Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Патопсихологія 2008.doc
Скачиваний:
10
Добавлен:
14.11.2019
Размер:
304.64 Кб
Скачать

2. Лебединский м.С., Мясищев в.Н. Введение в медицинскую психологию. – л.: Медицина, 1966, с 15-44. Оцінювання – 6 балів.

Практичне заняття №4.

ТЕМА : Психічні розлади при слабоумстві та дитячому церебральному паралічі – 2 години.

МЕТА: Опанувати знаннями основних симптомів ДЦП, причини його, медико-педагогична реабілітація при ДЦП, а також знати характеристику стадій олігофренії та симптоми хвороби Дауна.

Хід заняття: опитування по наступним питанням:

  1. Характеристика хворих на дебільність.

  2. Характеристика симптомів стадії імбецильності олігофренії.

  3. Характеристика симптомів стадії ідіотії.

  4. Психічні розлади при деменції.

  5. Соціальна та психічна реабілітація при слабоумстві.

  6. Основні симптоми при хворобі Дауна.

Література:

Основна:

1. Зейгарник б.В., Патопсихология: Учебник для вузов.- м.: Изд-во мту, 1986, с. 30-45.

2. Руководство по психиатрии\ Под ред. Г.В. Морозова: в 2 т.- М.: Медицина, 1988.- Т. 1, с. 12-25.

Додаткова:

1. Лебединский м.С., Мясищев в.Н. Введение в медицинскую психологию. – л.: Медицина, 1966, с 15-44.

2. Бурлачук л.Ф., Морозов с.М. Словарь-справочник по психологической диагностике.- Киев: Наукова думка, 1989.

Оцінювання – 6 балів.

ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ

VI семестр – 30 балів.

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ І

Тема 2 – 1 година (5 балів).

  1. Стійкість, об’єм, розподіл та перемикання уваги.

2. Коректурні проби.

3. Вікові особливості міміки людини.

Тема 4 – 1 година (5 балів).

  1. Розлади міміки та їх значення при деяких психічних захворюваннях (шизофренія, епілепсія).

  2. Методи дослідження психомоторіки.

  3. Порушення емоцій та почуттів (манія, психічна анестезія, апатія, емоційна тупість).

ТЕМИ 6, 7 – 2 години (5 балів).

  1. Можливості та межі ви користування патопсихологічних методів діагностики розладів мислення.

  2. Порушення пам’яті (парамнезії, гіпермнезії).

  3. Агнозії: види, механізми, медико-психологічне значення.

Змістовий модуль іі.

Тема 11 – 2 години (5 балів).

1. Що таке амнестичне дезорієнтування при старечому психозі. Описати.

2. Ати пічна форма старечого слабоумства – хвороба Піка.

Тема 12 – 2 години (5 балів).

1. Істерія: синдром Ганзера, істеричний пуерилізм (описати).

Тема 14 – 2 години (5 балів).

1. Що таке астенічний стан ( астенічні зміни). Описати 2 варіанти.

2. Маніоформний синдром при атеросклерозі та гіпертонічній хворобі.

3. Вербальний галюциноз при церебральному атеросклерозі.

Vіі семестр – 34 бали змістовий модуль ііі.

ТЕМИ 15, 16 – 2 години (7 балів).

1. Стан дереалізації при епілепсії.

2. Паранойяльні психози при епілепсії.

3. Соматичні розлади при епілепсії.

ТЕМИ 17, 18 – 2 години (7 балів).

1. Синдром психічного автоматизму Кандинского-Клерамбо при шизофренії.

2. «Гіпертоксична» шизофренія.

3. Парафренії.

4. Розлади вольової діяльності при шизофренії.

Тема 19 – 2 години (7 балів).

1. Легка форма МДП – ціклотімія (описати).

2. Змішані стани при МДП (непродуктивна манія, ажитирована меланхолія).

3. Стан гнівної манії при МДП.

Тема 20 – 2 години (7 балів).

1. Амавротична ідіотія (хвороба Тей-Сакса).

2. Синдром Шерешевского-Тернера.

3. Синдром Клайнфельтера.

4. Профілактика олігофренії.

Тема 22 – 2 години (6 балів).

  1. Питання військової експертизи.

  2. Питання симуляції в судово-психіатричній експертизі.

Студенти, які навчаються за індивідуальним графіком, виконують блок самостійної роботи та індивідуальне навчально-дослідне завдання. Навчальний проект

Індивідуальне навчально-дослідне завдання ( І семестр – 20 балів, ІІ – 16 балів).

ІНДЗ – розробка теоретичного та методичного обґрунтування функціональних моделей навчальних занять: зміст, технологія та методика вивчення конкретних розділів (тем) окремих психологічних дисциплін і їх методичне забезпечення (за вибором студентів). ІНДЗ виконується за певною структурою, але у залежності від навчальної психологічної дисципліни, особливостей аудиторії учнів та їх віку, специфіки змісту розділу і т.п. можуть бути окремі зміни та корективи. Вони, поряд з вимогами до стилю та оформлення ІНДЗ, обговорюються та доводяться до відома студентів на перших консультаціях та при проведенні індивідуальної роботи з ними.

Структура ІНДЗ:

  • тема та мета вивчення даної теми;

  • методи навчання на лекційному та практичному заняттях;

  • виклад змістовної частини матеріалу (модифікованого, адаптованого для розуміння учнями та студентами), з відображенням методичних інноваційних підходів до його подання, інтерактивних методів викладання та способів активізації його сприймання учнями та їх розумової діяльності на занятті;

  • індивідуальні завдання учням з даного розділу (теми);

  • завдання для самостійної роботи;

  • плани, завдання та література на практичні заняття;

  • тести контролю знань, умінь і навичок учнів з заданого розділу (теми);

  • банк клінічних задач та ситуацій для учнів;

  • зображення з даного розділу (теми);

  • опорні схеми;

  • матеріали хрестоматійного характеру до проблеми вивчення;

  • список рекомендованої (основної та додаткової) літератури.

Форми контролю:

Перевірка конспектів, контрольних, самостійних робот за темами, рішень клінічних задач, схем, залік, іспит.