Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Задачі_по_контролінгу_і_фдсп.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.03.2025
Размер:
1.69 Mб
Скачать

Тема 8 : Фінансово-інвестиційна д-сть п-ва

Задача1

Підприємство А придбало частку у СК підприємства Б у розмірі 45% за розрахунковим балансовим курсом. Визначте використовуючи метод участі у капіталі, вартість фінансових інвестицій підприємства А на кінець звітного періоду, та зміну вартості інвестицій. Власний капітал підприємства Б характеризується наступними даними.

1. Власний капітал

На поч. року

На кін. року

Статутний капітал

700 000

700 000

Додатково вкладений капітал

46 095

50 500

Інший додатковий капітал

41 085

24 500

Резервний капітал

103 620

94 000

Нерозподілений прибуток

38 440

48 000

Неоплачений капітал

(25 650)

(-)

Вилучений капітал

(52 590)

(-)

Усього за розділом І пасиву

851 000

917 000

Розв’язок

Метод участі у капіталі ґрунтується на визначенні балансового курсу

Балансовий курс(РК)=(ВК/СК)*100

1)визнач РК п-ва Б напоч і кін періоду

РКп=851/700*100=121,57%

РКк=917/700*100=131%

2) визнач номінал в-ть п-ва А: 700*0,45=315 т грн.

Відповідно, за методом участі у капіталі в-ть інвестицій буде:

поч.= 121,57*315/100=382,9 т грн.

кін= 315*131/100=413,65 т грн.

Зміна в-ті= 413,65-382,9=29,75 т грн.

Задача2

Підприємство А на початок року придбало 5 тис. шт. облігацій підприємства Б номіналом 25 грн. кожна з дисконтом 5%. Облігації підлягають погашенню через 5 років. Річна норма відсотків становить 30% до номіналу, відсотки виплачуються в кінці кожного року. Використовуючи метод ефективної ставки відсотка, визначити амортизовану собівартість інвестиції за кожен рік включно до моменту погашення облігацій

Розв’язок

Ефективна ставка для інвестора при погашенні облігацій у кін періоду, при відносних показниках розрах:

R=(i+d/n)/((Ке+Кн):2),де і- ставка доход по обл.-ям

d – дисконт

n – кл періодів обігу

Ке – курс емісії

Кн. – номін курс

R=(0,3+0,05/5)/((0,95+1):2=0,317=31,7%

1)номін в-ть обл.-й: 25*5=125 т грн.

2) сума дисконту по обл.-ям: 125*0,05=6,25 т грн.

3) сума % за рік за номіналом = 125*0,3=37,5 т грн

Рік

∑% за номіналом

∑%за R

∑аморт диско

нту

Амортиз.

в-ть

поч

118,75 (125-6,25)

1

37,5

118,75*

0,317=37,6

37,6-37,5=0,1

118,85

2

37,5

118,85*

0,317=37,7

37,7-37,5=0,2

119,05

3

37,5

37,7

0,2

119,25

4

37,5

37,8

0,3

119,55

5

37,5

37,9

0,4

119,95

Таким чином, амортизована собівартість не дорівнює номіналу, тому в-ть інвестицій є заниженною.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]