- •9 Клас Тема уроку: Пристрої обробки та збереження даних
- •Хід уроку
- •Організаційний етап.
- •Перевірка домашнього завдання.
- •Мотивація навчальної діяльності та актуалізація опорних знань.
- •Сповіщення теми та мети уроку.
- •Вивчення нової теми.
- •Класифікація пристроїв, що запам'ятовують
- •Підсумок уроку.
- •Домашнє завдання
- •9 Клас Пристрої введення та виведення даних. Мета уроку:
- •Узагальнення вивченого
- •Підведення підсумків
- •Домашнє завдання
- •Хід уроку
- •V. Використання знань, умінь і навичок
- •2. Практична робота №2: “Робота з інтерфейсом користувача ос”.
- •1. Запустіть ос Windows xp.
- •2. Налаштуйте робочий стіл Windows xp — додайте до нього значки та змініть фонове зображення.
- •3. Перегляньте вміст кількох стандартних папок.
- •4. Змініть режим перегляду папки Мій комп’ютер.
- •5. Відобразіть на панелі завдань Windows панель інструментів Швидкий запуск, відкрийте два вікна та згорніть їх, скориставшись кнопкою цієї панелі.
- •6. Переключіться між вікнами різних програм та закрийте їх.
- •7. Відновіть всі початкові налаштування робочого столу. Коректно завершіть роботу з пк.
- •Vі. Домашнє завдання
- •Vііі. Підсумок уроку
- •9 Клас Тема. Робота з об'єктами файлової системи.
- •Хід уроку
- •1. Актуалізація опорних знань.
- •2. Робота з об'єктами файлової системи.
- •1) Файлова система
- •2) Спеціальні папки робочого столу
- •3) Виділення файлів і папок
- •3. Завдання до уроку.
- •4. Типові запитання до уроку.
Підсумок уроку.
Домашнє завдання
9 Клас Пристрої введення та виведення даних. Мета уроку:
навчальна
ознайомити з комп’ютерними пристроями введення та виведення інформації;
навчити визначати вид пристрою, його призначення, функціональні характеристики, принцип роботи і складати узагальнюючу таблицю;
розвивальна
розвивати вміння завантажувати програми;
розвивати навички роботи у групах;
розвивати навички роботи з мишею та клавіатурою;
виховна
виховувати культуру роботи з ПК;
бережливе ставлення до техніки.
Обладнання:
Комп’ютери, підключені до локальної мережі, програма NetSupport School або мультимедійний проектор, карта знань «Пристрої введення та виведення інформації», програма-тренажер клавіатури.
Тип уроку
комбінований.
Хід уроку
Організаційна частина
Привітання, перевірка підготованості учнів до уроку, перевірка присутності.
Актуалізація опорних знань
Питання для повторення:
1. З яких основних пристроїв складається персональний комп’ютер?
2. Які види пам’яті розрізняють у комп’ютері?
3. Дякуючи Джону фон Нейману з’явились сучасні обчислювальні машини. У комп’ютера є основні пристрої. Які? (процесор, пам'ять)
4. Дайте їх визначення.
5. Але це не всі складові комп’ютера. Що необхідно комп’ютеру для роботи?
Мотивація навчальної діяльності
Повідомлення теми та плану роботи на уроці, мети та завдань уроку
— Для того, щоб обробляти та зберігати якусь інформацію, комп’ютер передусім повинен її одержати, а потім – надати у формі, в якій її може сприймати людина. Тому сьогодні на уроці ми дізнаємось про види і призначення двох периферійних груп пристроїв комп’ютера – пристроїв введення і виведення інформації.
Пояснення нового матеріалу
Пояснення проводиться з опорою на карту знань «Пристрої введення та виведення інформації» Розгляньмо лише основні пристрої введення інформації.
1. Клавіатура Це головний пристрій введення літерно-символьної інформації в комп’ютер, який з часів перших комп’ютерів практично не змінив свою форму та внутрішню схему. Дійсно, кількість клавіш та їх розмір на сучасних клавіатурах можуть бути різними, часто трапляються бездротові клавіатури, з кулькою трекболу тощо. Характеристики:
кількість клавіш
наявність мультимедійних можливостей;
розміри клавіш, вид, колір та стиль шрифту;
сила натискання на клавіші, їх «звучання»;
ергономічність.
2. Маніпулятор миша На сьогодні цей пристрій введення інформації і набуває все більшого значення, оскільки на сучасному комп’ютері працювати без миші майже неможливо. Маніпулятор миша є найпоширенішим пристроєм для дистанційного керування графічними зображеннями на екрані, адже для його використання не треба набирати жодної команди, як це роблять за допомогою клавіатури. У разі переміщення миші по поверхні вказівник переміщується екраном у тому самому напрямку та з тією самою швидкістю. Характеристики:
тип – механічна, оптична;
роздільна здатність;
кількість клавіш;
наявність колеса прокрутки;
наявність додаткових кнопок.
3. Сканер Це ще один пристрій, призначений оптичним шляхом уводити в комп’ютер чорно-білу або кольорову графічну інформацію, яка до цього розміщувалася на аркуші паперу. Сканер — це «очі» комп’ютера, розроблені для введення в комп’ютер малюнків, фотознімків, креслень, схем, графіків та діаграм. Характеристики:
тип – планшетний, ручний, барабанного типу;
розмір зображення, що сканується;
роздільна здатність;
швидкість сканування;
«глибина» кольору;
можливість сканування фотоплівки.
До складу сучасного комп’ютера може одночасно входити багато пристроїв виведення інформації різного призначення. Основним з них, що входить до базової конфігурації персонального комп’ютера, є:
1. Монітор. Це пристрій призначений для відображення візуальної інформації. Характеристики:
тип – ЕПТ, ТFТ, LCD, плазмові;
роздільна здатність;
частота розгортки;
розмір екрану по діагоналі;
час реакції матриці (TFT).
2. Принтер Другий пристрій виведення інформації, без якого більшість користувачів не уявляють свій персональний комп’ютер, — це принтер — пристрій для роздрукування текстової чи графічної інформації. Характеристики:
тип – матричний, струменевий, лазерний, термографічний;
роздільна здатність;
швидкість друку;
формат паперу (А4, А3);
можливість друку кольорових зображень (фото).