Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
метода по практическим(на печать).doc
Скачиваний:
4
Добавлен:
26.11.2019
Размер:
333.31 Кб
Скачать

Практична робота № 2

Тема: Тестування циклів.

Мета: розглянути на практиці способи тестування циклів, порівняти вивчені способи, навчитися використовувати вивчені засоби тестування.

Хід заняття

1. Організаційна частина

а) готовність групи до заняття;

б) психоемоційний настрій;

в) перевірка присутніх;

2. Актуалізація опорних знань студентів:

а) повідомлення теми та мети;

б) повідомлення основних тем, по яким відбувається практична робота.

3. Закріплення вмінь та навичок студентів

Теоретичні відомості. Прості цикли

Для перевірки простих циклів з кількістю повторень n може використатися один з наступних наборів тестів:

1) прогін усього циклу;

2) тільки один прохід циклу;

3) два проходи циклу;

4) m проходів циклу, де m<n;

5) n - 1, n, n + 1 проходів циклу.

4. Основна частина заняття:

Завдання. Використовуючи способи тестування, що наведені в теоретичних відомостях, виконати тестування циклів за варіантом:

Варіант 1.

…………………

const n=10;

var A:array[1..n] of real; i:integer; s:real;

begin

for (i:=1 to n do)

A[i]:=sin(i/2);

s:=0;

for (i:=1 to n do)

s:=s+A[i];

writeln (‘Summa elementov =’, s:5:2);

end;

Варіант 2.

…………………

const n=15;

var B:array[1..n] of real; i:integer; p:real;

begin

for (i:=1 to n do)

B[i]:=cos(i/2);

p:=1;

for (i:=1 to n do)

p:=p*B[i];

writeln (‘Dobutok elementov =’, s:5:2);

end;

Приклад виконання роботи

Для прикладу розглянемо тестування наступного коду:

const n=5;

var C:array[1..n] of real; i:integer; S:real;

begin

for (i:=1 to n do)

C[i]:= i+1/i;

S:=0;

for (i:=1 to n do)

S:=S+C[i];

writeln (‘Summa elementov =’, S:5:2);

end;

    1. Застосує перший спосіб тестування - прогін усього циклу.

Складаємо тестові варіанти:

ТВ1:

ПД.: і=1;

Оч.Рез.: С[i] =2; S=2

ТВ2:

ПД.: і=2;

Оч.Рез.: С[i] =1.5; S=3.5

ТВ3:

ПД.: і=3;

Оч.Рез.: С[i] =1.33; S=4.83

ТВ4:

ПД.: і=4;

Оч.Рез.: С[i] =1.25; S=6.08

ТВ5:

ПД.: і=5;

Оч.Рез.: С[i] =1.2; S=7.28

ТВ6:

ПД.: і=6;

Оч.Рез.: „Помилка вводу даних”

    1. Виконаємо один прохід циклу

ТВ1: ПД.: і=4;

Оч.Рез.: С[i] =1.25; S=?

    1. Виконаємо 2 проходи циклу – перший та останній

ТВ1: ПД.: і=1;

Оч.Рез.: С[i] =2; S=2

ТВ2: ПД.: і=5;

Оч.Рез.: С[i] =1.2; S=7.28

Підсумок: розглянувши методики тестування циклів, можна зробити висновок, що найбільш інформативним для циклів з малою кількістю повторів буде методика, що позволяє виконати n - 1, n, n + 1 проходів циклу, т.я. в цьому випадку перевіряються не тільки значення в середині циклу, а й граничні значення, що перевищують кількість значень повторів циклу.

  1. Контрольні запитання

5.1 Які особливості має тестування вкладених циклів?

5.2 Чи буде успішним застосування до циклів методу базового шляху?

6. Узагальнення та систематизація вмінь і навичок.

7. Підведення підсумків заняття.

8. Самостійна робота: за розглянутим прикладом самостійно виконати завдання та відповісти на контрольні запитання.