Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Диплом Гавега Л.П. Методика вивчення теми Австр...docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
8.3 Mб
Скачать

5.Виявлення зворотного зв’язку між учнями і вчителем.

1. Які чинники є визначальними для клімату материка?

2. Який кліматичний пояс переважає на території Австралії?

3. Яке місце в Австралії є найвологішим?

4. Як називається найбільша річка Австралії?

5. Як називається найбільше озеро в Австралії?

6. Як населення використовує підземні води?

ІV.КОМЕНТОВАНЕ ПОЯСНЕННЯ ДОМАШНЬГО ЗАВДАННЯ

Опрацювати Пр.26 та заповнити таблицю.

Таблиця: Характеристика кліматичних поясів та областей Австралії

Назва кліматичного поясу, області

Переважаючі повітряні маси

Середні температури

Характеристика опадів

Влітку

Взимку

Липня

Січня

Загальна кількість

Режим випадання

1. Субекваторіальний

2. Тропічний:

А) тропічний вологій

Б) тропічний пустельний

3. Субтропічний:

А) субтропічний континентальний

Б) субтропічний середземноморський

В) субтропічний з рівномірним зволоженням

V.ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

Аналіз роботи учнів упродовж уроку.

Урок формування та застосування вмінь і навичок

ТЕМА УРОКУ: Населення Австралії. Держава Австралійський Союз.

МЕТА УРОКУ:

  • Освітня: сформувати в учнів уявлення про населення Австралії, історію її заселення, господарську діяльність людей та особливості розвитку країни – Австралійський Союз;

  • Розвиваюча: розвивати вміння учнів працювати з картами атласу і підручником, аргументувати свою відповідь, у тому числі за допомогою додаткових джерел літератури;

  • Виховна: виховувати в учнів пізнавальну активність і самостійність.

ОБЛАДНАННЯ: : Фізичний атлас «Материків та океанів» для 7 класу, підручник, демонстрація малюнків, схем, фотографій.

ТИП УРОКУ: урок формування та застосування вмінь і навичок.

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

1.Організація уваги і роботи учнів.

2.Мотивація навчальної діяльності.

Розповідь учителя: ми ознайомилися з природою материка Австралія, визначили особливості органічного світу. Останній урок присвячуємо вивченню населення та країні, яка розміщена на материку. Незвичайність Австралії полягає в тому, що це єдиний материк світу, територія якого зайнята однією країною, яка не має суходільних кордонів. Назва цієї держави – Австралійський Союз. Отже сьогодні на уроці ми з вами здійснимо подорож до однієї, з найцікавіших країн світу, яка відрізняється від інших країн своєю історією, культурою, економікою.

3.Повідомлення теми, мети і завдань уроку.

4.Сприймання, усвідомлення та осмислення нового матеріалу.

Розповідь учителя: першими людьми, що оселилися в Австралії, були вихідці з Південно – Східної Азії, це відбулося понад 40 тис. років тому назад. Корінне населення материка належить до австралоїдної раси, його називають аборигенами. Вони мають темно – коричневий колір шкіри, хвилясте волосся, розплющений ніс. До приходу європейців вони проживали переважно в східній частині материка, загальна кількість становила – 300 тис. чоловік. Вони полювали на тварин і збирали дикорослі рослини, вели кочовий образ життя. Вірували в сили природи, поклонялись їм. Вміли добувати вогонь, придумали бумеранг, були добрими рибалками. В минулому аборигенів винищували, відтісняли в пустелі. Нині корінне населення складає лише 1% від загальної кількості населення країни, вони живуть у внутрішніх пустельних районах (резерваціях). Лише в 1967 році відкинуті дискримінаційні статті в Конституції щодо корінного населення. Формально вони не можуть поскаржитися на погане ставлення, їх навчають у школах, їм надається медична допомога, залучають до занять спортом, але їхнє життя і на сьогоднішній день мало нагадує життя інших громадян держави.

Крім англійців і їхніх предків (становлять 80% населення) до Австралії почали пересилятися німці, греки, італійці, українці. Українська діаспора складає 32 тис. чол. Українці зберегли свою мову, побут, культуру. Першим українським поселенцем у цій країні був Д. Мотський (1832р.), переїхав зі Львова. Масовою еміграція українців стає лише після Другої світової війни ( за 1948 – 1958 рр. з України до Австралії емігрувало – 20 тис. чоловік).

На материку найнижчий показник густоти населення – 2 чол/км2, переважна кількість якого мешкає на південному сході Австралії. Причиною нерівномірного розподілу населення в першу чергу буде – несприятливі природні умови материка. Загальна кількість населення на материку складає – 19 млн. чол.

Специфічність Австралії полягає в тому, що на материку розмістилася одна держава – Австралійський Союз – країна з високим рівнем економічного розвитку. Столицею є – Канберра, державна мова – англійська.

Австралійський Союз за територією посідає 6-е місце серед країн світу, має багаті природні ресурси, ще не цілком досліджені. Населення Австралійського Союзу складається з нащадків переселенців в основному з Англії та інших країн Європи, які створили основу англо-австралійської нації, і аборигенів, яких до оселення європейців в Австралії було близько 300 тис. чол.

Найбільшими містами країни є Сідней, Мельбурн, Брисбен, Перт, Аделаїда.

(вчитель демонструє учням картинки)

ІІ. ВИКОНАННЯ ПРАКТИЧНОЇ РОБОТИ