?

— Чи можна вважати сполучення підмета і присудка словосполу­ченням?

3. Самостійне виконання вправи 86

— Чому з першого речення ви не змогли вибрати словосполу­чення?

— А що ви можете розповісти про написання не з дієсловами?

— Хоча слід зазначити, що є в мові дієслова, які без не не вжива­ються, наприклад: ненавидіти, нехтувати. Такі дієслова слід писати з не разом.

V. Закріплення та систематизація знань

1. Робота за варіантами (за власним вибором)

— Запишіть у зошиті вправу 82 або 83.— Чого навчають нас ці вправи?

— Що треба знати про правопис не з дієсловами?

2. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання

— Ці знання допоможуть вам правильно записати поради, які ви складаєте для дошкільнят.

— Прочитайте завдання до вправи 84. Чого будуть стосуватися ваші поради?

— При виконанні роботи зверніть увагу на слова для довідок.

3. Розвиток зв’язного мовлення (за вправою 85)

— Хто хоче запропонувати послухати нам свій переказ?

— З якою частиною мови найчастіше пов’язується дієслово?

4. Робота зі словниковим словом

— А що позначає слово дисципліна? Зверніться до тлумачного слов­ника.

— Як ви думаєте, чому це слово винесли окремо?

— Поясніть орфограми, з якими ми зустрілися в цьому слові.

— Занесіть у словничок, підкресліть орфограми.

— Складіть словосполучення «дієслово + дисципліна». За необхід- ності змінюйте форму слова дисципліна.

Підтримувати дисципліну;

порушувати дисципліну;

пишатися дисципліною і т. ін.

VI. Підсумок уроку

— З якою частиною мови ми розпочали знайомство?

— Прочитайте правило про дієслово на С. 43, порівняйте його з опо- рою, яку ми склали протягом уроку.

— Що не записували у правилі?

— Вдома повторіть все, що ми дізналися сьогодні про дієслово.

VII. Домашнє завдання

Правила на С. 43,44; вправа 84; повторити словникові слова.

Тема. Неозначена форма дієслова

Мета: познайомити дітей з початковою формою, її граматичними особливостями, вчити утворювати неозначену форму дієслова; розвивати мовні вміння, виховувати любов до природи.

Обладнання: картки індивідуального опитування, орфографічні словники.

ХІД УРОКУ