Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
№1 Про світ на поч. ХХст.- США, ВБ, Нім, Фр, А-...doc
Скачиваний:
2
Добавлен:
21.11.2019
Размер:
185.34 Кб
Скачать

Заняття №1

Тема: Вступ. Світ на початку ХХ століття. (на прикладі розвитку провідних країн світу)

Мета: 1.визначити період історії, який буде вивчатися протягом І семестру, скласти загальну характеристику народонаселення світу, основні особливості розвитку людства на початку ХХ століття (1900-1929 роки). Визначити основні особливості політичного та соціально-економічного розвитку країн; порівняти їх. Визначити та пояснити основні терміни.

2.Розвивати вміння учнів працювати з інформацію.

3.Сприяти виникненню в учнів інтересу до Новітнього періоду всесвітньої історії світу, сприяти вихованню в них поваги до історичного минулого інших народів.

Обладання: роздатковий (дидактичний) матеріал (джерела, атласи)

Основні терміни: історія Новітнього часу, індустріалізація, глобальний характер, тоталітаризм; імперіалізм, трест, прогресизм, «Справедливий курс», гомруль, Антанта, рантьє, картель, синдикат, Боснійська криза, Балканські війни, Троїста згода.

Основні дати: 1900-1914 – «прогресивна ера» в істоірї США, 1906р. – виникнення Робітничої (Лейбористської) партії у ВБ, 1904-1907р.р. – формування Антанти, 1905-1906р.р. – І Марокканська криза, 1912р. – ІІ Марокканська криза, 1908-1909р.р. – Боснійська криза, 1912-1913р.р. – Балканські війни, 1905-1907р.р. – Перша революція в Росії, 1904-1905 – російсько-японська війна.

Структура заняття:

Організаційний момент: перевірка присутніх, ознайомл. з курсом, джерелами отримання інформації.

Актуалізація опорних знань та мотивація учнів:

  • Який період історії ви вивчали протягом минулого начального року?

  • Які основні події, вам відомі з вивчення Всесвітньої історії ХІХст., можете назвати важливими та чому?

  • Які історичні особи вам більше всього запам’ятали з минулого періоду історії?

  • Чим були примітні ці особи?

Вивчення нового матеріалу:

План

  1. Новітня історії – поняття, значення періоду.

  2. Основні характеристики початку ХХст. (політичні та соціально-економічні).

  3. Розвиток провідних країн Європи та США. (під запис)

Закріплення нових знань.

Підсумки лекції:

Домашнє завдання: конспект, вивчити нові терміни та поняття.

Рекомендована літератур:

  1. Т.В.Ладиченко, С.О.Осмоловський «Всесвітня історія», 10 кл., профільний рівень, К.: «Генеза», 2010р.

  2. П.Полянський «Всесвітня історія», 10 кл., рівень стандарту, академічний рівень, К.: «Генеза», 2010р.

Заняття ___

Тема: Світ на початку ХХ століття. (на прикладі Великої Биртанії, Німеччина, США)

Мета: визначити період історії, який буде вивчатися протягом І семестру, скласти загальну характеристику народонаселення світу, основні особливості розвитку людства на початку ХХ століття (1900-1929 роки). Визначити основні особливості політичного та соціально-економічного розвитку країн; порівняти їх. Визначити та пояснити основні терміни. Розвивати вміння учнів працювати з інформацію. Сприяти виникненню в учнів інтересу до Новітнього періоду всесвітньої історії світу, сприяти вихованню в них поваги до історичного минулого інших народів.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

Обладання: роздатковий (дидактичний) матеріал (джерела, атласи)

Основні терміни: історія Новітнього часу, індустріалізація, глобальний характер, тоталітаризм; імперіалізм, трест, прогресизм, «Справедливий курс», гормуль, Антанта, рантьє

Основні дати: !900-!914 – «прогресивна ера» в істоії США, 1906р. – виникнення Робітничої (Лейбористської) партії у ВБ, !904-1907р.р. – формування Антанти.

Хід уроку:

Організаційний момент: перевірка присутніх

Актуалізація опорних знань учнів:

Який період історії ви вивчали протягом минулого начального року?

Які основні події, вам відомі з вивчення Всесвітньої історії ХІХст., можете назвати важливими та чому?

Які історичні особи вам більше всього запам’ятали з минулого періоду історії?

Чим були примітні ці особи?

Вивчення нового матеріалу:

Записати основні поняття:

  • Історія Новітнього часу – період всесвітньої історії після історії Нового часу, що охоплює події, які відбули ся протягом ХХ – ХХІст.ст.

  • Індустріалізація – процес створення великого машинного виробництва в усіх галузях народного господарства, насамперед у промисловості, та перетворення на цій основі аграрної країни (або окремих її регіонів) на індустріальну (найяскравіший приклад ХХст. Росії - СРСР).

  • Глобальний – той, що стосується території всієї землі, всесвітній, всеохоплюючий.

  • Тоталітаризм (від лат. «весь, цілий») – форма правління, за якої державна влада контролює всі сфери суспільного життя (економіка, мистецтво, приватне життя).

  • Імперіалізм - монополістична стадія розвитку капіталізму. У політичному та економічному житті суспільства панує фінансова олігархія (невелика група людей), що концентрує у своїх руках банківський та промисловий капітал.

  • Трест – монополістичне об’єднання, у рамках якого, учасники, що входять до його складу, повністю втрачають виробничу, комерційну та юридичну самостійність. Керівництва тресту зосереджується в руках головної компанії або правління. Найчастіше трести створювались в однорідних галузях промислового виробництва.

  • Гомруль (від англ.. «самоврядування») – програма здобуття національно-територіальної автономії Ірландії у складі ВБ імперії, яку висували двічі ірландського національно-вмизвольного руху 70-х років ХІХст.

  • Рантьє – особи, які живуть на проценти з переданого в позичку капіталу або за рахунок доходів від цінних паперів.

  • Антанта – блок європейських держав (ВБ, ФР.,Рос.)

  • Картель – форма монополістичного об’єднання підприємств для встановлення однакових цін на певний товар на ринку.

  • Синдикат – форма монополістичного об’єднання, характерною рисою якого був розподіл замовлень, закупівля сировини та реалізація виробленої продукції через єдину систему збуту.

  • Боснійська криза – міжнародний конфлікт між Росією та А-У.

  • Марокканська криза – міжнародний конфлікт, спричинений боротьбою Франції та Німеччини за Марокко.

  • Троїстий союз – угода між Нім, А-У та Іт. про допомогу в разі нападу на одну зі сторін договору з боку Фр.

  • Рантьє – особи, які живуть на проценти з переданого в позичку капіталу або за рахунок доходів від цінних паперів.

План