
- •I. Організаційний момент
- •Привітання
- •Мовленнєва зарядка
- •III. Основна частина
- •3.1. Повторення вивченої лексики
- •3.2. Пояснення вживання минулого часу.Ознайомлення з видами речень: стверджувальні, питальні, заперечні.
- •3.3. Фізкультхвилинка
- •3.4. Первинне закріплення матеріалу.
- •3.5. Самостійна робота учнів.
- •3.6. Англійський у грі.
- •3.7. Розвиток діалогічного мовлення. Складання діалогу.
- •IV. Заключна частина
- •Підсумок
- •Оцінювання.
- •Домашнє завдання.
Тема: Television. What happened to you?
Мета:
Вчити утворювати і вживати минулий час.
Ознайомити дітей з трьома видами речень: стрерджувальними, заперечними і питальними.
Познайомити з відмінностями правильних і неправильних дієслів.
Закріпити мовленнєвий матеріал з теми television.
Розвивати вміння розпізнавати звуки і читати їх в окремих словах.
Розвивати вміння діалогічного мовлення.
Виховувати любов до уроків англійської мови.
Обладнання: малюнки до тексту та до дидактичної гри, картки для самостійної роботи (закріплення Past Simple)
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
I. Організаційний момент
Привітання
- Good morning, children.
- I am glad to see you.
- Sit down please.
My name is Tetyana Evgenivna, and today I spend with you English lesson.
Мовленнєва зарядка
What is your name?
How old are you?
How are you? (I’m fine thanks)
Could you tell what date is it today? (Today is the 23rd of November)
Thank you very much, sit down, please. And now, could you tell us what day of the week is it today? (Today is Wednesday)
Very good. Sit down, please.
II. Фонетична зарядка (колективна декламація віршика, вірш роздрукований кожному учневі)
Listen to the poem.
Each day I take my dog for a walk And as we go we have a talk About the sun, the moon, the stars, About the sky and planet Mars.
- Listen to me and repeat after me. (Викликаю декілька учнів, щоб вони прочитали вірш самостійно).
-Well done, children. Thank you.
III. Основна частина
3.1. Повторення вивченої лексики
- Look at the blackboard. This is words. I will read them. (Слова надруковані)
sports programme - спортивна програма
comedy - комедія
cartoon - мультфільм
study - навчання
quiz show - вікторина
the news - новини
computer game - комп’ютерна гра
video – відео
(Англійські назви слів вивішені на дошці, переклади також, спочатку разом з учнями читаємо їх, потім потрібно з'єднати їх з українськими відповідниками).
3.2. Пояснення вживання минулого часу.Ознайомлення з видами речень: стверджувальні, питальні, заперечні.
Якщо ви хочете розповісти про минулі події свого життя, які відбувалися регулярно, постійно або в точний час у минулому, використовуйте час, що англійці називають Past Simple (минулий простий час).
Щоб ви могли зрозуміти, як саме будуються речення в цьому часі, вам потрібно
спочатку запам'ятати, що дієслова в англійській мові діляться на правильні й
неправильні.
♦ Правильні дієслова. Отже, почнемо наше близьке знайомство з Past Simple. Відразу слід запам'ятати, що у всіх правильних дієсловах буде тільки один вид закінчення для всіх об'єктів у множині та однині. Щоб утворити Past Simple певного дієслова ми додаємо до нього закінчення -ed. При додаванні цього закінчення відбуваються наступні зміни: (надруковано)
1) Якщо дієслово закінчується на німу «е», то вона випадає перед додаванням
закінчення -ed. Наприклад: like – liked, create – created;
2) Якщо дієслово закінчується на «у» після приголосної, то «у» змінюється на «i».
Наприклад: study - studied. Але: play - played (літера «у» стоїть після голосної).
3) Одна приголосна в дієслові подвоюється, якщо перед нею стоїть одиночна голосна, яка читається коротко (не як в алфавіті). Наприклад: stop -stopped.
Правила формування речень в Past Simple такі ж, як і в інших часах (спочатку хто, потім – дія, а далі – інші члени речення). Наприклад: (Речення надруковані)
He created a very interesting story. - Він створив дуже цікаву історію.
She learned English last year. - Вона вчила англійську торік.
Columbus discovered America. - Колумб відкрив Америку.
Це всі стрерджувальні речення, в них розповідається про певну подію.
♦ Неправильні дієслова. Неправильні дієслова - це відносна назва. Вони неправильні, тому що важко вивести якесь одне правило утворення їхньої минулої форми. Вона утворюється так, як створювалася багато років тому. Так що, вихід у вас один - використовувати табличку неправильних дієслів і вчити їх на пам'ять. А зараз ми виконаємо завдання, щоб краще запам'ятати деякі форми неправильних дієслів.
♦ Негативні речення в Past Simple: правильні й неправильні дієслова.
Заперечення в Past Simple будуються дуже просто (це відноситься до усіх дієслів, крім was/were).
Давайте розглянемо це на прикладах: (речення надруковані)
He did not write her. - Він не писав їй.
I did not learn English last year. - Я не вчила англійську торік.
She did not call me yesterday. - Він не подзвонив мені вчора.
Як ви побачили із цих прикладів, нам знадобиться допоміжне дієслово did і часточка not.
Змістове дієслово (їсти, писати, носити…) буде стояти у своїй першій формі без яких-небудь закінчень. Чому? Тому що всі закінчення на себе забрало вже дієслово «did».
Отже, підіб'ємо підсумок. Заперечення англійською будуються за наступною схемою – хто – did – not – дієслово в першій формі – інші члени речення. Фразу did not можна також скорочувати: didn’t – надруковано.
♦ Питання в Past Simple: правильні й неправильні дієслова
Питання в Past Simple з усіма дієсловами (крім was/were) будуються за допомогою допоміжного дієслова did, а змістове дієслово ставиться у своїй першій формі.
Наприклад: (Речення надруковані)
Did you leave school at 17 years? - Ти пішов зі школи в 17 років?
Did you have a holiday last year? - У тебе була відпустка торік?
Did she like your cake? - Їй сподобався твій торт?
Як ви побачили із прикладів, питання в Past Simple будуються за такою схемою: did –хто? що? – змістове дієслово в першій формі – інші члени речення. Давайте потренуємося, щоб краще запам'ятати цю тему. (Схема надрукована)
♦ Відповіді на питання в Past Simple із правильними та неправильними дієсловами
На питання в Past Simple відповідають за вже звичною схемою.
Відповідь «Так».
Спочатку ставимо «Yes», потім займенник (як правило, з питання - І, she, he, they), а далі слово «did».
Наприклад: Речення надруковані
Did you go to the doctor? - Yes, I did. (Ти ходила до лікаря? - Так.)
Did they travel with you? - Yes, they did. (Вони подорожували з тобою? - Так.)
Did Mike buy you flowers? - Yes, he did. (Майк купив квіти? - Так.)
Відповідь «Ні».
Спочатку ставимо «No», потім займенник (як правило, з питання), а далі «didn’t» (did not). Наприклад: (Відповідь надрукована)
Did you go to the doctor? - No, I didn't. (Ти ходила до лікаря? - Ні.)
Did they travel with you? - No, they didn't. (Вони подорожували з тобою? - Ні.)
Did Mike buy you flowers? - No, he didn't. (Майк купив квіти? - Ні.)