Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
конспект на 6 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.04 Mб
Скачать

III .Виконання музичної розспівки .

Вч. Подивіться у папку. Сьогодні ми розучимо нову пісню А. Островського « Хлоп’ята і дівчата».

Зверніть увагу що пісня починається із затакту – тобто з не повного такту. Згадаємо який розмір у цієї пісні.

Уч. Три четверті.

Вч. Цей розмір використовується у вальсах. Тобто у такті має бути три четвертних нот. Давайте пригадаємо як диригувати у розмірі три четверті.( диригування).

Які ноти по тривалостях використані у пісні.

Уч. Четвертні( раз і ), половинні( раз і, два і ).

Вч. Давайте вистукаємо ритмічний малюнок цієї пісні.(виконання).

IV. Розучування пісні а.Островський «Хлоп’ята і дівчата»

Вч. Школа... Це слово поєднує хлопців і дівчаток, дітей і батьків, бабусь і дідусів, оскільки хтось навчається у школі зараз, а хтось був або ще буде школярем. Усі ми – старанні і не дуже, відмінники і не зовсім, слухняні і майже навпаки – обов'язково згадаємо колись шкільні роки як найкращу сторінку дитинства, а школу — як другу родину, що дала нам путівку у велике і цікаве доросле життя.

А ще тут звучать такі гарні пісні, як, наприклад, „Хлоп’ята і дівчата”.

Послухайте пісню А.Островського «Хлоп’ята і дівчата» і дайте відповідь на запитання:

  • Якому почуттю присвячена ця пісня?

Слухання пісні «Хлопята і дівчата» А.Островського

Розспівування.

Розучування пісні „Хлоп’ята і дівчата”

V. Висновок.

Вч. Музика з давніх-давен супроводжує людину: підтримує, надихає, втішає. Вона може надзвичайно тонко передавати найрізноманітніші почуття, що сповнюють і бентежать людські серця. Настрої та думки озиваються в музиці щирою проникливою піснею, суворим та мужнім маршем, гомінким і нестримним або ніжним і граціозним танцем.

Тестові завдання

Оберіть правильну відповідь.

1.Хто є автором картини «Українська мати»?

  1. Ж.Брель;

  2. Г.Тарасенко;

  3. П. Ренуар

2.У пісні «летіла зозуля» співається про:

  1. сестру;

  2. маму;

  3. однокласників.

3.Жак Брель за походженням:

  1. бельгієць;

  2. француз;

  3. італієць.

Домашнє завдання

Знайти цікавий матеріал про вальс та його походження.

Урок 2

ТЕМА УРОКУ: Танець, який полонив увесь світ.

Мета уроку :

Навчальна: показати можливості музики у втіленні почуттів людини через жанр інструментальної музики-вальс;

  • поглибити знання учнів про творчість Ф.Шопена;

  • дати визначення поняття «вальс»;

Виховна: Виховувати інтерес та любов до музики.

Розвиваюча: Розвивати навички активного сприймання музичного твору ;

- розвиток вокально-хорових навичок.

- розвиток музично – слухової уваги, зосередженості;

- розвиток та збагачення слухової пам”яті;

- розвиток емоційної та словесно – логічної памяті, довільної уваги, образної уяви, фантазії.

Корекційні завдання: корекція дикційно – співацького апарату та фонематичного слуху;

  • Корекція правильної постави під час співу;

  • Корекційний розвиток моторних функцій і дихання;

  • Корекційний розвиток особистості дитини із ЗПР.

Наочні посібники: Портрет Ф.Шопена,А.Кос-Анатольського ,А.Лобова «Музичне мистецтво» 6 клас.

Музичний матеріал: Ф.Шопен Вальс мі-мінор, А.Кос-Анатольського «Незабутній вальс», В.Островський «Хлоп’ята і дівчата».

Т.Н.З: магнітофон, інструмент.

ХІД УРОКУ.