6 Вправу.
Вправа "Сонце світить тим, хто... "
Мета: Ця гра сприяє розвитку почуття згуртованості.
Час проведення: 15 хвилин.
Етапи гри:
Група всідається в тісний гурток. Одне з учасників прибирає свій стілець, ставить їх у боці, а сам ступає середину кола.
Мета який стояв у центрі – знову отримати стілець, який можна сісти.
Людина перетворюється на центрі кола розповідає щось собі. Якщо справедливо стосовно комусь із гравців, він (або їх) підводиться й змінюється місцями з розмовляв.
Йдеться кожного виступає починається одному й тому ж фразою: "Сонце світить кожному за, хто... ". Гра може починатися з описи зовнішніх атрибутів: "Сонце світить кожному за, хто носить блакитні джинси". Згодом гра може персоніфіковуватися, і тоді називаються індивідуальні уподобання й антипатії. ("Сонце світить кожному за, хто... любить проводити відпустку на море... терпіти неспроможна курців... харчуєтьсяпо-вегетариански... ") Добре, якщо члени групи згадають як "про сильних, і про слабкі сторони людського характеру, пристрастях, недоліках, успіхи і невдачах, професійних інтересах, щастя і розчарування у коханні, навіть політичних переконаннях.
>Играйте до того часу, поки члени групи зберігають активність. Ця гра дає можливість у стислі терміни багатющу інформацію, що потім то, можливо перероблено Вами.
Обговорення гри:
Що сталося мені несподіванкою?
Чи відчуваю я, що знайшов досить "родинних душ"?
Тішить чи мене, що нами чимало спільного?
7 вправу.
Підбиття підсумків, обговорення заняття.
Цікаво, корисно?
Заняття 10
Мета: формування єдності в поведінкової сфері: розвиток навичок і умінь взаємодії, співробітництва, узгодженості дій у вирішенні групових проблем.
Хід заняття:
Привітання учасниками одне одного Більшість Підбиття підсумків заняття.
1 вправу.
Ритуал вітання.
2 вправу.
Ділова гра “Втрачений місто”
(гра побудовано основі розробкиВиноходовой О.Г., 2001). Гра спрямовано розв'язання проблеми групи. Рекомендується записати в відеокамеру.Тренинговой групі дається таке завдання. “В кожного з Вас у руках є інструкції, саме: текст з описом проблеми, карта, листи білої папери, і олівці. Перше. Протягом 10 хвилин ви працювати індивідуально у тому, щоб знайти найкраще дозвіл запропонованої проблеми. Під час цих 10 хвилин ви повинні іншими членами групи, і навіть не використовувати калькулятор.Включитесь у ситуацію, коли б ви самі реально маємо справу з такий проблемою. Кожен з вас дана однакова інформація. Друге. Після періоду індивідуальної підготовки в них є 20 хвилин задля об'єднаного обговорення у тому, щоб знайти спільне рішення і наприкінці запропонувати його.
Втрачений місто. Ваша команда є частиною студентської експедиції, здійснюючої дослідження географії розвинених країн. Група хлопців – студентів хіба що залишила містоСантана у тому, щоб здійснити археологічна
дослідження одного втраченого міста, який, як очікується, перебуває приблизно 100 км на північний захід відСантани. Археологічна партія складалася з 4 у студентів і найнятих 12 місцевих – носіїв, і було ви маєте ані найменшого уявлення про дорозі, ні про їхнє плані дій, ви знаєте, що втрачений місто розташований у межах 64 км2, як показано на карті. Лише однерадиосообщение із партії було послано вам кілька хвилин тому, але зв'язок була раптово перервана і, здається, їх радіо зламалося. У повідомленні говорилося:
“Усі мертві, крім Вальдмана й мене; ми не досягли Рівер Плата і ми бачимо сліди втраченого міста іншою березі, в 100 кілометрів від нас. Вальдмана потребує медичної допомоги; обоє послабшали і сподіваємося протриматися без допомоги більше, ніж 48 годин”.
Основна територія країни, як свідчить карта, є дикою та повної небезпек; вік деяких частин терени населені місцевим войовничим плем'ямгерилла, чисельністю 700 людина, загони яких живуть у окремих поселеннях вздовж береги ріки. Раніше одну експедицію, проходила через цей район, втратила 4 людини загиблими із партії в 14 людина.
Більшість екіпірування, яка вам необхідна, є вСантане, ви маєте розташування12-метровую моторну човен, здатну плисти зі швидкістю 10 км на годину і має витрати 1 л на 2 км.
На захід від Рівер Плата лежить ланцюг гір, середня висота 2500 м, іКланвилла, жителі якого займаються риболовлею, полюванням і ловлею звірів капканами серед стосів. Через стрімких гірських утворень, неможливо пройти між східним кінцем гірського пасма і Рівер Плата, швидкість течії якої 3 км за годину. Існує один гірський прохід зКланвилли, середня висота якого 1500 м, хоча місцями піднімається до 2500 м, але цей шлях важко знайти. Прохід має 8 км завдовжки, швидкість руху у ній становить середньому 1 км за годину.
Йдучи через джунглі, ви можете сподіватися загалом на швидкість 2 км за годину, але там легко заблукати; у районі болота є великі ділянки твердого ґрунту, якими йти безпечно, але є й невеликі несталі ділянки, де можна втонути. Можете бути впевненими, що й нічого очікувати ніяких подій, ваша швидкість рухів через болото буде зацікавлений у середньому становив 2 км за годину менше, аніж за русі через відкриту територію, й у 2 разу швидше, як за джунглі.
Зараз 18 годин, ви повинні придумати план порятунку та прийняти зважене рішення щодо типу, і кількості екіпірування, яку ви візьмете з собою.
3 вправу.
Вправа “>Окажи увагу іншому”.
Учасники групи з черги кажуть щось позитивне одному члену групи. Ознаками уваги можуть відзначати особисті риси, зовнішність, вміння, поводження тощо. У відповідь людина кажи: “Спасибі, я це знаю. А гадаю, що…”. Брати участь ми повинні всі члени групи.
4 вправу.
Вправа “>Растопи коло”.
Всі учасники стають до кола і беруться за руки. Доброволець входить до кола. Він оточений, та її завдання – розтопити коло своєї теплотою. Коло випустить лише того, хто зуміє знайти добротні та потрібні приємні промови кому-небудь, що стоїть у колі.
5 вправу.
Вправа “Наша група – це…”.
Пропонується кожного учасника описати групу, називаючи одне, але найкраща чеснота. Всього виходить її приваблива характеристика
>Психогимнастическое вправу “>Оцени групу кольором”.
>Психогимнастическое вправу “>Оцени групу символом”.
6 вправу Вправа “Валіза”.
Одне з учасників виходить із кімнати, інші починають збирати то дорогу “валізу”, складаючи позитивні властивості, які група особливо цінує у цій людині. Збираючи “валізу”, слід дотримуватись чотирьох правил:
в “валізу” треба “покласти” однакову кількість якостей, наявних і відсутніх, але необхідних товаришу спілкування з людьми;
кожне якість буде “вкладатися” в “валізу” тільки за згодою всієї групи. Коли б один незгодний, його або намагаються переконати у правильності рішення, або, якщо не вдається зробити, відмовляються “покласти” якість в “валізу”;
“покласти” в “валізу” можна тільки властивості, які виявилися під час роботи у групі;
“покласти” в “валізу” можна тільки властивості, які піддаються зміни.
Керує збиранням “валізи” кожен із учасників групи з черги.Отъезжающему обов'язково нагадують, що заважати то дорозі: ті негативні риси, що йому треба подолати, що його життя стало кращим. Потім “>отъезжающему”, який усе це час був у іншому приміщенні, зачитується і передається весь список. Він має право поставити будь-яке питання про прочитане. Потім виходить наступний учасник і процедуру повторюється до того часу, доки всі учасники не отримають по “валізі”.
7 вправу.
Підбиття підсумків, обговорення заняття.
Вправа “Мої враження”. Тренер запитує про актуальному стані учасників групи. Обмін враженнями. Підбиття підсумків.
тому варіанті гри учасники допускають менше помилок. Складність її полягає у забезпеченні динаміки ігри та зовсім проведенні змістовного обговорення, соціальній та фіксування результатів.
4 вправу.
Обговорення заняття.
Цікаво, корисно?
5 вправу.
Кожен учасник називає свою емоцію і дякує всіх протягом заняття.
Заняття 7
Мета:Сплочение групи Хід заняття:
Привітання учасників, розминка, зняття напруги.
Основні вправи, створені задля згуртування групи.
Підбиття підсумків, обговорення заняття.
1 вправу.
Ритуал вітання.
2 вправу.
Вправа "Злива"
Мета: гра розковує, розслаблює, допомагає зняти емоційну напругу, активізує увагу, стимулює спостережливість.
Час проведення: 5 хв.
Ведучий перебуває у колу, він ставить певні руху, і всі повторюють із широкого кола цей поступ. Оскільки повертається до кожного обличчям, і після цього гравець починає виконувати рух, і виконує його того часу, поки провідний не повернеться із широкого кола не дасть нового руху, один рух виконується за наростаючою, а друге – у напрямку убування.
Види рухів:
1 коло – потирання долонь;
2 коло – клацання пальцями;
3 коло – поплескування по стегнам;
4 коло – поплескування по стегнам, доповненепритаптиванием.
І далі руху повертаються тому (допотиранию долонь).
3 вправу.
Вправа "Добра тварина"
Мета: сприяти згуртуванню дитячого колективу, навчити дітей розуміти почуття інших, підтримувати і співпереживати.
Ведучий тихим, таємничим голосом каже: Станьте, будь ласка, до кола і візьміться за руки. Ми – одну велику, добре тварина. Давайте послухаємо, як він дихає! Нині ж подихаємо разом! На вдих – робимо крок уперед, на видих – крок тому. Нині ж на вдих робимо 2 кроку вперед, на видих – 2 кроку тому.Вдох – 2 кроку вперед.Видох – 2 кроку тому.
Чи ж тільки дихає тварина, як і чітко й рівно б'ється його велике добре серце. Стукіт – крок уперед, стукіт – крок тому тощо. Ми всі беремо дихання і він стукіт серця цієї тварини собі.
