Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
конспект на 6 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.04 Mб
Скачать

III .Виконання музичної розспівки .

Вч. Кожен музичний твір має власну ритмічну побудову. Ця ритмічність визначається метром, що записується розміром на нотному стані.

Метр – Це рівномірна послідовність сильних і слабких долей у такті. Долі завжди одинакові, але на одну долю можуть припадати звуки різної тривалості.

Виконаннч вправи.

Розмір – це числова характеристика метра, що вказує на кількість долей у такті

Розміри бувають 2 2 3 4 6 9 12

2 4 4 4 8 8 8

IV. Виконання пісні а.Островський «Хлоп’ята і дівчата»

Робота над виразністю виконання пісні А.Островського «Хлоп’ята і дівчата»

V .Висновок.

Що ж таке «Вальс»? Я сподіваюсь, що ви відчули всю чарівність і зворушливість цього танцю. Невипадково музика вальсу вже давно «вийшла» з танцювальної зали і посіла чільне місце на концертній сцені. Ритми вальсу поступово потрапили в різні жанри музичного мистецтва: пісню, романс, оперету, симфонію.

Тестові завдання

Оберіть правильну відповідь.

Вальс-це:

  1. Одноголосий вокальний твір;

  2. Музичний твір для виконання голосом без слів;

  3. Парний бальний танець у тридольному розмірі.

Домашнє завдання

Слухати музику за власним вибором, знайти в ній ознаки, що характерні для творчості її автора чи народу, який вона представляє.

Урок 3.

ТЕМА УРОКУ: Через боротьбу до перемоги .

Мета уроку :

Навчальна: на прикладі героїчної музики Л.Бетховена «симфонії №5» показати втілення мужніх, героїчних мотивів, образу боротьби та перемоги людини над долею;

  • Поглибити знання про творчість Л.Бетховена;

  • Формувати вміння логічного та аргументовано висловлювати свої думки щодо прослуханої та виконаної музики;

Виховна: виховувати шанобливе ставлення до творчості Л.Бетховена.

Розвиваюча:розвивати інтерес до шедеврів світової класичної музики;

- розвиток вокально-хорових навичок.

- розвиток музично – слухової уваги, зосередженості;

- розвиток та збагачення слухової пам”яті;

- розвиток емоційної та словесно – логічної памяті, довільної уваги, образної уяви, фантазії.

Корекційні завдання: корекція дикційно – співацького апарату та фонематичного слуху;

  • Корекція правильної постави під час співу;

  • Корекційний розвиток моторних функцій і дихання;

  • Корекційний розвиток особистості дитини із ЗПР.

Наочні посібники: Портрет Л.ван Бетховена , «Музичне мистецтво» 6 клас

Музичний матеріал: Л.ван Бетховен Симфонія № 5 .

Ю.Рожков «Музика».

Т. Н.З: Магнітофон.

ХІД УРОКУ.