
- •Азовська зош і-ііі ст.
- •Девіз уроку:
- •Хід уроку
- •1. Привітання.
- •Індивідуальна робота.
- •Фронтальне опитування.
- •Підсумок повторення вивченого матеріалу, оцінювання.
- •Актуалізація опорних знань.
- •Оголошення теми, мети уроку.
- •Ознайомлення з новим матеріалом.
- •1 Гейм «Далі, далі…» (26 слайд)
- •2 Гейм «Заморочки з бочки» (27слайд)
- •3 Гейм «Впізнай по голосу» (31 слайд)
- •4 Гейм «Перегони за лідером» (32 слайд)
- •V. Підсумок уроку.
- •Vі. Домашнє завдання. (34 слайд)
Азовська зош і-ііі ст.
2 клас
Вчитель
початкових класів
Тошева Н.М.
2009 р.
Мета: встановити взаємозв’язки між змінами в неживій природі, житті рослин та житті тварин; продовжити формувати вміння порівнювати за істотними ознаками птахів, класифікувати їх; розвивати мислення, мовлення, пам'ять, спостережливість; виховувати інтерес до природи, бажання допомагати птахам узимку.
Обладнання: комп’ютер, аудіозапис голосів птахів, плакат з девізом уроку, картки з індивідуальними завданнями, конверти з зображеннями пташок, емблеми команд, костюми горобчиків, бочка з завданнями, «насінинки» та «сонечка».
Тип уроку: урок – гра «Щасливий випадок» .
Методи і прийоми: словесні (розповідь, бесіда, пояснення), наочні (демонстрація малюнків, відеозаписів, аудіо записів), практичні (індивідуальні завдання, спостереження, інсценізація).
Девіз уроку:
Ми друзі і вірні, і щирі
Бо ми бережем повсякчас
Пташок, що літають у вирій
І тих, хто зимують у нас!
Хід уроку
І. Організаційна частина.
1. Привітання.
- Діти, поверніться до наших гостей, подаруйте їм усмішку, привітайтеся.
- Подаруйте усмішку один одному. Сідайте.
2. Вступне слово вчителя (під музичний супровід) (1 слайд)
А краса живе в усьому
На землі і в небесах:
В світлі сонечка ясному,
У замріяних лісах,
У степу, на хлібній ниві,
Там, де пташка п'є росу...
І, щоб ви були щасливі,
Вчіться бачити красу.
Вчіться слухати і чути
Пташку в хорі веснянім,
І для себе світ відкрити,
І себе знайти у нім.
Н. Красоткіна
ІІ. Повторення вивченого матеріалу. (2 слайд)
Індивідуальна робота.
З
араз ми перевіримо, як ви засвоїли матеріал попередніх уроків. Троє учнів отримують картки із завданнями і виконають їх за 3 хвилини.
Фронтальне опитування.
Яка пора року настала? (Зима)
Якою була погода протягом минулого тижня:
Температура повітря? (Температура повітря коливалась від…до градусів).
Вітер? (Вітер був…)
Опади? (Протягом тижня були такі опади…)
Які інші явища природи спостерігались? (Протягом тижня були такі явища природи…)
Як ви одягались, протягом минулого тижня, коли йшли до школи, на прогуляну? (Одягалися тепло, в зимові куртки, шапочки, тепле взуття).
Діти, а які дерева скидають на зиму своє листя?
Для чого вони це роблять? (Щоб не замерзнути взимку)
Які дерева залишаються зеленими весь рік? (Ялинка, сосна)
Чим відрізняється сосна від ялини? (У сосни хвоя довга, а шишки невеликі і міцні. У ялини хвоя коротша, а шишки довгі).