
- •Лекція № 31. Тема. Проблеми соціально-педагогічної роботи з «дітьми вулиці».
- •Поняття «діти вулиці».
- •Стадії «виходу на вулицю». Напрямки роботи з «дітьми вулиці».
- •Влаштування безпритульних дітей.
- •Тема. Проблеми соціально-педагогічної роботи з «дітьми вулиці».
- •Дидактичні засоби навчання:
- •Хід заняття
- •Поняття «діти вулиці».
- •Стадії «виходу на вулицю». Напрямки роботи з «дітьми вулиці».
- •3. Влаштування безпритульних дітей
Тема. Проблеми соціально-педагогічної роботи з «дітьми вулиці».
Всього 7 годин, лекцій – 2 години, практичних занять – 2 години, самостійне опрацювання – 3 години.
Лекція № 32 (2 години).
Мета: розкрити сутність поняття «діти вулиці», ознайомити причинами дитячого бродяжництва, стадіями «виходу на вулицю», сформувати уявлення про основні напрямки роботи з «дітьми вулиці». Розвивати спостережливість пам’ять, мислення, вміння узагальнювати. Виховувати толерантне ставлення до безпритульних дітей
Дидактичні засоби навчання:
Соціальна педагогіка. Підручник / за ред.. проф.. Капської А.Й. – К.: Центр навчальної літератури, 2006. – С. 404 - 420.
Комарова Н.М, Діти, які перебувають у стані бродяжництва: стан здоров’я, ризики захворювань, соціальна поведінка // Соціальний працівник. – 2006. - № 8 . – С. 2 – 25.
Комарова Н.М. Діти, які перебувають у стані бродяжництва: соціальне оточення дитини, оцінка ефективності діяльності державних структур та громадських організацій, спрямованої на вирішення проблеми бродяжництва дітей, а також шляхи її вдосконалення // Соціальний працівник. – 2006. - № 9. – С. 2 – 31.
Краснова Н.П. , Марченко Л.П. Методика роботи соціального педагога: Навчальний посібник для студентів педагогічного університету. Частина ІІІ. – Луганськ: Альма-матер, 2003. – С..
Соціальна робота: технологічний аспект: Навчальний посібник / За ред.. проф. А.Й. Капської. – К.: Центр навчальної літератури, 2004. – 352 с.
Хід заняття
І. Організаційний етап.
ІІ. Ввідно-підготовчий етап.
Актуалізація опорних знань .
Назвіть форми прояву психопатологічної поведінки
Що являє собою дромоманія?
Чи є об’єктом роботи діти, які схильні до бродяжництва?
План:
Поняття «діти вулиці».
Стадії «виходу на вулицю». Напрямки роботи з «дітьми вулиці».
3. Влаштування безпритульних дітей
ІІІ. Навчально-програмований етап.
(Лекція додається)
ІV. Зворотній зв’язок.
- На скільки є актуальною проблема «дітей вулиці» в наш час?
- Назвіть причини виникнення бродяжництва в Україні.
- V. Заключний етап.
Домашнє завдання – конспект лекції, підготувати повідомлення про «дітей вулиці» з періодичних видань.