
- •Хід уроку.
- •I . Організація учнів до уроку .
- •III .Виконання музичної розспівки .
- •IV. Розучування пісні а.Островський «Хлоп’ята і дівчата»
- •V. Висновок.
- •Урок 2
- •Мета уроку :
- •I . Організація учнів до уроку .
- •III .Виконання музичної розспівки .
- •IV. Виконання пісні а.Островський «Хлоп’ята і дівчата»
- •V .Висновок.
- •Урок 3.
- •Мета уроку :
- •I . Організація учнів до уроку .
- •III .Виконання музичної розспівки .
- •IV . Розучуваня пісні ю.Рожкова «Музика».
- •V .Висновок.
- •Урок 4.
- •Мета уроку :
- •I . Організація учнів до уроку .
- •III .Виконання музичної розспівки .
- •IV. Виконання Пісні ю. Рожкова „Музика”
- •V. Висновок .
- •Урок 5.
- •Мета уроку :
- •III .Виконання музичної розспівки .
- •V. Висновок.
- •Урок 6.
- •Мета уроку :
- •III .Виконання музичної розспівки .
- •IV. Розучування твору „Весняна пісня”
- •V. Висновок.
- •Урок 7 .
- •III .Виконання музичної розспівки .
- •IV. Робота над „Весняною піснею” й. Баха
- •V. Висновок.
- •Урок 8.
- •Мета уроку :
- •Урок 9.
- •Мета уроку :
- •Урок 10
- •Мета уроку :
- •V . Висновок .
- •Урок 11.
- •Мета уроку :
- •IV. Робота над піснею „Ой у лузі червона калина”
- •V. Висновок.
- •Урок 12.
- •Мета уроку :
- •Організація учнів до уроку .
- •V. Висновок.
- •Урок 13.
- •Мета уроку :
- •IV. Робота над піснею „Лелека” ю. Рожавської.
- •V. .Висновок.
- •Урок 14
- •Мета уроку :
- •III .Виконання музичної розспівки . Динамічні відтінки
- •V. .Висновок.
- •Урок 15.
- •Мета уроку :
- •I . Організація учнів до уроку .
- •III .Виконання музичної розспівки .
- •IV. Розучування щедрівки „Ой чи є, чи нема”
- •V. Висновок.
- •Урок 16.
- •Мета уроку :
- •I . Організація учнів до уроку .
- •1. Виберіть правильне твердження.
- •2. Виберіть правильне твердження
- •3. Виберіть правильне твердження
- •4. Виберіть правильне твердження
- •5. Виберіть правильне твердження
III .Виконання музичної розспівки .
Вч. Просольфеджуйте вправу, наголошуючи першу долю. Скажіть , чи зручно її лічити. Запишіть потрібний розмір біля скрипкового ключа. Поділіть на такти.
IV. Розучування щедрівки „Ой чи є, чи нема”
Щедрівки
Сьогодні ми розглянемо пісні зимових свят, а саме – щедрівки. У них оспівується прихід Нового року, висловлюються побажання нового врожаю і достатку.
Щедрували лише дівчата напередодні старого Нового року, а вдосвіта на Василя хлопчики оббігали найближчих родичів та сусідів і засівали їхні домівки зернами пшениці або жита.
Сьогодні ми прослухаємо та вивчимо щедрівку „Ой чи є, чи нема”.
Демонстрація щедрівки „Ой чи є, чи нема”
Розучування щедрівки „Ой чи є, чи нема”
Караоке. Щедрівка „Ой чи є, чи нема”
V. Висновок.
Вч. Давні традиції колядування, що дійшли і до наших часів, виникли ще до прийняття християнства. У ті часи Новий рік відзначали весною, тому у старовинних текстах колядок часто звучать весняні мотиви: «...сію, сію, посіваю», «...прилетіла ластівочка» тощо.
Урок 16.
ТЕМА : Музика – дзеркало почуттів (узагальнення)
Мета уроку :
Навчальні : підсумковий урок.
Виховні: Виховувати інтерес та любов до музики
Розвиваючі: Розвиток вокально – хорових навичок.
Наочні посібники: О. Лобова «Музичне мистецтво»
6 клас, портрети композиторів.
Музичний матеріал : М. Леонтович «Щедрик»,
С. Рахманінов. Другий концерт для фортепіано
з оркестром, Ф. Шопен, Щедрівка „Ой чи є, чи
нема», Пісня „Ой, у лузі червона калина”.
Т. Н. З : магнітофон.
ХІД УРОКУ :
I . Організація учнів до уроку .
Музичне вітання.
Музика чарівне диво, звідки така грайлива
Чи надовго? Назавжди! Чи не зникнеш ти куди?
Буду завжди панувати, і в серцях і в кожній хаті
Щоб лунало на весь світ здрастуй музико,
Здрастуй музико, здрастуй музико –Привіт!
Вступне слово вчителя .
Вч. Сьогодні відбудеться узагальнюючий урок із теми „Музика – дзеркало почуттів”.
У мистецтві, як у дзеркалі, відображається багатоманітність навколишнього світу. Проте улюбленою «темою» мистецьких творів є людина, її духовний світ, різноманітні зв'язки людини з природою, безмежна палітра настроїв і почуттів.
З надзвичайною силою музика втілює радість і відчай, торжество і тривогу, надію і розчарування, напружену роботу думки і швидкоплинне враження, безтурботний спокій і рішучість. Відображення внутрішнього, духовного світу людини і є чи не найголовнішою рисою музичного мистецтва.
Застосуйте набуті знання для закріпленні знань та навичок з теми „Музика – дзеркало почуттів”.