
- •Розділ 2 (засоби вивчення теми)
- •Розділ 3 (аналіз методичних рекомендацій з вивчення теми)
- •Розділ 4 Практична частина (розробка уроку з вивчення теми)
- •Хід уроку.
- •Організаційний момент (1хв.)
- •1. Меню та їх призначення. Види меню.(2 хв.)
- •2. Фізкультхвилинка( 2 хв.)
- •3. Робота за комп’ютером( 15 хв.)
- •V. Закріплення практичних навичок( 3 хв.)
- •Vі. Підсумок уроку ( 2 хв.)
- •Коментар до дидактичних матеріалів
- •Розділ 5 Розробка позакласного заходу
- •Висновки
- •Використана література
- •Додатки Методичні матеріали для вчителя
- •Дидактичні роздаткові матеріали для учнів
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ БОРИСА ГРІНЧЕНКА
Університетський коледж
Циклова комісія викладачів економіко-математичних дисциплін і менеджменту
Індивідуальне навчально-дослідне завдання з предмета:
Методика навчання інформатики
На тему: Методика організації роботи вчителя початкових класів при вивченні теми: “Поняття меню .Контекстне меню. Різні способи запуску програм на виконання”
спеціальність 5.01010201 «Початкова освіта»
Студентки 3 курсу ПОмс-1-12-4.Од групи
Білак Оксани Михайлівни
Керівник: Марченко Тетяна Іванівна
Оцінка
«___» 2014 р.
КИЇВ - 2014
ЗМІСТ
ЗМІСТ 2
ВСТУП 3
Мета дослідження 3
Актуальність теми 3
Завдання дослідження 3
Методи дослідження 3
ОСНОВНА ЧАСТИНА 4
Розділ 1 (теоретичні засади необхідності вивчення теми) 4
Розділ 2 (засоби вивчення теми) 4
Розділ 3 (аналіз методичних рекомендацій з вивчення теми) 5
Розділ 4 Практична частина (розробка уроку з вивчення теми) 10
Коментар до дидактичних матеріалів 15
Розділ 5 Розробка позакласного заходу 15
ВИСНОВКИ 17
ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА 18
ДОДАТКИ 19
Методичні матеріали для вчителя 19
Дидактичні роздаткові матеріали для учнів 19
ВСТУП
Мета дослідження
Метою дослідження є :
Дослідити використання різних методів навчання при вивченні теми “ Поняття меню. Контекстне меню. Різні способи запуску програм на виконання”
Розробити урок з використанням різних методів, для кращого засвоєння навчального матеріалу.
Актуальність теми
Поняття меню — одне із основних понять при вивченні комп`ютера, тому учні повинні знати, що таке меню, контекстне меню, та повинні вміти знати кілька методів запуску програм( в тому числі і через контекстне меню).
При роботі із комп`ютером завжди зустрічається різновиди меню, тому у всіх повинні бути хоча б початкове поняття про використання різних меню.
Завдання дослідження
Завданнями дослідження є:
огляд літератури із теми дослідження.
проаналізувати види методів навчання при вивченні цієї теми.
Створити урок з використанням різних методів навчання та видів робіт.
Методи дослідження
Для реалізації дослідження були використані такі методи:
аналіз і синтез
порівняння
узагальнення
абстрагування
конкретизація
ОСНОВНА ЧАСТИНА
Розділ 1 (теоретичні засади необхідності вивчення теми)
Згідно з Держстандартом України при вивченні розділу «Використання комп’ютера» учень повинен уміти вмикати та вимикати комп’ютер, вибирати об’єкти та переміщувати їх з використанням миші, відкривати та закривати вікна, запускати програму на виконання та закінчувати роботу програми, використовувати елементи керування.
Опрацьовуючи програму «Сходинки до інформатики» можна дійти до висновку, що завданнями цього курсу є формування в учнів молодшого шкільного віку:
- початкових уявлень про базові поняття інформатики, зокрема, повідомлення, інформація та дані, інформаційні процеси, комп’ютер та інші пристрої, що використовуються для роботи з повідомленнями та даними, сфери їх застосування у житті сучасної людини в інформаційному суспільстві;
- початкових навичок знаходити, використовувати, створювати та поширювати повідомлення та дані, застосовуючи для цього засоби інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), зокрема, створювати графічні зображення, комп’ютерні презентації, текстові документи, шукати інформацію в мережі Інтернет, користуватися електронною поштою та ін.;
- алгоритмічного, логічного та критичного мислення;
- початкових уявлень та навичок роботи з різними програмними засобами підтримки вивчення інших предметів початкової школи, а також для розв’язування практичних завдань з цих предметів.
Метою вивчення теми « Поняття меню. Контекстне меню. Способи запуску програм на виконання» є формування в учнів розуміння призначення меню.,контекстного меню; уявлення про різні способи запуску програм виконання.
Після вивчення цієї теми учень повинен розуміти, що таке меню,контекстне меню, вміти запускати різні способами програм.
Розділ 2 (засоби вивчення теми)
Список літератури:
«Сходинки до інформатики. 3 клас». Ривкінд Ф.М., Ломаковська Г.В., Колесников С.Я., Ривкінд Й.Я.
«Сходинки до інформатики» 3 клас. Ломаковська Г.В.,Проценко Г.О., Ривкінд Й.Я., Рівкінд Ф.М.
Перелік ПЗ
-
Розділ 3 (аналіз методичних рекомендацій з вивчення теми)
В підручнику Ломаковської ця тема подана у формі діалогу між дітьми, вони задають один одному питання які стосуються теми уроку. Вони діляться своїми знаннями з певної теми, розповідають про калькулятор,та види меню. Потім іде практична робота за комп'ютером, запитання і завдання та питання для кмітливих.
У підручнику Коршунової подання теми відбувається у вигляді розмови хлопчика з процесором. Процесор розповідає хлопчику що таке меню, та які є види меню. Потім подається алгоритм запуску програми Блокнот. Потім ідуть запитання та завдання від “Комп'юшка” та висновок.
Розділ 4 Практична частина (розробка уроку з вивчення теми)
Тема: Меню, їх призначення. Види меню.
Мета:
сформувати поняття «Меню та їх призначення», «Види меню»;
розвивати асоціативну пам'ять, логічне мислення, вміння слухати, узагальнювати набуті знання, аналітичні якості;
виховувати здоровий спосіб життя, культуру мовлення,пізнавальний інтерес.
Обладнання: комп'ютер, комп'ютерна презентація, фото пристроїв, картки з написами, картки до вправи «Асоціативний кущ», картка - постер до методу «Прес».
Тип уроку: Засвоєння нових знань і вмінь
Хід уроку.
Організаційний момент (1хв.)
Привітання вчителя
Доброго ранку, діти!
Ось дзвінок сигнал нам дав,
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
Урок скоріше починаймо.
Щоб урок нам розпочати,
Треба всім нам повторяти:
«Я уважний і серйозний,
Хоч іще малого зросту,
Зараз з силами зберусь,
Я нічого не боюсь.
Впевнений, кмітливий я,
Здобути хочу я знання.
-
ІІ. Повідомлення теми, мети уроку.(2 хв.)
Сьогодні ми з вами розглянемо тему: «Меню та їх призначення. Види меню.».
«Вчитися можна тільки весело. Щоб переварити знання, треба поглинати їх з апетитом»
Анатоль Франс
На уроці ми дізнаємося:
Яким буває меню ?
Чому Головне меню має таку назву?
Як викликати контекстне меню ?
Як за допомогою меню обрати вказівку ?
ІІІ. Актуалізація опорних знань( 5 хв.)
Для того, щоб пригадати з чого складається комп’ютер ми будемо відгадувати загадки:
1)
Може він порахувати, Може він пісні співати, Малювати і писати, Помилки перевіряти. Може він листа прийняти, З другом швидко нас зв’язати, Він багато чого може І завжди нам допоможе! (системний блок)
2)
Він покаже все на світі: Що малюють, пишуть діти, Грають як і що співають, І як пошту відправляють. Все, що є відображає, Без нього ПК немає! (монітор)
3)
Скромний сірий колобок,
Довгий тонкий проводок,
Полюбляє його кішка
Ну, звичайно, це є... (мишка)
4)
Сотня клавіш, різні знаки Спершу учні – небораки, А тепер раз – два й готово Відстукали кожне слово. Ось де пальцям фізкультура І це все – ......(клавіатура).
5)
І для чого оцей ящик?
Він у себе папір таще,
І друкує коми й точки,
Все гарненько у рядочки
І малюнки, і картинки,
Надрукує майстер ... (принтер)
Давайте повторимо, що ми знаємо про Робочий стіл, папки та файли.
- Так хто мені скаже
-Що ви знаєте про Робочий стіл?
Що знаходиться на робочому столі?
(Файли і папки)
- Що таке папка? А що таке файл?
(Папка – це спеціальний об’єкт у вигляді папки жовтого кольору. А файл – це всі інші об’єкти.)
- Що може містити папка?
(Папка може містити інші папки і файли).
- Як створити папку?
(Для того щоб створити папку потрібно клацнути правою кнопкою мишки, тоді лівою кнопкою мишки вибрати «создать», а потім – «папку»..)
- Як створити файл?
(Щоб створити файл, потрібно клацнути правою кнопкою мишки, тоді лівою кнопкою мишки вибрати «создать», а потім - вибрати із поданого списку один із файлів (Документ Microsoft Word чи Текстовий документ))
- Молодці!
ІV. Засвоєння нового матеріалу